Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 27 Czerwca 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Berlinki
Autor Wiadomość
dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2016-01-07, 14:51   

Berlinki to jedne z moich pierwszych gołąbków , nie takie jak spotyka się dziś ale fajnie że jest ktoś kto próbuje coś z tym zrobić . Od patrzenia na wasze ptaszki nabieram ochoty na to żeby spróbować odtworzyć berlinka jakiego pamiętam . Myślę że jak pogoda pozwoli to w sobotę zacznę poszukiwania materiału , jak coś znajdę to wrzucę . pozdrawiam .

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2016-05-08, 08:04   

I jest przełom! Po mojej słynnej samicy, w drugim roku lęgów wychodzi niespodzianka - czerwony młody. Po parze czarnych. Zapowiada się wyjątkowy. Wróciłem ze szpitala, wiedziałem, że będzie młody berlinek, ale tak przemiłej niespodzianki się nie spodziewałem. Jeśli się wychowa, to będzie najoryginalniejszy czerwony berlinek, rodem z berlinków. Wstawię fotkę później. ;)

Pozdrawiam,
Mariusz

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2016-05-10, 08:13   

Będzie pociecha. ;)
Mam nadzieję, że jeszcze w którymś lęgu moje czarne dadzą mi czerwonego.

Pozdrawiam,
Mariusz

krzys260982 

Wysłany: 2016-05-10, 15:47   

Takie niespodzianki są najlepsze,aż chce się wyczekiwać kolejnych lęgów.Gołąbek zapowiada się interesująco , oby tylko się wychował. U mnie po drugiej parze czerwonych łódzkich wykluły się ostatnio, dwa młodziaki i wygląda na to że jeden będzie czerwony ,a drugi żółty. Na razie nie mówię na 100%. Ale oby tak było.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2016-05-27, 19:58   

Pociecha już wychodzi. Po spierzeniu będzie na co popatrzeć. Najoryginalniejszy czerwony berlinek, przyszły motyl łódzki Nieoczekiwana niespodzianka. A ja już chciałem pokusić się o krzyżówkę z moretelami. A tu niespodzianka na czas. Czekam na następne czerwone po tej parze czarnych.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2016-05-27, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2016-10-23, 18:26   

Młody 2016 po parze czarnych. Jestem zadowolony, bo mam już stadko rozpłodowe berlinków w takim właśnie typie. Teraz jeszcze czas na dopracowanie rysunku. Grunt, że widać już efekty mojej pracy.

Pozdrawiam,
Mariusz

reset 

Województwo: rosyjskie
Wysłany: 2016-10-23, 20:15   

Berlinki, to bedzie rasa krotkodzioba? w miare fajnie to wyglada, powiem szczerze ze sam mialem takie ptaki po masciuchach przy twoich popracowac na nasyceniem barwy i jest ciekawa nowa polska rasa

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2016-10-23, 23:01   

Berlinki w oryginalnym wydaniu zawsze były krótkodziobe. Nie ekstremalnie krótkodziobe, ale jednak krótkodziobe. To co dziś się widuje na targach to średniodziobe miksy tiplerów z budapesztami, winerkami i słabymi maściuchami. Ja w mojej hodowli do tej pory nie musiałem korzystać z domieszek innych ras. Zdobyłem kilka czarnych oryginalnych berlinków starego typu i na nich oparłem hodowlę. Moim celem jest dopracowanie i zarejestrowanie pod nazwą "Motyl łódzki". Myślę, że jeśli przyszły rok będzie udany, to moje motyle zaliczą pierwszy pokaz na wystawie. Moje ptaki mają już utrwaloną budowę głów i sylwetki. Zostaje mi jeszcze nasycenie barwy i prawidłowe rozłożenie rysunku. I to jest praca na kolejny sezon, czyli sezon czwarty. ;)

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2016-10-23, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  

reset 

Województwo: rosyjskie
Wysłany: 2016-10-23, 23:22   

Czy obecne wynalazki widynow koroniatych na bialych ogonach sa efektem krzyzowki z berlinkami?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2016-10-24, 06:01   
   Nr Tel.: 660803277

