Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 21 Listopada 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gąska czy gęsior - co wybrać ?
Autor Wiadomość
Xerax 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2017-06-23, 06:36   

Miałem tak niedawno u kaczora piżmowego cieknące oko piana aż przymykał je i wcześniej tez się zdarzyło u innych kaczek. Pomogły krople do oczu Gentamicin Wzf 0.3 % Vet kupione u weterynarza. Jeżeli to nic poważnego to powinne pomoc.

Trophy 

Województwo: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-07-09, 02:34   

Z okiem już OK. Dzięki za radę. Ale niestety mam inny problem- Taśiek nagle stracił apetyt i ma biegunkę - w zasadzie wylatuje z niego "sama woda". Zaczęło się nagle wczoraj. Rano ma zawsze wilczy apetyt a teraz nic nie je.Chodzi po dworzu ale nie skubie trawy :/
Ostatnio zmieniony przez Trophy 2017-07-09, 02:35, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 118 razy
Wysłany: 2017-07-09, 06:57   
   Nr Tel.: 601 654 364

Proponuję skonsultować jutro - jak najszybciej - z lekarzem wet. Wcześniej obserwować, czy nie ma innych objawów: duszności, objawy nerwowe, kulawizny. Ważny też jest kolor odchodów. Można spróbować podać węgiel leczniczy (rozkruszony, w wodzie) lub coś przeciwbiegunkowego - Nifuroksazyd lub Sulfaguanidyna.

Nie ma apetytu, a jak z pragnieniem?

Trophy 

Wysłany: 2017-07-10, 06:13   

Cześć Bawka !
Tak na szczęście pije wodę.Już wczoraj udało mi się dostać do weterynarza. Stwierdził że to jest albo jakaś bakteria albo wirus. Dał mi antybiotyk w proszku który podaje Taśiowi w wodzie.Od wczoraj zlikwidowałem wszystkie jego poidła i ma tylko tą jedną wodę z antybiotykiem. Jak go biorę za podbrzusze na ręce to czuję i słyszę że się tam mu źle dzieje wiec musi go brzuch boleć. Ale może będzie dobrze bo dziś rano jak zwykle robił sobie z podwórka pole startowe , kilka razy "zapiał" jak to mówią moi sąsiedzi i o dziwo zaczął lekko skubać koniczynę którą nielubi.Nadal mu burczy w brzuchu i się przelewa. Kupy rzadkie wodniste z zawiesiną jakiegoś przetrawionego pokarmu. Wczoraj to sama czysta woda z niego leciała.Czasami trzęsie się mu szyja ale to prawie zawsze tuż przed tym zanim kogoś capnie i ugryzie - taki ma odruch nerwowy.
Ostatnio zmieniony przez Trophy 2017-07-10, 06:23, w całości zmieniany 1 raz  

Trophy 

Wysłany: 2017-07-14, 03:59   

Idzie ku dobremu. Płetwiaczek od wczoraj ma znowu wilczy apetyt. Odchody jeszcze nie wyglądają za dobrze ale jest znacząca poprawa. Dalej podaje mu antybiotyk w w wodzie w stosunku 0,50g. na 1 L wody. Nie wiem skąd podłapał tą bakterię.... :/

Trophy 

Wysłany: 2017-07-16, 21:09   

Czy wasze gęsi też tak potrafią spać na jednej nodze??
Ostatnio zmieniony przez Trophy 2017-07-16, 21:13, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu