Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 28 Marca 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatka dla czterech nimf
Autor Wiadomość
anie_1981 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2017-02-14, 16:41   Klatka dla czterech nimf

Od jakiegoś czasu trzymam nimfy, mewki japońskie i amadyny wspaniałe razem, w wolierze pokojowej. Jednak woliera została u mnie wykonana bardzo brzydko, spodziewałam się woliery, a wyszedł... kurnik.

Chyba w końcu dojrzałam do tego by coś z tym zrobić i dlatego poważnie myślę o powrocie do systemu klatkowego. Mam w domu trzy klatki, dwie mniejsze dla maluchów i Lotnię dla Nimf, ale nie chcę już tej klatki używać, bo mam jej dosyć, jest koszmarnie wykonana. Poważnie myślę nad sprzedażą Lotni, ale sama nie wiem, czy lepiej mieć dwa gatunki małych w Lotni razem, czy lepiej rozdzielić je do dwóch mniejszych klatek. Teraz jest zgoda i harmonia, ale woliera rządzi się własnymi prawami. Kłócą się we mnie dwie rzeczy, z jednej strony Lotnia jest wygodna dla ptaków, z drugiej, niewygodna dla ludzi... Ostatecznie mogłabym się przemęczyć dla ptaków, ale jeśli przyszłoby do tego, że trzeba by gatunki rozdzielić, to daję je do małych klatek, bo Lotnia dzielona to już w ogóle koszmar.

Jedno jest pewne, Nimfom trzeba coś kupić i stąd moje pytanie, co? Jakie wymiary klatki powinna mieć klatka dla dwóch par Nimf? Wypuszczanych oczywiście. Chciałam klatkę typu regałowego, umówiłam się z Lukardem, ale jednak do transakcji nie doszło, bo koszt tej klatki byłby zbyt duży, a do tego jeszcze musiałabym dorobić stół na kółkach z kątownika, co też tanie nie jest. Miała być taka klatka:

/dł 130/szer 70/wys 80/

Ale nie wyszło. Teraz szukam czegoś innego, myślę o klatce na kółkach, z tych takiego typu:

http://www.kuchniapupila....56cm,p512888666

Ale oczywiście nie tą, koszmarne gabaryty.

Pytanie co by było dobre i by mnie nie zrujnowało? Chciałabym coś w czym cztery Nimfy będą się dobrze czuły i w razie czego będą mogły pozostać w zamknięciu przez jeden czy dwa dni, jak wychodzę z domu na cały dzień (wychodzę raz w miesiącu, tak to siedzę w domu) bez awantur.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-02-14, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2017-02-14, 18:48   

Ta z linka na pewno nie, na cztery nimfy za mała. Co z tego że wysoka jak to raptem 56 x 56 cm?

anie_1981 

Wysłany: 2017-02-14, 19:29   

Wiem, haaszek. Napisałam w poście, że nie tą, bo ma koszmarne gabaryty. Chodziło mi o ten typ klatki, jeśli chodzi o wykonanie. Być może istnieją klatki tego typu, ale z prawidłowymi gabarytami leżącego prostokąta, a nie wieży. Niestety takiej nie spotkałam, a cały dzień siedzę przed kompem i szukam po sklepach internetowych. Być może dałoby się dogadać z producentem, ale to by extra kosztowało. Co też ci ludzie mają z tymi klatkami wieżami... Nawet na logikę widać, że są nieodpowiednie.

haaszek 
MODERATOR

Wysłany: 2017-02-14, 19:43   

Znajoma, (Kaśka z "Papużki") ma tego typu klatkę ale jakby podwójną. To chyba Omega IV - długa na 100 i szeroka na 75 cm. Albo Omega III - trochę krótsza. Estetyczna i duża. Nie wiem jak z rozstawem prętów.
Ostatnio zmieniony przez haaszek 2017-02-14, 19:54, w całości zmieniany 2 razy  

haaszek 
MODERATOR

Wysłany: 2017-02-14, 19:58   

Wszystko zależy od kwoty, jaką chcesz przeznaczyć - jest jeszcze coś takiego, jak Montana Madeira podwójna. Klatki Montana poleca u siebie Zuzel, jako bardzo solidne i profesjonalne.