Obecne? W latach 70-tych to już nie była żadna nowość, tyle że wtedy nie miały jeszcze koronek. Berlinek z białym ogonem istniał jedynie czarny. Inne kolory to efekt mieszania z widynami. To dlatego jedynie czarne berlinki na białych ogonach mają bose nogi. Czerwone i żółte mają nogi mniej lub bardziej opierzone.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2016-10-24, 16:58   

Obecnie występują już motyle warszawskie na białych ogonach. Pierwsze takie żółte motyle warszawskie widziałem w 2013 roku. Czasami w hodowlach motyli warszawskich występują osobniki z jednym do kilku białych piór w ogonie. W oparciu o takie wybrakowane motyle wyhodowano odmianę białoogoniastą. Spotkałem się również z motylami białolotnymi, miałem nawet parę takich u siebie jako ciekawostkę, bodajże w 2011 lub 2012 roku.

Pozdrawiam,
Mariusz

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2016-10-24, 18:18   
   Nr Tel.: 660803277

Widyny na białych ogonach to łódzki wynalazek lat 70-tych. Gdy zacząłem jeździć na Bałuty, było ich tam co targ co najmniej po kilka sztuk, a bywało i sporo więcej.

dardog1 

Wysłany: 2017-02-14, 05:04   

Jestem ciekaw czy taki oszust znajduje amatora na te wynalazki, berlinki to jeszcze nic , wchodząc na jego ogłoszenia można znaleźć berlińskie krótkodziobe i te ptaki bardziej przypominają warszawskie lotne oczywiście z rysunku . Patrząc też na jego inne ptaki można wywnioskować po czym te cuda wyhodował. Zastanawiam się czy to legalne , czy nie można nic zrobić?.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-02-14, 07:59   

Jeśli masz na myśli te berlińskie w sroczym rysunku, to ta rasa w nim występuje, z półksiężycem na piersi, podobnie jak alstamer. Co do amatorów, to musieliby to być prawdziwi amatorzy laicy :d Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie wyłoży takich pieniędzy na ptaki nie warte zachodu. Cenić to sobie może każdy, tylko ciężej mu będzie znaleźć frajera. Ptak jest wart tyle, za ile uda się go sprzedać, tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić, a nie tyle ile ktoś sobie ceni. Jak ktoś zapłaci bez targowania taką kwotę to facet będzie chyba skakał z radości, bo kto by nie skakał robiąc prawdopodobne najlepszy handel w życiu. Przecież z pieniędzmi klienta nie powinno się kłócić. :d

Co do legalności, to nikt mu nie zabroni, bo i za co. Nie takie przekręty robi się w tym "sporcie ". Prawda jest taka, że zawsze wszystkiemu winien jest nie ten co sprzedaje, lecz ten co kupuje. Tak było zawsze. Klient widzi co bierze i za co płaci. Nawet jak Ci wciśnie samca jako samicę, albo niepłodną sztukę, to i tak jest to Twoja wina, a nie jego. Taki paradoks. W handlu gołębiami jest już taka zasada, że Ty jako klient musisz się znać na tyle dobrze, żeby nie dać się wpuścić w maliny, albo przynajmniej liczyć się z tym, że "towar" może nie spełniać oczekiwań ( bo przecież nie da się na oko ocenić choćby tego, czy zakupiony ptak będzie płodnych). I nie ważne, że hodujesz 50 lat, czy trzy miesiące, wszystkich dotyczy tak samo. Jak byłem dzieciakiem i zaczynałem przygodę z gołębiami, to nieraz dałem się oszukać. Kupowało się "parę" samców, albo stare, wyjałowione ptaki, które za miesiąc zdechły ze starości. Tak było, każdy się musi uczyć na błędach, ale handlarz zawsze jest uniewinniony. Taki smutny, aczkolwiek rzeczywisty absurd, paradoks.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-02-14, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  

dardog1 

Wysłany: 2017-02-14, 11:13   

Mariusz jajca sobie robisz ?, gdzie ty tam widzisz berlińskie w sroczym rysunku ?.

Odpowiedz do tematu