Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 25 Lipca 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gołąb pocztowy dawniej i dziś
Autor Wiadomość
grzegorz_szp 

Województwo: opolskie
Wysłany: 2017-03-18, 21:02   
   Nr Tel.: 530728394

Biały ,pstry , ash red (czarwony) i grizzle (szymel) to zmora mojego stada . Zazwyczaj psują inne barwy

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-03-26, 12:26   
   Nr Tel.: 660803277

Rany, ale widziałem dzisiaj w Zgierzu "okaza", żal że nie do mojej hodowli trafił. Samiec, na wygląd już "pełnoletni", ale KOLOR -poezja ! Czerwony, ale w nietypowym odcieniu, coś jak u gili miedzianych, jedno skrzydło czarne, drugie i "grzywka' na szyi - żółte. Facet który niósł go w ręce przez targowisko, przed chwilą go kupił i nie chciał odsprzedać, tak mu się barwa ptaka spodobała. Jedyny "kolorek" na dzisiejszej giełdzie i przegapiłem. Szkoda.

grzegorz_szp 

Wysłany: 2017-03-30, 07:33   

kgrzelinski napisał/a:
Rany, ale widziałem dzisiaj w Zgierzu "okaza", żal że nie do mojej hodowli trafił. Samiec, na wygląd już "pełnoletni", ale KOLOR -poezja ! Czerwony, ale w nietypowym odcieniu, coś jak u gili miedzianych, jedno skrzydło czarne, drugie i "grzywka' na szyi - żółte. Facet który niósł go w ręce przez targowisko, przed chwilą go kupił i nie chciał odsprzedać, tak mu się barwa ptaka spodobała. Jedyny "kolorek" na dzisiejszej giełdzie i przegapiłem. Szkoda.

Na moje oko to mosaic . Niestety ta barwa nie dziedziczy się. Taki gołąb jest tylko eksponatem.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-03-30, 13:59   

Więc nie da się tego jakoś utrwalić? Widziałem na filmach z arabskich hodowli mnóstwo takich gołębi, mozaic i almond są chyba ich ulubionymi kolorami. Jak oni to robią, że uzyskują procentowo dużo takiego potomstwa?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-03-30, 17:40   

Tak się jeszcze zastanawiam. Gil to w sumie chyba też mozaic, a udało się utrwalić kolor i rysunek, więc może coś chyba jakoś to zrobili. Z kolei pamiętam, że kolega miał mozaikowe brodawczaki podkarpackie, w dwóch i trzech kolorach i tez jakoś mu się rozmnażały, więc jest to chyba jakoś wykonalne.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-03-30, 17:46   

Ten facet w Zgierzu hoduje również śląskie tarczowe, ale raczej średniej jakości z tego co widziałem. Pocztowe mozaikowe cenił jak przysłowiowy Cygan za matkę, po 1000 zł za sztukę. Jak do tej pory nie znalazł kupca, co zresztą widać po jego ofertach na olx.

Pozdrawiam,
Mariusz

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-03-30, 21:28   

To chyba nie ten. Facet, który niósł tego gołębia w ręce, kupił go od kogoś, kto miał w klatce kariery i pocztowe, nie zapłacił jakiejś ogromnej sumy, kupił go po prostu jako samca pocztowego w nietypowym kolorze. W zeszłym roku przyjeżdżał do Zgierza hodowca, który miał różne ciekawe "kolorki", nawet niedrogie, tyle że bez obrączek, albo ze zwykłymi rynkowymi "podróbkami". Kupowałem od niego tigry ( tzw. "mulemansy") , żółtopłowe, almondy, kawowe. Miał też mozaikowe , przeważnie czerwone i żółte z czarnymi plamami. Miałem od niego żółtego samca z czarną szyją. Ceny miał niewygórowane, od 15 do 50 zł za sztukę. W tym roku jeszcze się nie pokazał. Stawiał zawsze klatki na ostatnich stołach naprzeciwko samochodów z drobiem ozdobnym, od strony tylnej bramy. Człowieka, o którym piszesz kojarzę, miał kiedyś andaluzy i opale po 200- 400 za sztukę i milky po 150. Nawet część z nich sprzedał. Handluje też zagranicznymi pocztowymi z rodowodami. Zaopatruje się przeważnie w Busku.
Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2017-03-30, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-03-30, 21:38   

https://www.olx.pl/i2/ofe...tml#:701e4355db
Nie wiem skąd ludzie biorą takie ceny. To właśnie o tym mówiłem.

