Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 16 Sierpnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Akrobatyczne golebie
Autor Wiadomość
Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2017-05-31, 14:59   Akrobatyczne golebie

Parka sroczek wywrotnych i parka krymek . dzisiejszy nowy nabytek .

https://images83.fotosik.pl/605/001de982197f0d8bgen.jpg

https://images83.fotosik.pl/605/922e5436bf3c11c6gen.jpg

wnuczek zawsze zainteresowany , mam nadzieję przejmie po mnie .

https://images82.fotosik.pl/606/18b7cd9220c8e4ecgen.jpg

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-05-31, 16:52   

Miłe sroczki, u nas w łódzkim "wajsfigle". Jeśli rzeczywiście fikają to naprawdę udany zakup.
Bardzo ładne krymki średniodziobe. Twoje mają naprawdę pokaźne łapcie i super głowy, co u starodawnych krymek obecnie nie jest częstym widokiem. Teraz zwykle średniodziobe krymki mają duże głowy, czerwone brwi i małe łapetki, a niektóre to i aby pończochy.
W łódzkim takich krymek jak Twoje było kiedyś dużo, głównie na wsiach. Tak samo dużo było ich na Kujawach, a jeszcze więcej na Mazowszu. Wtedy sporo krymek wywracało. Wywracały nawet sztołsy i wajskopy. Takie też krymki pamiętam z dzieciństwa, wraz ze sztołsami i murzynkami lotnymi były to jedne z pierwszych gołębi z którymi zaczynałem to hobby. Łapcie miały piękne, tak jak Twoje. Nawiązując do łapci. Pamiętam, że blauwindery miałem z takimi łapciami, że niejednemu by teraz szczęka opadła. Miały łapcie jak wajszwance łapciate, czyli ogromne. Wykupił je ode mnie Cygan i więcej już takich nie widziałem. Lata temu, od tamtego czasu gołębi przewinęło się u mnie setki, ale takie właśnie pierwsze i takie "inne" bardzo utkwiły w pamięci.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-05-31, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  

Edek 

Wysłany: 2017-05-31, 18:15   Akrobatyczne golebie

Te krymki dzisiejsze wydają mi się dużo ładniejsze.od tych wcześniejszych co mam . Zobaczy się jak u nich z wywracaniem, sroczki widziałem jak wywracają już wcześniej tam gdzie byly,krymek nie. Sroczek nigdy nie miałem, to pierwsze sroczki u mnie w gołębniku.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-05-31, 19:38   
   Nr Tel.: 660803277

Krymki tego typu, zwane kiedyś potocznie krymkami łódzkimi, od regionu, w którym były bardzo popularne i masowo hodowane, stanowiły materiał wyjściowy przy tworzeniu krymki białostockiej. Wywracanie było ich główną cechą, tak silnie zakorzenioną, że nawet wyhodowane na ich bazie pierwotne krymki białostockie, przez dłuższy czas niemal wszystkie wywracały. Dopiero w procesie ostatecznego uszlachetniania rasy, już w XXI wieku, większość krymek białostockich zatraciło tą zdolność.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-05-31, 20:28   

Edek, te które ostatnio pokazałeś to raczej takie w typie starodawnej krymki warszawskiej, dłuższe, z bardziej płaską głową i na dłuższym dziobie, choć w naszych stronach krymki warszawskie musiały mieć łapcie jak największe, zresztą jak u wszystkich krymek. Zaś były one znacznie mniej lubiane i rzadziej trzymane, w porównaniu do średnio-krótkich krymek. Weźmy też pod uwagę, że kiedyś inaczej wyglądały krótkodziobe gołębie. Choćby sroczka polska, która jeszcze z 15 lat temu wygrałaby wystawę - dzisiaj na krajówce nie miałaby szans, a hodowcy tej rasy, uznaliby ją za byle średniaka i odpad hodowlany. Z taką różnicą, że te dawniejsze krótkodziobe potrafiły same wychować młodego i były żywotne. Dzisiaj bez dobrych mamek nie ma co marzyć o młodych.
Wracając do tematu. Jeśli wywracają to masz teraz dwa typy wywrotnych krymek. Trzeba przyznać że to może nie tyle co odkrycie, ale naprawdę "rzadka rzadkość ". Gratuluję.

Pozdrawiam,
Mariusz

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-05-31, 20:48   

Sąsiad ma w hodowli wywrotnego wywrotka mazurskiego. Jeśli młode odziedziczą tę zdolność, to dopiero będzie rzadkość. Aż dziwnie się to mówi, że wywrotek mazurski jest wywrotny, ale patrząc obiektywnie, to który mazurski dzisiaj wywraca? Zresztą, mało który hodowca pozwala krótkim na oblot. Stąd też gołębie, które dawniej potrafiły fikać, dzisiaj takich zdolności nie mają. Myślę jednak, że gdyby pozwolić ptakom od młodzika na oblot, to ta zdolność po części mogłaby powrócić, to w końcu genetyka. Nie ma oczywiście co się nad tym rozwodzić, bo nikt wybitnym gołębiom na taką wolność nie pozwoli.
Jeśli wrócę z pracy przed jesienią, to koniecznie muszę zapytać sąsiada czy uchował coś wywrotnego po tym samczyku mazurskim.

Pozdrawiam,
Mariusz

Edek 

Wysłany: 2017-05-31, 21:01   Akrobatyczne golebie

Jeśli chodzi o krymki to ja za bardzo się na nich nie znam,, te które zapamiętałem tu w moich stronach od najmłodszych lat to krymki w rodzaju co pokazałem to zdj. z książki Peterfiego, jak też takie same tylko z gołymi nóżkami, Krymki te były bardzo zaborcze , przeganiały inne gołębie, a co do tych nowoczesnych krymek to nie wiele wiem nie wdrażałem się w nie. A te sroczki co mam i pokazałem zdjęcie to wiem ze to one nie mają takiej wartości pieniężnej ani wystawowej, ale mi nie o to chodzi, nawet bym nie chciał tych krótkodziobych, Kupiłem kiedyś motylki warszawskie były nie samowicie reklamowane i wole w takie nie wchodzić .. po prostu brakło by mi zaangażowania i cierpliwości , one wymagają pracy i zarazem wiedzy. zraża mnie też jak widuje na wystawach ,czy gdzie indziej mewki polskie i te załzawione oczy , to jak by ciągle miały mykoplazme ..

momo1351 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2017-06-17, 09:06   

https://youtu.be/IpQZ5u-ra-k

momo1351 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2017-07-23, 08:07   

https://www.youtube.com/w...-K2Rgr3AT4&t=6s kilka fotek biji bakijskich/armenskich

Odpowiedz do tematu