Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 16 Sierpnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kury Afryki
Autor Wiadomość
Krzysiek 

Wysłany: 2017-04-26, 17:26   Kury Afryki

capricorn napisał/a:
tak :) Brahmy i inne rasy oczywiście w Polsce :) w Tanzanii tylko lokalne kury.

Spytam , jeżeli można, jak w Tanzanii nazywają miejscowe stare rasy ? Oficjalnie to Ovambo i Venda. W zasadzie w Afryce istnieje głównie sześć populacji kur i pochodzą z Yunan w Chinach.
Oczywiście trafiają się także z Indii, ale to nie ta sama populacja co w Europie, bliżej jest spokrewniona z kurami polinezyjskimi, więc część starych ras powinna mieć czarne przebarwienia. ( pomijam kury bojowe i z gołymi szyjami, oraz te w typie leghorna)
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-04-28, 19:26, w całości zmieniany 2 razy  

capricorn 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-04-27, 00:54   

Krzysiek napisał/a:
capricorn napisał/a:

Spytam , jeżeli można, jak w Tanzanii nazywają miejscowe stare rasy ? Oficjalnie to Ovambo i Venda. W zasadzie w Afryce istnieje głównie sześć populacji kur i pochodzą z Yunan w Chinach.
Oczywiście trafiają się także z Indii, ale to nie ta sama populacja co w Europie, bliżej jest spokrewniona z kurami polinezyjskimi, więc część starych ras powinna mieć czarne przebarwienia. ( pomijam kury bojowe i z gołymi szyjami, oraz te w typie leghorna)

Nie mam wiedzy na ten temat. Nie spotkałem w Tanzanii ludzi, którzy cokolwiek wiedzą na temat kur i ich pochodzenia. Kury kupowałem na wsiach, głęboko w buszu. Nie poznałem nikogo, kto myśli o rasach i pochodzeniu i ma jakąś wiedzę na ten temat. Kura traktowana jest wyłącznie jako przyszły posiłek. Tanzania była najpierw kolonią Niemiecką, a po II wojnie Światowej stała się kolonią Brytyjską. Do dzisiaj widoczne są wpływy tych dwóch narodów. Mogę się tylko domyślać, bo to bardzo prawdopodobne, że z Niemiec i Wielkiej Brytanii trafiały kury na ten ląd i że istnieją krzyżówki z kurami Europejskimi.

Krzysiek 

Wysłany: 2017-04-27, 07:06   

capricorn napisał/a:
Krzysiek napisał/a:
capricorn napisał/a:

Nie mam wiedzy na ten temat. Nie spotkałem w Tanzanii ludzi, którzy cokolwiek wiedzą na temat kur i ich pochodzenia. Kury kupowałem na wsiach, głęboko w buszu. Nie poznałem nikogo, kto myśli o rasach i pochodzeniu i ma jakąś wiedzę na ten temat. Kura traktowana jest wyłącznie jako przyszły posiłek. Tanzania była najpierw kolonią Niemiecką, a po II wojnie Światowej stała się kolonią Brytyjską. Do dzisiaj widoczne są wpływy tych dwóch narodów. Mogę się tylko domyślać, bo to bardzo prawdopodobne, że z Niemiec i Wielkiej Brytanii trafiały kury na ten ląd i że istnieją krzyżówki z kurami Europejskimi.

Oczywiście,że dużo kur przywieźli Niemcy i raczej większość, zresztą jak wszędzie, to mieszańce użytkowe . Chodziło mi o przebarwienia skóry . Dzięki.

capricorn 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-04-27, 16:30   

To kurki w takim typie :)
przepraszam, że nie w temacie, ale skoro wypłynął wątek to pozwoliłem sobie wstawić.

Krzysiek 

Wysłany: 2017-04-28, 19:03   

capricorn napisał/a:
przepraszam, że nie w temacie, ale skoro wypłynął wątek to pozwoliłem sobie wstawić.

Dzięki za wstawienie zdjęcia. Dla mnie, ten typ kur wiele wyjaśnia.

Krzysiek 

Wysłany: 2017-04-29, 08:36   

Skoro już o kurach Afryki, to pewnie mało kto wie,że egipskie fayoumi jest przodkiem brakla i wszystkich prążkowanych kur w Europie.

champion1 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-04-29, 20:10   

capricorn napisał/a:

Prawie jak G.g.murghi

grigori397 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2017-05-01, 12:44   

capricorn, mógł byś wstawić więcej zdjęć kur afryki?

Odpowiedz do tematu