Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 25 Kwietnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
PROGRAM CZUBATKA DWORSKA
Autor Wiadomość
Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2017-01-28, 22:22   
   Nr Tel.: 502046599

Mini-Zoo-KW napisał/a:
Nie znaczy to jednak że pozostałe 80%nadaje się na wystawy,jest dobra a znacznie lepsza niż była kilka lat temu kiedy to krzyżowałem te ptaki z czym popadło a efekty były wręcz odwrotne od pożądanych.

Ale jednak fajnie byłoby je zobaczyć na żywo, może to piętno, że jest nas tak niewielu przybierze innego rozmiaru, bo gdzieś tam widzę iż wcale dworkowiczów nie jest tylko kilku.
Nawet te osoby, które w niewielkim stopniu utrzymują dworki, jest już jakimś osiągnięciem, wiemy już że to tak całkiem nie przepadło, tylko tyle że nie odczuwa się takiego postępu, a postęp jest...

Mini-Zoo-KW napisał/a:
Niestety w mojej pasji hodowlanej bardzo ogranicza mnie moja praca zawodowa,mam jednak nadzieję że w niedługim czasie przyjdzie mi się pochwalić efektami mojej hodowli.

Niestety jak każdego, ale czekamy na jakiś chociażby rąbek tych efektów :)

Co do dworki kuropatwianej, ona ma czas się rozwinąć, jej czas jeszcze nie nastał, no i powiedzmy sobie szczerze gdzieś tam została zaniedbana po drodze, ale obecnie rośnie w siłę :)

Czy dworce jest potrzebna wielobarwność, jej sztandarowa odmiana barwna zawiera już w sobie "wielobarwność", bo dla potencjalnego gospodarza/gospodyni ona jest już kolorowa.

Czy to jest powodem aby nie tworzyć innych odmian? Nie, każdy ma prawo we własnym kurniku wyhodować i zgłosić każdą jedną barwę, tylko musi ona pokrywać się z wymogami jakie stawia nam "wzór". Jest w tym jeszcze jedno "TYLKO", trzeba sobie zdać sprawę iż nie jest to praca na rok, dwa lata... to może zająć kilka-kilkanaście lat zanim będą efekty, na to nie ma złotego przepisu. Praca, praca, konsekwentna praca i poświęcenie.
Trzódka Ulvhedina

Mini-Zoo-KW 

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2017-01-28, 22:50   

Nauczony doświadczeniem lat poprzednich nie chwalę się czymś co nie jest warte pochwały a kiedy się pochwalę?Myślę że wtedy kiedy uzyskamy chociaż 90 procent powtarzalności,wtedy stwierdze że mam w miarę ustabilizowane stado.
Między innymi dlatego w 2015 poprosiłem P.Stanisława o parę ptaków do urozmaicenia genetycznego,niestety dobrej jakości kurka po paru tygodniach mi zdechła co się niestety zdarza i za co oczywiście nie winie nikogo!!
Zostały mi 2 kogutki z których wykorzystałem jednego.
Efekt marny,może dlatego że poprzednie ptaki pochodziły też od P.Stanisława.
Napisze bezpośrednio o co mi chodzi.zwrócę się do P.Stanisława.Nie mogę się pozbyć białego piurka w ogonie!! Czasem są 2 lub 3 ale jak dotąd występują u każdego mojego koguta,rzadko a raczej bardzo rzadko występują u kurek.O co chodzi???

JABOL1986 
specjalista

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2017-02-13, 07:14   

Czubatki rozdzieliłem w sobotę teraz dwa tygodnie poczekam aż się kury oczyszczą i możemy zacząć zbierać jajka do lęgów.

Drugi w kolejce:

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 110 razy
Wysłany: 2017-02-13, 07:44   
   Nr Tel.: 601 654 364

Kury bardzo jednolite. Wszystkie w jednym wieku czy różne roczniki?
Barwa piersi koguta na pewno ma znaczenie. Lepsza ciemniejsza czy jaśniejsza?
Fajnie zrównoważone przydatki u kogutów. Takie krótsze dzwonki bardziej pasują :)

Idzie wiosna :)
Ale czyściutko! ;) Jakie masz poidło dla czubatek?

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Wysłany: 2017-02-13, 08:24   

Małgosiu, masz rację kury ładnie wyrównane, co prawda to tylko zdjęcie ale fajnie.

Dla mnie ten kogut który ma więcej złocistości jest fajniejszy, taki mój typ i chyba nie tylko mój. Po sezonie będzie widać który okazał się lepszym wyborem.

U mnie też już rozdzielone, tylko nie mam tak wyjściowego kurnika do pokazywania, niestety zamknięcie nic dobrego, malowanie by się znowu przydało :)
Trzódka Ulvhedina

1xsowax1 

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2017-02-19, 07:46   

Witam Was. Mam na imię Piotr. Od kilku dni jestem na forum. Szukałem rasy kur, które mógłbym obsadzić w swojej wolierze. Wybór padł na czubatkę dworską. I tu pojawiają się pytania. Czy wśród Was posiada ktoś materiał do stada podstawowego?
Jeśli nie, to czy ktoś byłby zainteresowany sprzedaniem jajek? Ta rasa kur bardzo mi się spodobała. Również jej pochodzenie jest bardzo ważnym (o ile nie najważniejszym) czynnikiem.
Proszę w razie czego o odpowiedzi na priv, żeby nie zmieniać kierunku dyskusji. Pozdrawiam