anie_1981 

Wysłany: 2017-02-14, 20:19   

Znalazłam klatkę z Inter Zoo, metr szeroka, bodajże koło 70 szeroka i wysoka na jakieś 150, ale 1000zł z hakiem... Dlatego jednak przeprosiłam się z Lukardem, w sensie, jednak będę od nich brała klatkę. Dam około 500-600 zł z wysyłką, ale przynajmniej wymiary będą takie jak chcę i będzie to regał. Zabudowane boki, tył i dach, tylko z przodu pręty. Szkoda, że pionowe, ale już nie można mieć wszystkiego. Nie będzie rzecz jasna żadnych karmników zewnętrznych, dam dwie miski po 30cm każda, i te moje żerdzie do misek, które zrobiłam i dałam fotki do albumu na "papużki", jakiś czas temu. Z czasem może dorobię taki jakby stół z kątownika, z kółkami i będzie można z tym jeździć w razie potrzeby.

Wymiary ostateczne tego czegoś będą takie:

/dł 130/szer 60/wys 80/

Początkowo szerokość miała być 70, ale skoro minimum dla Nimfy to 50, to 60 i tak będzie o 10 cm więcej, a klatka może będzie znacząco tańsza. Nimfy i tak będą tam tylko spały i jadły. Ja mam teraz do ścian w wolierze przykręcone takie cienkie płyty meblowe, stosowane jako tył mebla, nie odkręcam tego od ściany, nie demontuję też takiego wąskiego paska siatki na suficie, gdzie wieszam zabawki w wolierze. To będzie ptasi kącik, zabaw, tylko jak ja je zapakuję do klatek w razie potrzeby... :P

anie_1981 

Wysłany: 2017-02-20, 17:57   

Jednak będą takie wymiary, jakie początkowo założyłam, czyli:

/dł 130/szer 70/wys 80/

Klatka będzie wygodną, mam nadzieję, sypialnio-jadalnią dla czterech Nimf. Zostają płyty meblowe na ścianach pokoju, zostają zabawki podwieszone pod sufitem, a małe ptaszki dostaną klatkę Sarę:

http://www.zoohandel24h.pl/produkt-79-226

Na początek 4 mewki i 4 amadyny będą latały razem, ale gdyby dajmy na to się biły, to Sara może też być klatką dzieloną. Wtedy powstają dwie klatki o wymiarach mniej więcej 40x50x80. Wypuszczać też mogę osobno. Co mi się w Sarze podoba, to szuflady... OK, kuwetę też trzeba umyć, ale jednak łatwiej jak jest szuflada, z bocznych ścianek mogę zmywać szmatką, tylko co kilka umyć potraktować to detergentem.

Jednak dopóki nie sprzedam Lotni, nie będzie mnie stać na Sarę.
Ostatnio zmieniony przez anie_1981 2017-02-20, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  

anie_1981 

Wysłany: 2017-03-01, 18:03   

Nowa klatka dla Nimf będzie we wtorek, a tymczasem przyszła klatka dla maluchów. Sara jest świetna, ale jej wielkim minusem jest jakość kuwety. Kuweta wykonana jest z cienkiego i łamliwego plastiku. Moja kuweta już dotarła uszkodzona. Na szczęście sprzedawca był rzetelny i w ciągu 24 godzin dosłał mi drugą! Wystarczyło przesłać zdjęcia uszkodzenia kuwety. Starą kuwetę wyniosłam na strych, bo chociaż uszkodzenie może powodować dalsze pęknięcia, to w razie czego jakąś zapasową kuwetę mam, a używać będę tej nieuszkodzonej.

Remont kroi się za parę tygodni, we wtorek dojdzie klatka regałowa dla Nimf, ale na sam demontaż woliery sobie poczekam co najmniej tydzień, lub dwa. W tym czasie nie będę się lenić, utnę świeże żerdzie do klatek, zastanowię się które zabawki zostają na placu zabaw, a które wylądują w której klatce. Ze starych żerdzi mogę zrobić jeszcze jakieś zabawki, np drabinki, drobna robótka, lubię takie majsterkowanie, czego mi brakuje, to pomysł...

