Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 16 Sierpnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Paw - jeśli zaginął ci lub uciekł - napisz czy wrócił?
Autor Wiadomość
Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-06-16, 06:20   

beti2201 napisał/a:
Mój paw uciekł na cztery dni do sąsiada i trzeba było go złapać i przynieść z powrotem może dlatego że jest sam mam zamiar kupić kury jedwabiste do towarzystwa bo na drugiego niestety nie mam miejsca

Myślę, że nie masz też miejsca na tego którego już masz - ile więcej powierzchni np. kurnika potrzebuje samica pawia od kilku kur jedwabistych?. Pawie to ptaki, którym miejsca zawsze będzie za mało i chyba najlepszym terenem do ich trzymania byłoby samotne siedlisko na uboczu ze starymi drzewami otoczone rozległymi łąkami. Dopiero w takich warunkach byłaby szansa, że przy swobodnym utrzymywaniu pawi nie będą się zdarzały ich ucieczki (a raczej spontaniczne "odejścia") i konfliktowe sytuacje z sąsiadami.

przemek511 

Województwo: małopolskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2017-06-17, 11:17   

Pawie najczęściej "uciekają" i giną przez obcych ludzi lub inne zwierzeta(drapieżne). To ze mają trochę charakter podobny do indyków każdy wie kto pawie miał i wie tez, ze ich wędrówki i ciekawość nie stanowią zagrożenia(ptaki najczęściej wracają) póki na ich drodze nie stanie wspomniany wyżej człowiek lub zwierze. Pawia bardzo łatwo oswoić by jadł z ręki. Wystarczy cierpliwość, spokój i smakołyki a pawie szybko zaczynaja ufać właścicielowi. Bardzo ważne jest tez to ile przestrzeni i swobody maja na codzień ptaki-ogólnie im mniej tym szybciej ptaki zaufają przez częstszy kontakt.
Garullus, dokładnie, jedna pawica zajmie mniej miejsca niż kilka kur jedwabistych.
U mnie pawie chodziły luzem najczesciej po łąkach nikomu nie przeszkadzając, gdyby nie ludzie do tej pory by tak było, ale niestety pewnej śnieżnej zimy zostały skradzione.
Kilka domów dalej mieli 5 pawi ode mnie i tez wszystko było Ok, poza jednym, przeszkadzały sąsiadce ich dosyć częste odwiedziny jej stada kur i bijatyki pomiędzy ptakami.

Mój spis: http://www.forum.woliera....r=asc&start=360
http://www.garnek.pl/przmar8

Odpowiedz do tematu