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 110 razy
Wysłany: 2017-02-19, 08:02   
   Nr Tel.: 601 654 364

Proponuję wejście do Klubu:
http://www.czubatka-dworska.pl/
kontakt z hodowcami, informacje z pierwszej ręki o charakterze rasy, wymaganiach i możliwości nabycia materiału hodowlanego :) Czubatka dworska warta jest zainteresowania, ale i zaangażowania ;)

1xsowax1 

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2017-02-19, 08:28   

Dzięki za pomoc. Już zaczynam studiować wiadomości ze strony:)
Pozdrawiam

tp29 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2017-02-19, 14:13   

Ulvhedin napisał/a:

Czy to jest powodem aby nie tworzyć innych odmian? Nie, każdy ma prawo we własnym kurniku wyhodować i zgłosić każdą jedną barwę, tylko musi ona pokrywać się z wymogami jakie stawia nam "wzór". Jest w tym jeszcze jedno "TYLKO", trzeba sobie zdać sprawę iż nie jest to praca na rok, dwa lata... to może zająć kilka-kilkanaście lat zanim będą efekty, na to nie ma złotego przepisu. Praca, praca, konsekwentna praca i poświęcenie.

Swiete slowa ;) ...

Dawno mnie tu nie bylo, ale to nie znaczy, ze nie dzialam w temacie Dworki ... I temat tez sledze - choc wiele nie ma co, ale do tego juz sie przyzwyczailem ;/
Oczywiscie, robie swoje. Wiem, ze to praca nie na rok-dwa ... tylko, wiele, wiele lat ...Ale wcale mnie to nie zraza - wiec przeciwnie ;)
W ubieglym roku dochowalem sie kilku ciekawych sztuk na czele z jednym kogutem. Dlugo czekalem na takiego osobnika. Niestety jeszcze daleko mu do idealu ale w koncu jest kogut przypominajacy dworka ze wzroca ...
Nie mam narazie wiecej zdjec, bo jak u wiekszosci cala zime siedza zamkniete w kurniku ... Odbilo sie to na ich wygladzie - glownie czubach... Ale jak zrobi sie cieplej to doprowdze je do ladu. To beda i zdjecia ...
Oczywiscie czekam z niecierpliwoscia na wiosne i pierwsze legi - udane legi ... ;)
... Czego sobie i wszystkim dworkowiczom zycze ...

ps.
Grzesiek - stado rewelacja. Ale juz wiesz o tym ;)Kury w tym sezonie masz rewelacyjne, kogut troche mniej .. ale pamietam jak swego czasu narzekales na kury .. no i widzisz?! Kilka sezonow i masz idealy ....
Powodzenia w legach ...

JABOL1986 
specjalista

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2017-02-23, 09:03   

Bawka, Pięć kur jest młodych. Dwie stare. Wszystkie kury mają bardzo dobre grzebienie, w szczególności te dwie starsze to ekstraklasa moim zdaniem. Barwowo tez nie jest źle, ogólnie z kur tak jak już pisał Tomek jestem bardzo zadowolony. Z kogutami trochę gorzej ale dramatu nie ma co robić. Za rok sie poprawi.
Poidło mam takie zwykłe coś takiego: http://www.hodowlany.pl/i...z_uchwytem.html

Kurnik na świeżo sprzątany wiec ładnie wyglądał. Dziś już nie jest tak kolorowo :) Co do koguta ten w kolejce bardziej mi się podoba ale tamten zdecydowałem że też dostanie szanse. Ogólnie planuje trzy lęgi. Możliwe że szanse dostanie też stary.

Tomek a ile kur dajesz temu swojemu kogutowi?

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Wysłany: 2017-02-23, 17:24   

Tomek, świetnie znowu zobaczyć że działasz :) Zdaje się dworka będzie miała więcej odmian barwnych :)

U mnie nieśność spadła, zbieranie jaj jest jak jakiś koszmar, ale może już niebawem zechcą współpracować :) Najwyżej się lęgi przesuną w czasie :)
Trzódka Ulvhedina

tp29 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2017-03-03, 15:52   

Grzesiek .... nie liczylem ;) Wszystko zalezy ktore i ile bedzie sie nioslo, jak przyjdzie na to czas ;)

Mirek - moze kiedys :p Czas pokaze ...
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-03-03, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  

szon89 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-03-29, 10:03   
   Nr Tel.: 726331787

Przedstawiam część mojego tegorocznego stadka :-)

domoslaw1975 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2017-03-30, 20:10   

Zrobiłem "test lęgowy"z bursztynowych wszystkie jaja czyste.Miesiąc więzienia z pięcioma kogutami zrobił swoje,kogut bursztynowy podstawowy został zdominowany,wygląda jak po Gwantanamo,rezerwowy kogut został zżarty przez lisa,cymbał po wypuszczeniu nie chciał wchodzić do kurnika.

grigori397 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2017-04-19, 11:06   
Post wygaśnie: 04.26, 13:45

Witam chciał bym hodować czubatki dworskie czy ma ktoś może na sprzedaż te ptaki może być para :d
Niestety jaja lęgowe nie wchodzą w rachubę jak by ktoś miał to pisać na priv żeby nie zaśmiecać tematu.

Pozdrawiam Grzesiek
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-04-19, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu