Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 16 Sierpnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki chińskie
Autor Wiadomość
konabes 

Województwo: dolnoslaskie
Wysłany: 2016-11-16, 20:12   Przepiórki chińskie

Witam.
Posiadam 10 par przepiórek chińskich. Bede budowac im klatke na czas zimy, aby byly w domu. Zapewne temat byl juz gdzies wczesniej poruszany ale jezeli ktos moglby mi odpowiedziec na pytania to z gory dziekuje.

Zakupione przepiorki byly hodowane w stadach. I tu moje pytanie: Czy moge je trzymac wszystkie razem lub np. po 5 par na klatke? I jaka wielkosc klatki bylaby odpowiednia?
Co w przypadku jezeli nastawie sie na wyleg malych czy wtedy musze dana pare wlozyc do osobnej klatki? I czy polaczenie pary (samca z samica) jest dowolne czy one sie jakos same dobieraja i kopulowac z innym nie beda chcialy? :>

Prosze o pomoc
Pozdrawiam

konabes 

Wysłany: 2016-11-16, 21:25   

Znalazlam post wiec troche poczytalam :P
Wiec moze inaczej...
Chodzi mi orientacyjnie o wymiary klatki, aby miec jakis zarys... Myslicie ze lepiej 2 klatki po 5 par czy 3 klatki po odpowiednio- 4, 3 i 3 pary?
I czy mam je sama jakos podzielic czy czekac i obserwowac ktore sie soba interesuja i tak je powkladac do klatek?

Wybaczcie zamet
Pozdrawiam

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 163 razy
Wysłany: 2016-11-17, 10:30   

konabes, poczytaj tematy o tym gatunku, te przepiórki trzymamy w parach ew. 1 samiec + 2 samiczki, same potrafią byc agresywne w stosunku do siebie
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

konabes 

Wysłany: 2016-11-17, 13:21   

Czytalam ale nie wiem czy dobrze rozumiem... w parach ze w jednej klatce jedna para? bo osoba od ktorej je kupilam trzyma kilka par w jednej klatce... na forum glownie wypowiadaja sie osoby ktore maja tylko jedna pare ( z tego co do tej pory udalo mi sie wyczytac) jednak na kilku zdjeciach widzialam 2 lub 3 pary razem. Mam sprzeczne informacje albo nie rozumiem dlatego probuje sie dowiedziec. Mam je w chwili obecnej razem i chce zbudowac klatki ale nie wiem ile ich moze byc razem i jak z wielkoscia (orientacyjnie).

Prosze pomozcie
Pozdrawiam

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2016-11-17, 14:36   

konabes, w jednej klatce 1 para
tu masz najlepsze art. na temat tego gatunku
http://ptakiegzotyczne.net/przepiorka.php
i część II
http://ptakiegzotyczne.net/przepiorka_chinska2.php

Aby próbować rozmnażać przepiórki chińskie należy tylko i wyłącznie trzymać je parami.
jak chcesz mieć dużo jajek to lepiej trzymać japonki, chinki nie naleza do niosek

arturro 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-11-17, 15:42   

Może koleżanka myli chińskie z japońskimi. Trzymałem latem 1+2 i zyly w wielkiej zgodzie, lecz kurki donosily jedna drugiej jajka do gniazda w trakcie wysiadywania i jak wylegaly sie pierwsze mlode, to w pozostalych jajkach od drugiej kurki, były pisklęta we wczesniejszym stadium rozwoju.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2016-11-17, 16:10   

arturro, ja tez mam 2 samiczki i jednego samca,ale u mnie nigdy nie siadły na jajkach, jedna drugiej przeszkadzała

arturro 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-11-17, 16:24   

U mnie jak najęte, kilka razy siadały, ale kogut był bezpłodny i dopiero po wymianie kogucika jajka były zalężone i coś wyszło. Tylko że to był już ostatni lęg (wrzesien) jedną kurkę sprzedałem i jest parka.

konabes 

Wysłany: 2016-11-18, 02:37   

Dziekuje za odpowiedz.

