Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 21 Listopada 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Australorp
Autor Wiadomość
Pirat 

Województwo: Ślaskie
Wysłany: 2017-06-09, 21:17   Australop
   Nr Tel.: 785547958

Witam ja mam 5 kurek i koguta i wyciagnalem z inku 62 australorpy 15 krzyzowek marana z amrokiem i marana z wloszka oraz 9 bresse i jeszcze siedzi jedna kwoka australorpa na 13 jajach od australorpa a jesli chodzi o niesnosc to tylko australorp i bresse pozdrawiam :o i dosc szybko rosna

australorp = australijski orpington :)
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-06-10, 06:25, w całości zmieniany 1 raz  

MORIA17 
MORIA17

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2017-07-03, 18:32   

Mam pytanie czy skora i mięso australorp sa jak u kury o białym upierzeniu jasne lub żółte ,czy sine . Interesuje mnie ta rasa ze wzgledu na nieśność i mieso . Bedą to moje pierwsze kury ,a nie chce takiej rasy ktora ma siny kolor tuszki . Rozważam jeszcze Sussex lub Bresse
Ostatnio zmieniony przez MORIA17 2017-07-03, 18:54, w całości zmieniany 2 razy  

MORIA17 
MORIA17

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2017-07-13, 17:09   

Nikt nie odpowiedział- szkoda , bo forum powinno służyć wymianie informacji, a tej nigdzie w opisie i postach nie było . No może nikt nie chowa australorpa albo ich nie zjada ...hm..ale ja jestem uparta i sama się dowiedziałam tłumaczac strony anglojęzyczne . Lubię też dzielić się wiedzą więc informuję że skóra australorpa jest biała a mięso podobno bardzo smaczne i jasne . Zakupiłam jaja i sama się za czas jakiś przekonam czy bedzie duzodobrych jaj i czsem kogucik do pieczenia :D
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-07-13, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  

capricorn 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-08-05, 20:24   

MORIA17 napisał/a:
Nikt nie odpowiedział- szkoda , bo forum powinno służyć wymianie informacji, a tej nigdzie w opisie i postach nie było . No może nikt nie chowa australorpa albo ich nie zjada ...hm..ale ja jestem uparta i sama się dowiedziałam tłumaczac strony anglojęzyczne . Lubię też dzielić się wiedzą więc informuję że skóra australorpa jest biała a mięso podobno bardzo smaczne i jasne . Zakupiłam jaja i sama się za czas jakiś przekonam czy bedzie duzodobrych jaj i czsem kogucik do pieczenia :D

Chyba wszyscy wykorzystują lato do zajmowania się swoim hobby, a pracy jest sporo i mało kto tutaj zagląda :) mnie też jak najbardziej to dotyczy :)
Ale poradziłaś sobie. Super! :) Co do skóry potwierdzam, jest jasna. A wiem to tylko dlatego że jedną kurkę trochę oskubały inne i widać jasny grzbiet. Ale nie jadłem jeszcze mięska z australorpa, wiec nie wiem jak smakuje. W kuchni wiadomo, że można tak doprawić mięso że będzie wyśmienite. Mogę się wypowiedzieć na temat smaku mięsa z kur i kogutków rasy marans. Ugotowałem 5szt. i dodając 20 jajek plus różne przyprawy zrobiłem pasztet. Wyszło 11 blaszek. Znajomi i rodzina rozchwytywali pasztety i byli zachwyceni smakiem. Myślę, że każde mięso z kury czy kogutka, które są karmione naturalnymi ziarnami, warzywami i owocami ma bardzo dobry smak.
Mogę dodać, że australorpy składają dużo jajek i jajka są spore, powyżej 60 gram. Bardzo rzadko, ale zdarzają się też mniejsze około 50 gram. Nawet zimą można liczyć na jajka od tej rasy. Mam małą dorosłą grupkę tych kur i sporo młodzieży z maja tego roku. Dla informacji dodam, że kurki i kogutki szybko rosną i zdrowo się chowają, nie padło mi ani jedno pisklę w odchowalniku. Mniej więcej od czerwca kurczaki mieszkają w zadaszonych wolierach zewnętrznych i też nie zdarzyło się żeby jakiś chorował czy osłabł. Mogę powiedzieć, że to mocna rasa dużych kur.

Odpowiedz do tematu