Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 22 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Łódzki Pstry
Autor Wiadomość
merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2017-01-29, 11:57   

Łódzkie w okolicach Częstochowy https://www.olx.pl/oferta...html#bbc7cbc33c
Potrafi wrócić do domu z odległości dwóch tysięcy kilometrów.Jeśli warunki mu sprzyjają mknie jak pocisk,osiągając nawet 100 kilometrów na godzinę. Stworzenie,które fascynuje wielu ludzi...gołąb pocztowy.

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-02-09, 05:37   

Bardzo ładne ptaszki .

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-02-09, 09:19   

Korzystając z tego, że jestem na urlopie, wybrałem się w zeszłą sobotę na targ gołębi w Łodzi. Targowisko duże, zwłaszcza teraz, gdy w łódzkim pozamykane są giełdy z ptakami ( m.in Zgierz i Piątek). Jestem w dobrym nastroju, ponieważ zwiększyła się populacja łódzkiego pstrego. Poza standardowymi niebieskimi widuję w Łodzi czarne i czerwone, co do niedawna było widokiem bardzo rzadkim. Także poziom hodowanych łódzkich poszedł w górę, jest kilka dobrych hodowli. Ludzie zaczęli czytać i hodować.Na to właśnie liczyłem tworząc tematy o łódzkim pstrym na wszystkich forach gdzie mam konto.Internet bezsprzecznie jest pewną potęgą informacyjną. Oby tak dalej. ;)

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-02-09, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-02-11, 07:34   

Wracam właśnie z giełdy na Łódzkim Górniaku i powiem Wam, że pomimo mrozu było w czym wybierać. Kupiłem ojcu parę dobrych Śląskich tarczowych, a sobie samca sroczki polskiej.

Co do łódzkich pstrych, to już na wejściu mogłem kupić parę orłów z 15 roku za... 20 zł. Jedyne co mnie zniechęciło to nieciekawy rysunek, zbyt dużo niebieskiej nakrapianości, samica wpadała wręcz w szymlowatość. Ogóle ptaki ładne, potężne, ale zbyt "dropiate".

Pozdrawiam,
Mariusz

ufom1234 

Województwo: łódźkie
Wysłany: 2017-02-11, 08:14   

maniek i co duzo gołebi bylo ogolem?mniej wiecej gołebie takie jak z zgierzu czy wiecej białych?
Ostatnio zmieniony przez ufom1234 2017-02-11, 08:34, w całości zmieniany 1 raz  

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-02-11, 08:58   

Ja to byłem późno, bo prawie pół do do ósmej i sporo osób już z klatkami szło do samochodów i na przystanki. Ale rynek był galanty, kilkadziesiąt klatek. W zeszłym tygodniu był tłum, było cieplej. Co do "zawartości " targowiska, to najwięcej gołębi ras lotnych, jak to w mieście. Przeważają srebrniaki wszelkiego kalibru, łącznie z tymi najrzadszymi. Poza tym wiele krótkodziobych ras i wszystko to co w Zgierzu, oraz rasy u nas rzadkie typu zamojskie, PTW. Pocztowe i większe gołębie to tylko mały procent.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-02-11, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-05-27, 19:20   

No i jak panowie sezon lęgowy? Chwalić się, kto ile już uchował młodych z mojej ulubionej rasy. ;)

Pozdrawiam,
Mariusz

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-05-30, 18:54   

Witam kolegę , u mnie lipa. Jako że niema mnie w domu a ptaki dogląda moja ślubna to chowają bez mamek i większość młodych odpada , jest kilka ale do końca sezonu mam coś jeszcze nadzieję uchować.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-05-30, 19:05   

Najważniejsze, że cokolwiek jest. Jak już jest kilka to już jest naprawdę dobrze. Czasem lepiej uchować mniej, a lepszych, bynajmniej wychodzę z takiego założenia.
Widzę, że wszyscy w rozjazdach. Ja również w delegacji. Miałem w sierpniu wracać, ale chyba nic z tego. Cały sezon lęgowy jestem w plecy. Jak się samemu nie dogląda, to nic nie idzie tak jak potrzeba. Ale może jak Bóg da i się dożyje,to w przyszłym roku będzie inaczej. Niestety pracować trzeba, a u nas o dobrą pracę bardzo ciężko i trzeba wyjeżdżać. O tyle dobrze, że razem z żonką, bo tak to by człowiek wpadł w depresję. A tak to przynajmniej ma kto pomarudzić :d
Pozdrawiam.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-05-30, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu