Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 15 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-14, 22:08
Cemani (ayam cemani)
Autor Wiadomość
capricorn 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-06-18, 20:40   

Moje pierwsze w pełni naturalne lęgi cemani. Z 8 jajek, które zniosła i na których siedziała kurka, wylęgło się 6 piskląt w nocy z 13 na 14 czerwca 2017. Mam u siebie też kilka piskląt troszkę starszych z tego roku, ale z lęgów z inkubatora. Będę obserwował rozwój piskląt w obu grupach :)
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-06-19, 06:21, w całości zmieniany 1 raz  

SuperHodowca 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2017-10-27, 18:49   

Posiadam kurę tej rasy, lecz jej szyja nie jest cała czarna (jest czarno-ruda) :?:

capricorn 

Wysłany: 2017-10-29, 16:30   

Moje młode z tego roku są całe czarne po moich ptakach. Miałem tylko jedną kurkę i jednego koguta. Kurka pochodzi z Holandii, a kogucik z Danii. Odkładałem jajka po tej parze i wylęgły się pisklęta. Ale wiosną dodatkowo kupiłem 20 jajek z innego gniazda u hodowcy w Polsce, dla zmiany krwi. Jednak źle trafiłem, bo po lęgach w inkubatorze wylęgło mi się tylko 8 piskląt z tych 20 jajek, z czego 2 kurczaki mają problemy z nogami. A prawie wszystkie z tych kupnych jajek miały pojedyncze białe pióra po wylęgu. Później pisklęta zrobiły się czarne, ale w miarę dalszego wzrostu po 4-5 miesiącach u 4 kurcząt pojawiały się siwe pióra na szyi. Teraz wyglądają tak, że są czarne, ale mają lekko siwe szyje. Z całego stada z zakupionych jajek tylko 2 kurczaki nie mają żadnej wady na moje oko.
Nie wiem czy będę krzyżował je w kolejnym roku z moimi kurami. Chyba poszukam innego źródła i dokupię jajek na wiosnę znowu z myślą o zmianie krwi.
Natomiast moje tegoroczne młode, które od wyklucia są idealnie czarne i bez wad (i te z naturalnych lęgów i te z inkubatora) dobrze się rozwijają. Młode koguciki już pieją, a kurki z lęgów z przełomu marca i kwietnia w zeszłym tygodniu zaczęły znosić pierwsze jajka :) co mnie trochę zdziwiło, że tak szybko, ale i ucieszyło :) :) :)

MarcinS 

Województwo: małopolska
Wysłany: 2017-10-29, 17:02   

Po co Ty chcesz zmieniać krew jak ptaki masz z dwóch żródeł.
Nie kombinuj jak masz dobre ptaki bo nic dobrego z tego nie będzie.

capricorn 

Wysłany: 2017-10-30, 20:55   

Myślę o przyszłości. Zostawiam dla siebie młode kurki z lęgów tegorocznych i muszę mieć do nich jakieś kogutki z innego gniazda. Dlatego kombinuję :)

SuperHodowca 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-08, 14:04   

Moja kura, która nie jest w zupełności czarna :ops: Jednak nie zamierzam hodować tej rasy ;)

capricorn 

Wysłany: 2017-11-08, 15:08   

Rzeczywiście mocno ruda szyja..
Muszę zrobić zdjęcie kurek z tych kupnych jajek, które są ze srebrnymi szyjami :)
A tu najszybciej rosnący kogucik po moich cemani z wiosennych lęgów, w tle dwie kurki. Całe stadko spoza obiektywu podobnie jak te widoczne ptaki jest też kruczoczarne :)
Koguta-tatę i kurkę-mamę całego tegorocznego stada trzymam w osobnej wolierze.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-11-08, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  

Żurkowska Ewa 
ŻUR.EWA

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2017-11-26, 15:09   

capricorn napisał/a:
Moje młode z tego roku są całe czarne po moich ptakach. Miałem tylko jedną kurkę i jednego koguta. Kurka pochodzi z Holandii, a kogucik z Danii. Odkładałem jajka po tej parze i wylęgły się pisklęta. Ale wiosną dodatkowo kupiłem 20 jajek z innego gniazda u hodowcy w Polsce, dla zmiany krwi. Jednak źle trafiłem, bo po lęgach w inkubatorze wylęgło mi się tylko 8 piskląt z tych 20 jajek, z czego 2 kurczaki mają problemy z nogami. A prawie wszystkie z tych kupnych jajek miały pojedyncze białe pióra po wylęgu. Później pisklęta zrobiły się czarne, ale w miarę dalszego wzrostu po 4-5 miesiącach u 4 kurcząt pojawiały się siwe pióra na szyi. Teraz wyglądają tak, że są czarne, ale mają lekko siwe szyje. Z całego stada z zakupionych jajek tylko 2 kurczaki nie mają żadnej wady na moje oko.
Nie wiem czy będę krzyżował je w kolejnym roku z moimi kurami. Chyba poszukam innego źródła i dokupię jajek na wiosnę znowu z myślą o zmianie krwi.
Natomiast moje tegoroczne młode, które od wyklucia są idealnie czarne i bez wad (i te z naturalnych lęgów i te z inkubatora) dobrze się rozwijają. Młode koguciki już pieją, a kurki z lęgów z przełomu marca i kwietnia w zeszłym tygodniu zaczęły znosić pierwsze jajka :) co mnie trochę zdziwiło, że tak szybko, ale i ucieszyło :) :) :)
Ja to chętnie bym zakupiła od ciebie kilka sztyuk tych jaj na wiosnę ! Za rosądną cene .

Żurkowska Ewa 
ŻUR.EWA

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2017-11-26, 15:12   

capricorn Śliczne te twoje kury i a kogucik PIĘKNIUŚKI !!!!!!!

capricorn 

Wysłany: 2017-11-27, 15:49   

Mam 4 takie koguciki :) będę je sprzedawał na wiosnę albo wymienię dla zmiany krwi. A 10 dni temu odwiedziłem hodowcę w Bratysławie i kupiłem od niego piękną kurkę cemani. Właśnie dzisiaj zniosła pierwsze jajeczko :)
Tak więc geny ze Słowacji trafiły do mojego stada :d
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-11-27, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu