Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 18 Sierpnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gąska się przwraca
Autor Wiadomość
Pekajalu 

Województwo: lubelskie
  Wysłany: 2017-06-18, 12:38   Gąska się przwraca

Witam.Po kilku konsultacjach z lekarzami weterynarji postanowiłam napisać tutaj.Dokupiłam dwie gąski tygodniowe.Jedna od tygodnia chodzi do tyłu,upada na kuperek,szeroko rozstawia nóżki żeby złapać równowagę.Często robi fikołka.Śpi ze zwieszoną główką czasami kładzie ją i rozciąga nogę.Zachowuje się tak jakby miała problemy z błędnikiem.Kupa normalna choć wcześniej miała rozwolnienie Dostaje witaminy z grupy B i preparat witaminowy do wody.Je ospe z owsa i pszenicy no i trawę.Apetyt dopisuje ciągle popiskuje dotyk sprawia jej przyjemność wtula się i zasypia.Oprócz problemów z utrzymaniem równowagi i nieskoordynowanymi ruchami wszystko jest ok.Nie wiem już jak jej pomóc.Lekarze każą dawać witaminy.Jak długo je podawać by był efekt? Ktoś miał taki przypadek?

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2017-06-19, 15:13   

Miałam kilka lat temu podobny problem z kaczuszką . Szła za innymi , nagle ją cofało , robiła fikołka do tyłu , chwilę odczekała i dalej szła . Nie wiadomo co jej było , lekarz nie wiedział i dał jej w ciemno wit B , jakiś lek przeciwzapalny i amoksycyline wszystko w zastrzykach ' Kaczuszka była w cieple . Po tygodniu jej przeszło . Antybiotyk dostawała co drugi dzień .

Pekajalu 

Wysłany: 2017-06-20, 05:08   

Witam.Moja gąska jest w domu.Na wszelki wypadek ją odizolowałam.Wit B compleks bierze dwa razy dziennie ale poprawy nie widać.Moja znowu prawie wcale nie chodzi normalnie.Muszę jej pilnować bo jak się przewraca strasznie wali głową na wszystkie strony.Jakoś dziwnie się rozgląda tak nerwowo i kręci głową.Jej ruchy są tak jakby przesadzone,nawet jak pije to jak sie odchylato prawie przewraca.Dostała wczoraj do dziobka lek na kokcydioze.Może to to bo i biegunka sie zaczela.Kupa rzadka z białą częścią.Je wszystko ma apetyt.Próbuje chodzić ale jak sie wywróci to się wystraszy i potem siedzi.Ile moze trwac okres oczekiwania czy lek zadziała? Jeśli to to oczywiście.

Pekajalu 

Wysłany: 2017-06-29, 14:00   

Niestety nikt nie był mi w stanie pomóc tutaj.Gdy stan gąski się pogorszył sama zorientowałam się że to "kręcik".Dostaje witaminki do wody,platki owsiane z pasza dla kaczuszek i wit.B compleks 2* dziennie.Gaska ma apetyt ale bardzo wolno rosnie.Nadal jest w izolatce.Mysle ze z tego wyjdzie i moj trud sie oplaci bo sie do niej przywiazalam.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 116 razy
Wysłany: 2017-06-29, 14:55   
   Nr Tel.: 601 654 364

Pekajalu, forum może doradzić, nie zawsze pomoże, nie w każdej sytuacji.
Od tego są lekarze weterynarii. Lekarz powinien zobaczyć zwierzę, zrobić ewentualnie badania, postawić diagnozę. I to też nie zawsze jest takie proste. Gąski chorują na różne choroby, mają swoje "wirusówki", choroby bakteryjne i pasożytnicze, niedoborowe. Niestety często towarzyszą im objawy "nerwowe". Trudno jest rozstrzygnąć, co maluchowi dolega. Może mieć uszkodzoną np. wątrobę czy nerki i stąd opóźnienie w rozwoju. Poza tym zwierzęta nie są idealne. U nich też zdarzają się wady wrodzone, rozwojowe, uszkodzenia narządów. Nierzadko nic na to nie poradzimy. Czasami giną lub pozostają niepełnosprawne.

Pekajalu 

Wysłany: 2017-07-03, 11:42   

Witam.Pisząc o poradę nie oczekiwałam fachowej pomocy tylko sugesti opartych na doświadczeniu.Weterynarz mi nie pomógł niestety.Mam nadzieję że gąska mi z tego wyjdzie bo je i rośnie choć wolniej niż rodzeństwo.Już się tak nie wywraca.Ma czasami napady i trafić na jedzenoe noe może ale jest coraz lepiej.Druga gæska i duża gęś sa zdrowe jak i kury oraz kurczęta.

Odpowiedz do tematu