Pozostaje jeszcze kwestia misek dla Nimf. W wolierze sprawdzały się tzw. korytka, bo pozwalały na jedzenie kilku ptakom naraz. No ale wiadomo, to woliera, tu rządzą trochę inne prawa, w klatce terytorializm będzie większy. Zastanawiam się więc czy:

1. Dać Nimfom dwa korytka długości 30 cm + naturalną żerdkę
2. Dać Nimfom 4 osobne, mniejsze, miski + naturalną żerdkę, w zależności od wybranego modelu. Wydaje mi się, że fajne są miski metalowe okrągłe, z takim stelażem, mam dwie, bo moje samice Nimfy takie miały w kiedyś w Lotni. Musiałabym dokupić dwie takie miski, muszę tylko zmierzyć średnicę tych dwóch misek, wszystko musi być identyczne, żeby ptaki się nie biły. Zastanawiam się po prostu która opcja jest wygodniejsza dla ptaków, bo mi to w sumie wszystko jedno, czy będę wyjmowała korytko, czy metalową miseczkę.
Ostatnio zmieniony przez anie_1981 2017-03-01, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  

anie_1981 

Wysłany: 2017-03-08, 16:17   

Dziś doszła ta klatka regałowa dla Nimf, jest bardzo ładna, dopiero co ją złożyłam, z godzinę temu, byłam już naciąć nowych żerdek wierzbowych. Muszę je zdezynfekować i odpowiednio dociąć Będzie git.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 157 razy
Wysłany: 2017-03-08, 16:26   

ładna, odp. urządzić i będzie dobra, jednak woliera pokojowa się nie sprawdziła
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

haaszek 
MODERATOR

Wysłany: 2017-03-08, 19:09   

Bardzo estetyczna i jaka duża! Będą miały dość światła?
Ostatnio zmieniony przez haaszek 2017-03-08, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  

anie_1981 

Wysłany: 2017-03-08, 21:18   

Dzięki za miłe słowa :)

Jeśli będzie mało światła, to pomyślę o ledach, ale mam złe doświadczenie z ledami, te w wolierze szybko się poprzepalały, a tanie nie były. Już wolę palić duże światło w pokoju, co i tak zwykle robię, bo nie mam jasnego pokoju.

Klatka jest ładna, ale parę drobiazgów niedobrych już wyłapałam. Przede wszystkim jest nieustawna. Nie dało się tego zrobić inaczej niż na zdjęciu, a będę jeszcze montowała zabawki na haczykach w suficie. Kupię podobne haczyki, na jakich wisi front klatki.

Dziś ucięłam świeże gałązki wierzby, umyłam i zdezynfekowałam Virkonem, klatka też umyta z tym preparatem, oraz miski i uchwyty na miski i żerdzie. Jest fajnie. To, ze na niższe patyki będą srały, jest pewne, ale i tak muszę zdejmować patyki do czyszczenia klatki, więc to aż taki problem nie jest. Klatka będzie miała małe metalowe miseczki na ziarno, oraz dwie dodatkowe miski na grit i wodę. Sepia i kostka jodowa będą wisiały przy niższym lewym patyku, miski dostaną żerdki naturalne, przełożę je z woliery, bo jeszcze nie są zniszczone. Najtrudniejsze teraz będzie wkręcenie haczyków na zabawki.

haaszek 
MODERATOR

Wysłany: 2017-03-08, 21:49   

Światło w pokoju to światło sztuczne, nie zastąpi naturalnego. Niezdrowo. Szkoda
Jak to się czyści, wymienia jedzenie? Bo drzwiczki tylko przy krawędziach.

anie_1981 

Wysłany: 2017-03-08, 23:09   

Drzwiczki są 3, jedne są mniej więcej pośrodku na dole i są takie przesuwane w górę. Używać ich będę do karmienia. Klatka ma szuflady, a do takiego większego sprzątania, to zdejmuje się patyki, a potem kratę i mamy dostęp do klatki. Ale np złapać w tym ptaka, to raczej się nie da. W każdym razie nie wyobrażam sobie tego.

anie_1981 

Wysłany: 2017-03-09, 13:17   

Klatka jest już prawie gotowa, w zasadzie to teraz dalsze czynności uzależniam od tego, kiedy będzie woliera likwidowana. Najpewniej w ciągu następnych paru tygodni, do tego czasu klatki będą stały puste, bo większość akcesoriów z woliery, wyląduje w klatkach, więc nie zabiorę tego ptakom teraz, a chcę by wszystko było zdezynfekowane. Dziś będę dezynfekowała nową klatkę maluchów, czyli Sarę. Regał oczywiście będzie stał na stoliku, nie trzymałabym ptaków na podłodze, to nie gryzonie.

Odpowiedz do tematu