Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 21 Września 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
pisklę kosa
Autor Wiadomość
lunalovegood 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2017-06-21, 09:21   pisklę kosa

Witam, 3 dni temu siedziałam sobie na grillu, aż nagle zauważylam pod tujami maleńkiego pisklaka, podeszłam bliżej, nie umiał biedak nawet sie poruszać, bardziej nazwałabym to czołganiem choć i tak co chwilę się wywracał. Maleństwo było ledwo opierzone, skrzydełka jeszcze łyse, pod skrzydłami też. Na drzewku było gniazdo, w środku 3 maluchy, takie same jak ten pod drzewami. Poczekałam jakąś godzinę obserwując co się dzieje, matka przyleciała, młode nakarmiła i odleciała a mały nadal skrzeczał pod drzewem. Postawiłam drabinę, spróbowaliśmy włożyć go do gniazda (w rękawiczkach, żeby zapachu nie zostawić) ale młode go wypchnęły. Za drugim razem sytuacja się powtórzyła więc zabrałam go do kartonu, wyłożyłam papierem kuchennym, przygotowałam jajko na twardo i nakarmiłam. No i tak go już karmię trzeci dzień, młody ma taki apetyt, że za chwile braknie mi jajek i twarogu, karmię go małymi porcjami co 1,5 godziny a on i tak domaga się więcej. Mógłby ciągle jeść. Po każdym posiłku wypróżnia się prawidłowo. Poję go też wodą, wyczytałam że po każdym jedzeniu trzeba, więc staram się problem w tym że jak go nakarmię to już nie chce otwierać dziobka i nie wiem jak mam mu tą wodę podać bo wyrywa się jak próbuje dziobek otworzyć, a jak nakraplam z brzegu dziobka to sie otrzepuje. Druga sprawa to zaczął już skrzydła rozkładać, ładnie się opierzył, zostało kilka łysych placków pod skrzydłami, no i na skrzydełkach z dołu kilku piórek jeszcze brakuje. Coś tam próbuje się czołgać, ale nadal koślawo chodzi. Zastanawiam się co dalej robić, czy zabierać go na dwór pod opieką, na jaką ilość czasu i co z nim robić? Chwyta się ręki pazurkami i trzyma mocno, a chodzić nadal nie umie. Nie wiem też w jakim może być wieku. Proszę o jakieś wskazówki, rokowania są dobre bo ptaszek na moje oko dobrze się rozwija. Ale doświadczenia nie mam, więc mam nadzieję, że odezwą się osoby o większym doświadczniu ;)

ps. Ptasi azyl odpada, szukałam w internecie ale mieszkam na jakimś ptasim odludziu chyba, bo w pobliżu nic nie ma.
Mogę później wstawić zdjęcia.

AL 
Admin Alicja Pańka

Pomogła: 166 razy
Wysłany: 2017-06-21, 09:32   

tu masz temat co robic z takim podlotem http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12790
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

lunalovegood 

Wysłany: 2017-06-21, 09:41   

Przeczytałam post już szybciej, ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytania. Ptaszka już mam u siebie. Teraz pytam jak mam się nim dalej zajmować. Kiedy co i jak.

janek25 
jan

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2017-06-22, 11:46   

Zrób mieszankę twarogu, jajka i kup w zoologicznym suszone dafnie i to wszystko wymieszaj możesz dodać do tego witaminy dla ptaków oczywiście musisz go poić ja poiłem zakraplaczem https://lh3.googleusercontent.com/-xZDGqMJxYX4/Uk0griNI4fI/AAAAAAAADE0/1NdoYgh2jh4/w530-h348-p-rw/Cropped_20131003%2B%25282%2529.jpg i wyrósł na takiego kosa.

lunalovegood 

Wysłany: 2017-06-22, 12:17   

o jaki piękny :jupi:
właśnie taką robię mieszankę od wczoraj. Apetyt ma niesamowity. Już zaczyna podlatywać, dziś wyszłam z nim na dwór, ciągle machał skrzydłami ale wzbić się nie potrafi :D Jednak coś mnie martwi, bo od dziś rana odchody są wodniste, żółtego koloru i wydala się częściej niż wcześniej, nawet dwa razy podczas jednego karmienia, a i między karmieniami też mu się zdarzyło. To powód do niepokoju? Zastanawiam się nad wizytą u weterynarza ale nie wiem czy znajdę specjalistę od ptaków w pobliżu. Ok, kupię witaminki :)

Tak wygląda:
https://zapodaj.net/74e78360ec871.jpg.html
Ostatnio zmieniony przez lunalovegood 2017-06-22, 12:29, w całości zmieniany 2 razy  

janek25 
jan

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2017-06-23, 04:32   pisklę kosa

Jeśli chodzi o odchody to jest normalne inaczej wygląda jeżeli jest karmiony pokarmami naturalnymi , a to jest pokarm zastępczy, jeżeli coś będzie się działo z ptakiem to można dać do dzioba kropelkę mleka czasami działa cuda , weterynarz ci nie pomoże nie będzie chciał zajmować się takimi ,, głupstwami" . Życzę powodzenia w wychowaniu ptaka. Zapomniałem że możesz podawać pokarm z puszki dla kota lub psa aby urozmaicić.
Ostatnio zmieniony przez janek25 2017-06-23, 04:48, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu