Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 24 Listopada 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakładam kurnik w mieście;)
Autor Wiadomość
mantis 
acena

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-03-10, 20:29   

qurczak, zielononóżka to na duży wybieg. Ja bym też polecił karzełki kochiny, jeśli nie zależy Ci na jajkach, śmieszne kurki :) . Inne miniaturki chętnie latają, sebrytka jak gołąb :D .

Jeśli chcesz jakąś nioskę, to może poszukaj jakichś wiejskich miksów, są często kolorowe.

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2017-03-10, 21:09   
   Nr Tel.: 502046599

qurczak napisał/a:
...Macie jakieś sugestie ? Nie duże, nie jednobarwne i na nie duży teren ( mało niszczące) czy istnieje taki ideał ? 😎 ... Ilość kur 2/3 plus kogucik ? Jakaś inna rasa oprócz karzełka ?

Zastanów się nad rasami krótkonogimi, mało grzebią, a i masz pociechę, jednak coś za coś, nioskami wybitnymi to one nie są. Z pozostałych ras nie ma rasy nieniszczącej, każda jedna czy to łapciasta, czy czubata, czy brodata, to ptaki grzebiące.
Trzódka Ulvhedina

qurczak 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2017-03-11, 18:51   

Hmmm to sie rozejrzę dzięki ! Nie szczególnie zależy mi na dużej niesnosci czy wielkości jaj. Ważne zeby "jakies" swoje jajka mieć.
Ostatnio zmieniony przez qurczak 2017-03-11, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  

Suri 

Województwo: śląskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2017-03-11, 19:18   

Tak się w sumie zaczyna, a potem jak się rodzina dowie o jajkach (lub sąsiedzi), to zawsze będzie mało :lol: .

qurczak 

Wysłany: 2017-03-12, 20:36   

Myślę nad wszystkim i zaczynam skłaniać sie ku cięższym kurom. Kurnik w budowie zasiedlenie planuje w pierwszym tygodniu kwietnia wiec jest troche czasu 😉

Suri 

Województwo: śląskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2017-03-12, 21:44   

A jednak :lol: , no zawsze lepiej pomędrkować zawczasu na spokojnie, niż potem pod wpływem impulsu kupować co popadnie (lub co w danej chwili urokliwe lub dostępne ;) ), także bardzo polecam Ci te zagrodowe kuraki,posiadać nie posiadam ale z opisów nieść się niosą chyba tylko trochę gorzej od typowej odmiany towarowej, a uroku może im pozazdrościć nawet rasowa kura z ciężkiego typu (byłyby w okolicy sporą atrakcją), chyba że myślisz o na prawdę ciężkich kurach typu kochiny, natomiast kury bresse nie są urokliwe bo białe, ale niosą bardzo wcześnie (dodatkowo są kurami mięsnymi, mięśnie mają większe niż u zwykłej nioski ogólnoużytkowej), mógłbyś sobie założyć stadko rozrodowe, nie musiałbyś szukać kur co kilka lat aby mieć różnorodność wiekową :D .

qurczak 

Wysłany: 2017-03-15, 08:26   

Wszystko ma swoje znaczenie ;) próbuje wypośrodkować.

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2017-03-23, 21:43   
   Nr Tel.: 502046599

A skończy się jak zawsze :D jeden wielki miszmasz :lol:
Trzódka Ulvhedina

qurczak 

Wysłany: 2017-03-24, 20:09   

Nigdy nie mów nigdy 😉 Ale u mnie dochodzi ograniczenie metrażowo wiec cudów nie przewiduje. Kurnik w trakcie prac. Idzie prawie planowo ale dłubania więcej niż myślałem. Wychodzę jednak z założenia ,że jeśli czegoś teraz nie "dopne" nie zrobię tego nigdy. A czytając forum juz kilka weryfikacj plan przeszedł. Oczywiscie zawsze to będzie jakiś kompromis ale mam nadzieje udany 😉 Brak tylko drzwi ( wejściowych oraz do wypuszczania kur). Pózniej drugie malowanie, bielenie, grzęda, gniazda, ogrodzenie .... czy to sie kiedys skończy hehe Kury najpóźniej połowa kwietnia !

Odpowiedz do tematu