Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 26 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Stare odmiany drzew owocowych
Autor Wiadomość
D.M. 

Województwo: Małopolska
Wysłany: 2014-01-01, 17:44   

Ma ktoś może czereśnię Drogana Żółtą? Moją dzisiaj skasowały gęsi.

mat93 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2015-09-24, 22:03   

Witam posiada ktoś taką odmianę jabłoni jak florina jeśli tak to interesowało by mnie na jakich pędach owocuje i jak postępować z jej cięciem :) ?? I przepraszam z góry ze to nie w tym temacie co miało być ale można powiedzieć że pokrewny :)

D.M. 

Wysłany: 2015-11-22, 18:55   

Witam
W związku z tym, że dużo osób pisze do mnie o wymianę zrazów chciałem zaktualizować listę aktualnie posiadanych przeze mnie odmian. Niestety z przyczyn losowych nie posiadam już dużej części kolekcji. Dużo odmian utraciłem ale pojawiło się też kilka nowych.
ŚLIWY: Damaszka, Królowa Wiktoria, Węgierka Wangenheima,, Car, Brzoskwiniowa, Renkloda Ulena, Renkloda Zielona, Renkloda Althana, Valjevka, Tolar, Węgierka Wczesna, Dżeferson, Valor, Złota Łza Koesa, Babcze Żółte, Biała Śliwa, Opal, Żółta Kulovacka (Czeska)
WIŚNIE i CZEREŚNIE: Węgierska Groniasta, Northstar, Odroślowe Lokalne, Marchijska, Żółta(Kanarkowa?), Wolska, Burlat
GRUSZE:Ulęgałka Klonovice, B. Smaczna Czeska, Faworytka, Kocie Łby, Bonkreta Williamsa, Bera Liońska, Żyfardka, Cytrynówka, Dobra Szara, Różowa, Cebulka, Sidlenka, Xenia, Lukasówka, Palova, Konferencja, Santa Maria, Bergamota Jesienna, Dobra Ludwika, Szarneza, Carola, Patawianka, Plebanka, Bera Sterkmana, Karol Ernest, Rakówka, Ulmska?, Lipcówka Kolorowa, Tatarka, Majowa, Krwawka, Bera Wyśmienita, Paryżanka, Bojka, Panienka, Józefinka.
JABŁONIE: Brzoskwiniowe, Żółty Byk, Czarny byk, Jakub Lebel, Komsomolec Miczurina, Wanatka, Gołąbek Natuzjusza, Pepina Parkera, Śmietankowe, Piękna Ołtarzewska, Bursztynówka Wczesna, Bananowe Zimowe, Koszykowe, Cesarz Wilhelm, Reneta Kulona, Reneta Złota, Malinowa Oberlandzka, Dobry Kmiotek, Poziomka, Gruszkowe Rewalskie, Różanka Wirgińska, Krepla, Pepina Linneusza, Arkad Żółty, Panieńskie Czeskie, Polskie Mnichy, Książeca, Czerwone Szlachetne, Boiken, Carneval, Kalwila Biała Letnia, Ryszard Żółty, Babuszkino, Titówka, Antonówka, Antonówka Półtorafuntowa, Burgundy, Slava Pabiediltam, Zimnyje Limmonyje, Schlesischer Lehmapfel, Pink Sparkle, Golden Delicious, Zorza, Suislepskie, Woskowa Reneta, Pisanka, Pepina Ribstona, Smalcówka, Gold Millenium, Sawa, Rozella, Kalwila Letnia Frassa, Beforest, Reneta Landsberska, Reneta Baumana, Różowy Nalew, Biały Nalew, Papierówka, Papierówka Słodka, Delikates, Charłamowska, Kalwila Czerwona Jesienna, Kalwila Czerwona Zimowa, Ananas Berżenicki, Antor, Rapa Zielona, Abondanza, Fantazja, Krótkonózka Królewska, Piękna z Boskoop, Klosy, Reneta Weindnera, Reneta Harberta, Grafsztynek Inflancki, Reneta Muszkatowa, Sztetyna Zielona, Dark Rubin, Szara z Zabergau, Grahama Jubileuszowe, Edmund Russet, Szwajcarskie Pomarańczowe, Kronselska, Czubatka, Api Gwiazda, Niezrównane Peasgooda.

Z grubsza to by było tyle, pewnie kilku zapomniałem i może coś w nazwach przekręciłem, ale pisałem z pamięci wszystko.
Pozdrawiam wszystkich miłośników owoców i ''ochraniaczy rzadkich odmian'';-)

Gary 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2016-05-15, 21:05   

Witam na forum. To mój pierwszy post na Woliera. Może powinienem przywitać się gdzie indziej ale jak na razie interesuje mnie wątek starych drzew owocowych, a konkretnie stare odmiany agrestu.

Jestem kolekcjonerem amatorem. Na moim jagodniku mam około 300 krzewów agrestu w około 40 - 50 odmianach, a większość ich to stare odmiany, których jeszcze do końca nie odgadłem bo pierwsze obfite owocowanie przypada na ten rok. Na pewno w swojej kolekcji posiadam poszukiwany przez masę ludzi Zielony butelkowy, czarny Negus, czerwony Achilles, agrest czarny Divaricatum.

Wszystkie stare odmiany systematycznie rozmnażam przez odkłady. Trochę też bawię się we własne odmiany, tzn. jak pojawi się jakaś siewka to dbam o nią i czekam kilka lat aż wyrośnie na duży krzew który zaowocuje i wyda plon. Siewki będę nazywał własnymi nazwami. Nie będę bawił się w jakieś licencję, każdy będzie mógł rozmnażać do woli maje odmiany i je sprzedawać bądź wymieniać się bez ponoszenia konsekwencji łamania prawa licencyjnego. Uważam że licencje na rośliny to niedorzeczność.

Z chęcią powymieniam się na różne odmiany agrestu. ;)

MarcinS 

Województwo: małopolska
Wysłany: 2016-05-15, 21:37   

Witaj na forum ja mam agrest odmiany rolanda jak nie masz to chetnie wymienie sie za jakąś ciekawą odmiane.

D.M. 

Wysłany: 2016-05-17, 20:41   

Ja ze starszych odmian mam np. Książę Majowy, Heninga, Żółty Lew i wiele innych, w tym własne odmiany. Mam też stare odmiany porzeczek.

mateuszdziedzic 
Mateusz

Województwo: pomorskie
  Wysłany: 2016-06-02, 16:44   
   Nr Tel.: 515439969

witam potrzebuję pomocy,otóż moje śliwki węgierki się zmutowały :0 do tej pory były to piękne śliwy dorodne i dużo ich było,są to dorodne drzewa, jedno ma ponad 40 lat,a następne dwa po około 25 lat problem tkwi w tym że zamiast śliwek mam ...banany, niedojrzałe śliwki się wydłużyły i są płaskie,w środku puste 8) czy ktoś zna może przyczynę ??? załączam zdjęcia w porównaniu z JESZCZE zdrową śliwką

http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=34691

garbrom 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-03-03, 13:43   stare odmiany drzew owocowych

Witam, prawdopodobnie śliwka dostała choroby zwanej torbielą śliw. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu