Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 24 Czerwca 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tomek83
2012-05-04, 22:38
Nierozłączka czerwonoczelna
Autor Wiadomość
PatrykT 
PatrykT

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2016-07-04, 22:25   

Przyjaciele zaobserwowałem że codziennie moja jedna nierozlaczka śpi w karmidełku, czym może być to spowodowane.

Joanna 
specjalista weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2016-07-05, 12:43   

Na ogół albo miejsce bardziej się papudze podoba, albo sam karmnik jest wygodny i to jej się podoba.

Pozdrawiam,
Joanna

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-02-27, 12:50   

Kupiłem dzisiaj 5 takich maleństw. Czy da się określić ich płeć na podstawie zdjęć? Dwie papugi mają inny kolor, jedna ma więcej czerwonego na głowie i nie ma niebieskich piórek w ogonie, a druga ma kolor inny. Jak takie umaszczenia są fachowo określane?

Pozdrawiam,
Mariusz

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2017-02-27, 13:16   
   Nr Tel.: 502108250

Opaliny, to niebieskie to opalin turkusowy, przynajmniej tak widać na fotce, jednak fotki często przekłamują barwy, bo te ptaki na pewno nie mają takiego odciecienia czerwieni.

repcak 

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Ostrzeżeń:
 5/6/9
Wysłany: 2017-02-27, 13:34   

Kiedyś były te papugi w domu , na początku była para później 28 szt i bardzo dużo rozdali rodzice znajomym , ale pewnego dnia wszystkie uciekly przez okno bo urwała się siatka. :/

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 160 razy
Wysłany: 2017-02-27, 14:19   

sprawdz sam, może uda Ci się określić płeć :D
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-02-27, 16:59   

AL, o kurcze, myślałem, że u nierozłączek istnieje jakiś większy dymforyzm płciowy 8) No nic, trzeba będzie trochę popatrzeć i szukać różnic.
W przypadku gołębi w większości przypadków potrafię ocenić płeć na podstawie zdjęcia, w papugach jestem zielony jak one same. Jak tak na nie patrzę, to wszystkie wyglądają tak samo, wszystkie samce :d

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-02-27, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 160 razy
Wysłany: 2017-02-27, 17:11   

ManiekP, najlepiej złapać po 1 do ręki i ustawić je jak na zdjeciu, czyli profilem, wtedy widać różnice w budowie głowy
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-02-27, 17:11   

Jerzy Cwik, dzięki za informację. Facet od którego kupiłem te maleństwa mówił, że to cztery standardowe i jeden opal. U gołębi też występuje barwa opal, ale jest to całkiem co innego. Stąd moja ciekawość odnośnie nazewnictwa tychże barw.

Pozdrawiam,
Mariusz

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2017-02-27, 20:06   

Jesli to rodzeństwo, to opaliny raczej są samiczkami, a dziko ubarwione powinny być samcami. Przynajmniej tak mozna przypuszczać nie widząc ich rodziców.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-02-27, 20:35   

Jerzy Cwik, bardzo dziękuję za dodatkową informację, bardzo ważną, ponieważ wszystkie 5 sztuk pochodzi od jednej pary rodziców, bynajmniej tak powiedział ich były właściciel. Dlatego od razu postanowiłem szukać ptaków na zmianę krwi. Miał jeszcze na sprzedaż jedną nierozłączkę fischera, chciałem ją kupić do tych pięciu, ale również odradził, wspominając o hybrydach. Wyjątkowo uczciwy hodowca.

Ten opalinowy to ten inaczej ubarwiony, ten turkusowy? Czyli wygląda na to, że mam jedną samiczkę na czterech panów. 8)
Z początku sądziłem, że to dwie pary i jeden wolny, bo siedziały parkami i iskały sobie wzajemnie pióra. Ale czytając o tych papużkach natknąłem się na kilka wątków o tym, że takie zachowanie to u tego gatunku norma, bez względu na płeć. I to mnie zbiło z tropu. Dziś już nie chciałem ich płoszyć, bo wprowadziłem je do znacznie większej klatki, w typie mniejszej woliery pokojowej. Jak już trochę się oswoją z otoczeniem to spróbuję je rozpoznać zgodnie z radą AL.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-02-27, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2017-02-27, 21:24   

Nie, masz 2 opaliny i 3 ptaki naturalnie ubarwione. Jak ich ojciec jest opalinem, to wtedy na 100% mozna ustalić ich płęć. To są nierozłaczki czerwonoczelne i nie można ich krzyżować z innymi gatunkami nierozłączek. Tzn. można ale młode będą niepłodne, to tak jak krzyżówka konia z osłem.

Odpowiedz do tematu