Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 24 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Koroniarz polski-odmiany barwne,odmiany rasowe
Autor Wiadomość
merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2016-10-11, 21:12   

Odkąd tylko zacząłem interesować się tym gołębiem,to zastanawiało mnie w jaki sposób został wyhodowany taki końcaty. Literatura współczesna milczy. Ktoś powie że takich gołębi jest multum.Ale gdy patrzę na tego gołąbka to muszę powiedzieć że jest to swoisty majstersztyk.Biała czapeczka na barwnym tle,soczyste kolory ,piórka mieniące się w słońcu.Wszystko fajnie "zgrane" w jedną całość.W zasadzie ciężko jeszcze cokolwiek zmieniać by czegoś nie popsuć. Szkoda tylko że przy nowelizacji wzorca nie odważono się na zmianę zapisu odnośnie barwy obwódek ocznych z matowoczerwonych na np. ognistoczerwone. Gołąb wg mnie wygląda jeszcze bardziej efektownie. Czyżby znowu przywiązanie do tradycji?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2016-10-12, 10:07   
   Nr Tel.: 660803277

Raczej pójście na łatwiznę, bo o ptaki z jasną brwią dużo łatwiej niż o te z soczyście czerwoną. Co do pochodzenia, źródła milczą na ten temat, spotkałem się jednak z turecką rasą wywrotków, bliźniaczo podobnych do naszych końcatych. Praktycznie różnica między nimi jest taka, że te tureckie mają białą brew. Skoro większość ras z południowej i środkowej Europy ma wschodnie pochodzenie, można by założyć, że nasze końcate mogą być z tymi tureckimi wywrotkami spokrewnione.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-05-06, 13:35   

Dla odświeżenia tematu.

Pozdrawiam,
Mariusz

Odpowiedz do tematu