Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 22 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wprowadzenie nowej rasy na którą jest duży popyt.
Autor Wiadomość
Królikarz95 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2017-07-19, 18:22   Wprowadzenie nowej rasy na którą jest duży popyt.

Dzień dobry. Aktualnie hoduje strassery i jestem z Nich bardzo zadowolony, piękne gołębie i super odchowują młode. Chciałbym wykorzystać ich opiekuńczość do stosowania ich jako mamki do jakichś ładnych gołębi, które mógłbym sprzedać. Na celownik wziąłem garłacze pomorskie, ale może znacie jakieś ładne gołębie, które można sprzedać za rozsądne pieniądze. Jeśli już hoduje gołębie to chce hodować takie za, które dostanę trochę więcej niż parę groszy.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-07-20, 05:16, w całości zmieniany 1 raz  

Mateusz Rosa 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2017-07-19, 18:40   

U gołębi rasowych wszystko zależy od jakości. I trudności odchowu młodych. ;)

blazek 
blazek

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2017-07-19, 18:58   

skąd jesteś ... znam hodowce który ma te piękne gołębie on jest z Szerzyn w małopolskim ma nie tylko te napewno wybierzesz coś dla siebie

Królikarz95 

Wysłany: 2017-07-19, 19:14   

Tak wiem, ale ja hoduje strasery naprawdę dobrej jakości a cudów się nie uzyska. Pomyślałem, że jeśli droższe gołębie jedzą tyle co i te które mam teraz to dlaczego by ich nie hodować. Ja jestem z okolic Krakowa/Olkusza.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-07-19, 19:21   
   Nr Tel.: 660803277

Dziwne. Ciekawe co za strasery hodujesz, że nie możesz uzyskać za ptaki wysokiej ( jak twierdzisz) klasy, godziwych pieniędzy. Zarówno strasery morawskie , jak i ciężkie ( niemieckie), jeśli są wysokiej klasy, znajdują nabywców gotowych nieźle za nie zapłacić. Niedawno kolega sprowadził z Czech morawskie czarne łuskowane , najpopularniejszą bodajże ich odmianę barwną i wysprzedał wszystkie od 50-75 zł za sztukę. Jeśli chodzi o strasery niemieckie , to te idą w jeszcze lepszych cenach. Co więcej, ostatnio jest na nie moda w Niemczech, gdzie do niedawna jeszcze była "w niełasce", tak że w tym sezonie Niemcy przyjeżdżają do Polski po tą, jak by nie było - jednak niemiecką rasę i nieźle płacą.

Królikarz95 

Wysłany: 2017-07-19, 20:00   

Hoduje strasery, które są ciężkie, ale jeszcze latają. Te o wiele bardziej wartościowe gdy już osiągną właściwą wagę są uziemione a ja nie chciałbym gołębi, które nie latają.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-07-20, 19:23   

Tak, jakaś racja w tym jest, niemniej jednak - to od razu będzie odpowiedź na postawione przez Ciebie wcześniej pytanie, są to jednak ptaki odbiegające w jakimś od wzorca, bo - o ile dobrze zrozumiałem, hodujesz strasery cięższe niż morawskie, ale niezbyt zgodne z wzorcem strasera niemieckiego ( ciężkiego). Niestety - jeśli chodzi o materialną opłacalność w gołębiarstwie, sprzedają się dość dobrze, a bywa że i lepiej niż dobrze i to w całkiem dobrych cenach gołębie prawie każdej rasy. Warunek jest jeden - MUSZĄ być to ptaka jak najwyższej klasy, im wyższej - tym lepiej. Ideałem by było, gdyby to były osobniki lepsze, niż te, które wygrywają wystawy. Wtedy ze zbytem nie ma żadnego problemu, sprzeda się wszystko i za niemal każdą cenę. Znajomy hodowca krótkodziobych mówił kiedyś , jest to zresztą reguła obowiązująca cały czas, że nie ma żadnego problemu ze zbytem na gołębie warte po tysiąc złotych. Na gołębie warte po kilkaset złotych trzeba poszukać klienta, zainteresować go, po negocjacjach sporo nieraz opuścić, ale jeszcze idzie takie ptaki sprzedać, natomiast krótkodzioba wartego 100 i mniej złotych nikt nie chce. Co ciekawe, ptaki warte po kilka tysięcy są wyrywane praktycznie z ręki i sprzedać ich można by było o wiele więcej, niż ktokolwiek jest w stanie wyhodować. Ta złota zasada dotyczy praktycznie każdej rasy, różnice są jedynie w kwotach, jakie się za takie ptaki uzyskuje. Wniosek - jedynie wzorcowa hodowla ptaków o najwyższej jakości MOŻE ( ale wcale nie musi i zdarza się to niezbyt często) przynieść jakieś wymierne pieniądze.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-07-20, 20:05   

Niestety nie jest to do końca prawdą. To raczej półprawda. Bardzo dużo ras nie osiąga cen liczonych w tysiącach, nawet jeśli są to ptaki wzorcowe. W zasadzie tych bardzo drogich ras jest zdecydowana mniejszość. Przodują tu głównie rasy wybitnie krótkodziobe i PDL (mowa o Polsce). Drogie jest to, czego jest mało w dobrym wydaniu, czyli stricte to, co trudno uchować. Tak jak np. wystawowej klasy budapesztańskiego wysokolotnego, czy też łódzkiego pstrego - można dostać za 100 zł, tak choćby za wystawowej klasy sroczkę polską trzeba wyłożyć wielokrotność tej sumy.
Tak więc wszystko zależy od rasy i trudności związanych z hodowlą.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-07-21, 19:15   

Mariusz, przecież dokładnie to właśnie napisałem , cytuję :"... ta zasada obowiązuje we wszystkich rasach , RÓŻNICA JEST TYLKO W UZYSKIWANYCH KWOTACH...". Niemniej ogólnie chodzi o to, że gołąb praktycznie każdej rasy dobrze się sprzeda i bez problemu znajdzie nabywcę, pod jednym wszakże warunkiem - że będzie NAJWYŻSZEJ klasy. Ta zasada nie zmienia się od dziesięcioleci i bardzo długo jeszcze się nie zmieni. Krótkodziobe podałem jako przykład , bo jest on z racji uzyskiwanych cen w naszych, polskich warunkach najbardziej widoczny. Nie podałem rosyjskich krótkodziobych, liczonych tam w tysiącach dolarów za sztukę, czy też syryjskich żylastych lub libańskich w najbardziej cenionych odmianach barwnych, za które ceny są co najmniej kilkakrotnie wyższe, bo dla polskiego hodowcy to już totalna abstrakcja, w naszych warunkach absolutnie nierealna, podobnie jak miliony dolarów płacone za gołębie pocztowe przez chińskich biznesmenów.
Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2017-07-21, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu