Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 16 Sierpnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ga dong tao i inne wietnamskie rasy kur
Autor Wiadomość
AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 163 razy
Wysłany: 2014-04-26, 16:05   

JAandYOU, Liczyć na ' łut szczęścia " ze kogutowi wreszcie się uda.
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

Zając 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2014-04-26, 21:41   
   Nr Tel.: 511-264-514

Kogucik jest ładny i zdrowy, więc nie posądzam go o jakąś wadę w tych sprawach. Myślę, że być może jest nieco za młody - jest zeszłoroczny, ale z późnych lęgów i być może nie dojrzał emocjonalnie do bycia ojcem, po za tym roboty nie ma, siedzi na zasiłku i może nie chce się pchać w dzieci :d .
Póki co puściłem z kurami koguta shamo, wolę już mieć mieszańce niż nic. Jak wietnamiec zacznie się interesować swoim haremem, to samuraj pójdzie na urlop.

Hiszpan1806 
Adrian :)

Województwo: Łódzkie
Wysłany: 2014-08-09, 17:40   

Możecie się pochwalić jakimiś nowymi zdjęciami ze swojej hodowlii? :D
Ostatnio zmieniony przez Hiszpan1806 2014-08-09, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-10-19, 13:29   

Raport z hodowli.
Potwierdzają się moje wcześniejsze doświadczenia. Zasadniczym problemem jest prócz około 40% zapłodnienia wcześniejsze zamieranie zarodków. Początkowo myślałem, że być może stadko jest nosicielem salmonelli lub mykolpazmozy, które to choroby mają zasadniczy wpływ na zamieranie zarodków, ale po zrobieniu specjalistycznych badań okazało się, że kurki są "czyste". Wpływ wiec mają warunki klimatyczne a także imbred.

Z około 200 jajek, które pozyskałem od 3 kurek 18 sztuk przychówku. Z tego większość to kurki z czego się cieszę. Zaobserwowałem jednak, że kogutów w stadzie powinno być dwa razy więcej niż to się powszechnie stosuje. Ja zestawiam stadka 3 lub 4 kurki plus 2 koguty.

Kilka stadek poszło w zeszłym roku do Holandii i Niemiec. Mam wiadomość od Holendra, Pana Bergmsa, że dochował się aż 23 młodych, co bardzo cieszy.

Poniżej wklejam kilka zdjęć mojego wyjściowego stadka, które wylęgło się z jajek przywiezionych z Wietnamu oraz jedno tegorocznych młodziaków. Proszę zwrócić uwagę, że w porównaniu z egzemplarzami sprzed roku nogi im ciągle grubieją. Obecnie są już bardzo okazałe.

izetta 

Województwo: wielkopolskie
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2014-10-19, 19:21   

Piękne te dinozaury, niestety mi się wtedy nie poszczęściło....

Syju 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2014-10-20, 19:24   

Cięzkie kury do rozmnożenia, u mnie na 80 jaj nie było ani jednego zalężonego, na dodatek kura w okresie gdzie liczyłem na większą aktywność koguta przestała się nieść (początek lata), wczesną wiosną próbowałem sztucznej inseminacji - nic z tego nie wyszło bo choć kura niosła jaja właściwie codziennie to u koguta jakby nie zachodziła spermatogeneza.
Reasumując, trzeba mieć cierpliwość ......anielską, lub trochę szczęścia.

Zając 

Wysłany: 2014-10-20, 19:41   

U mnie jak na razie niestety nic. Większość jaj niezapłodnionych, i zamieranie przed wykluciem. Miałem te same przypuszczenia co pan Stanisław i nawet parę dni temu weterynarz dał mi jakieś lekarstwo, ale skoro Pan badał swoje i są zdrowe a jajka zamierają, to nawet nie będę swoim dawał.
Odchowało mi się tylko jedno młode, ale niestety miało wypadek.

Wcześniej jak kogut w ogóle nie krył, to dopuściłem do kur koguta shamo, żeby chociaż mieszańce wyszły, ale pisklęta również zamierały przed kluciem, pomimo obcej krwi i też się żadne nie odchowało.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 116 razy
Wysłany: 2014-12-14, 20:19   
   Nr Tel.: 601 654 364

Zając - koncepcja słuszna. Jeżeli została wykluczona infekcja, która mogłaby ograniczyć płodność ptaków lub spowodować zamieranie zarodków, można by postarać się ustalić, czy wina leży po stronie kurek czy koguta. Połączyć z ptakami innej rasy, u których takich problemów nie ma: koguta z innymi kurkami, kurki z innym kogutem. I zobaczyć, co będzie, czy sytuacja się poprawi. Spróbowałabym też lęgów naturalnych, żeby zminimalizować błędy w inkubacji. Ewentualnie - inseminacji, aby zwiększyć liczbę zapłodnionych jaj.

Zając 

Wysłany: 2015-06-24, 06:28   

http://www.sfora.pl/swiat...utm_campaign=o2

nawet w sforze jest wzmianka o nich

MarcinS 

Województwo: małopolska
Wysłany: 2015-09-13, 19:28   

Cisza w temacie to zapytam jak wam poszlo rozmnażanie tych ptaków? Lato było gorące czy to coś pomogło?

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2016-04-24, 11:52   

Temat niezwykle ciekawy, ale zastygł. Jakieś postępy w kierunku hodowli tej egzotycznej rasy?

Pozdrawiam,
Mariusz

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2016-07-26, 19:13   

Kilka zdjęć z dzisiejszego dnia. Dwie godziny temu stadko dostało sałatkę warzywną z marchewką i buraczkami. Jajka na twardo.
Obecnie mają przerwę w nieśności.
Są na sprzedaż.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-05-11, 11:36   

Temat całkowicie zamarł. Czy ktoś z forumowiczów nadal hoduję tą interesującą rasę kur?

Pozdrawiam,
Mariusz

Odpowiedz do tematu