Na pewno posiadam chinskie. Maja niecale 7 tygodni. Problem jest w tym ze zamiast 3 par mam 10 8) Chce je hodowac dla przyjemnosci, wiec na jajkach mi nie zalezy. Ewentualne mlode to dopiero bede planowac na wiosne. Zastanawiam sie tylko czy moga byc one wszystkie razem (10 par) jezeli przykladowo zrobie im ogromna klatke z kryjowkami itp czy lepiej oddac/sprzedac czesc i zostawic sobie 3 pary i kazdej zrobic osobna klatke. Jak myslicie? Czy samce beda z czasem wobec siebie agresywne? Czy cos stoi na przeszkodzie aby zostawic wszystkie. Bede miala problem z miejscem na 10 klatek i to takich aby stworzyc im dobre warunki :(
W chwili obecnej spia sobie grupkami i nie ma zadnej agresji ale to moze dlatego ze sa mlode?
Prosze doradzcie a moze ktos zechce jakas parke wziac dla siebie :>

quaglia 

Województwo: Wielkopolskie
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2016-11-18, 08:02   

Młode mogą być w większej grupie. Dorosłe pary też czasami się tolerują. Wszystko zależy od ilości miejsca i charakteru ptaków. Bezpieczniej jest jednak trzymać każdą parę osobno. Sama musisz zdecydować ile ptaków chcesz / możesz trzymać i jakie masz w stosunku do nich plany.

konabes 

Wysłany: 2016-11-20, 01:13   

Dziękuję za odpowiedz :)

MojaPasja 

Województwo: Ślaskie
Wysłany: 2016-11-26, 10:55   

konabes, jeśli chce się uzyskać młode to na pewno każdą parę trzeba trzymać osobno ;) ja sam planuję kupić 5 par i trzymać je w klatkach (100x70x60 dł. sze. wys.) mam 5 takich klatek więc chce kupić po jednej parze do każdej klatki ;)
Pozdrawiam
https://www.youtube.com/c...ZIGiJRFA/videos

sylwekw 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-06-14, 08:37   

To ja pozwolę sobie dorzucić pytanie dotyczące przepiórek chińskich choć w temacie już cisza od kilku miesięcy.

Sytuacja wygląda następująco.
Mam parkę przepiórek chińskich. Obserwuję je regularnie i kompletnie nie widać aby "miały się ku sobie" a tym bardziej nie widzieliśmy ani jednej próby krycia.
Samczyk gdy był z poprzednią samicą (ubiegły rok) krył samiczkę, często bardzo siedziały razem w jakimś koncie "przytulone" do siebie :-).
Niestety wiosna kurka padła. Kogucik przez jakiś czas był sam ze stadkiem przepiórek japońskich - był z nimi na tyle "zżyty" że często nawet próbował kryć kurki japońskie :-)
Jakiś czas temu dokupiłem dla niego tą kurkę chińską i teraz są razem obydwie z japońskimi (woliera 3x2m) i obserwacje mam takie jak na początku tego wpisu.

Moje pytanie: czy jest możliwe, że chińskie nie "mają się ku sobie" właśnie dlatego, że japońskie przepiórki jakby je "rozpraszają", czy zajmują ich uwagę (szczególnie uwagę kogucika).

Rozważam ewentualnie czasowe ograniczenie swobody dla chińskich ale to i tak w ramach tej woliery więc nie byłoby kontaktu bezpośredniego ale jednak bliska obecność japońskich.
Czy to mogłoby pomóc?

Moje pytanie

Bizoonik 

Województwo: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2017-06-17, 17:20   

Ja bym na twoim miejscu rozdzielił je na jakiś czas. Chińskie dał do oddzielnego pomieszczenia, woliery aby się zżyły ze sobą. Może by to pomogło.

sylwekw 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-06-18, 12:50   

Niestety nie mam takiego "całkiem oddzielnego" miejsca.
Dlatego zastanawiałem się czy samo wydzielenie im przestrzeni w tej wolierze w której są coś zmieni.

Odpowiedz do tematu