Pozdrawiam,
Mariusz

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-03-31, 06:10   

Istotnie, co najmniej o 1400 przesadził.

grzegorz_szp 

Wysłany: 2017-03-31, 12:21   

Panie Krzysztofie , gil to nie jest mosaic . Mosaic się nie dziedziczy ,co by się Panu nie wydawało . Podstawa to odróżniać barwy , jak narazie cienko to idzie.
Co do ceny takiego gołębia to za 1500 raczej go nie sprzeda , ale 400-500 to już tak.Proszę nie przyrównywać unikalnie umaszczonych gołębi do zwykłych niebieskich i szymli ,z którymi hodowcy nie mają co robić.
Ostatnio zmieniony przez grzegorz_szp 2017-03-31, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-03-31, 20:45   

OK, gila więc "mamy z głowy", ale jak Pan wytłumaczy pojawiające się w hodowli mojego kolegi mozaikowe brodawczaki w kilku kombinacjach? Mam na myśli np. ptaki w dwóch kolorach ( czerwony i czarny, żółty i czarny) lub w trzech ( czarny, czerwony i żółty). Skądś się przecież brały. Druga kwestia, niespotykany w polskich czy w ogóle europejskich hodowlach odsetek osobników w barwach almond i mozaic wśród gołębi hodowanych w Iranie, Pakistanie i Afganistanie. Co prawda bogaci arabscy szejkowie od jakiegoś czasu zatrudniają w swych hodowlach europejskich specjalistów, zwłaszcza genetyków , ale są to sporadyczne w skali ogólnej przypadki, mające miejsce od niedawna, natomiast ptaki , o których wspomniałem, hodowane są od nie wiadomo ilu dziesięcioleci przez głównie niepiśmiennych pasterzy , raczej o podstawach genetyki nie mających żadnego pojęcia. Jak więc udaje się te ptaki w hodowli uzyskać, a nawet podtrzymać ich populację na wysokim poziomie? Innym ewenementem wśród gołębi z tamtego regionu, gdzie indziej praktycznie nie spotykanym, jest występowanie pojedynczego, szerokiego białego pasa na skrzydłach.

grzegorz_szp 

Wysłany: 2017-04-01, 10:01   

Szanowny Panie Krzysztofie ,ciągle Pan snuje jakieś teorie nie poparte choćby zdjęciami . Nie wszystko musi być tym ,co Pan uważa że jest . Bardzo niewielu ludzi w Polsce potrafi rozróżnić nietypowe barwy. To nie jest żadna ujma dla hodowcy. Po prostu u nas wcześniej ,prawie nikt się nie zagłębiał w te tematy i nie ma żadnych sensownych informacji.
Więc na przyszłość proponuję najpierw zdjęcie ,później dyskusja. Kilkukrotnie coś Pan teoretyzował i na prośbę o zdjęcie dyskusja umarła . Nie wierzę ,że aż tak jest Pan zajęty .Prowadzę działalność , mam rodzinę i mimo to potrafię znaleźć 5 min ,żeby zrobić gołębiowi fotkę ;)
Co do almondów to ja nie muszę daleko szukać .Mam u siebie w gołębniku i pocztowe , i giganty.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-04-03, 18:17   

:d Niestety, mnie dotarcie z aparatem do gołębnika zajmuje nieco więcej niż 5 minut, bo do gołębnika mam kilkanaście kilometrów, teraz nawet więcej, bo przeszło 800. Tyle akurat mam ze Szwecji do domu. Cóż, taka praca. Ostatnio wróciłem z Danii, przespałem się, spędziłem 16 godzin w domu i następny wyjazd, tym razem Szwecja. Nie wie, kiedy po powrocie będę miał następny wyjazd i dokąd. Nie wiem też, ile czasu zajmie.

grzegorz_szp 

Wysłany: 2017-04-03, 18:57   

Panie Krzysztofie a do szwecji często Pan wyjeżdża?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-04-03, 19:38   

Nie, teraz drugi raz. Kiedy, dokąd i na jak długo w ogóle pojadę, zależeć będzie od zapotrzebowania. W tym roku byłem raz na Węgrzech, kilka razy w Niemczech i Francji, raz w Danii i dwa razy w Szwecji. Kiedy i dokąd znów pojedziemy, dowiem się, gdy będzie naszykowany następny transport. Firma działa na całym świecie, ale po Europie jeździmy ciężarówką, Azję i USA firma załatwia ładunkami cargo , przeważnie w transporcie morskim. Te tylko dostarczamy do portu lub na lotnisko i powrotne odbieramy.

Odpowiedz do tematu