Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 22 Sierpnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki chińskie
Autor Wiadomość
AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 163 razy
Wysłany: 2015-12-12, 14:00   

Ja tak mam, ale nie w klatce tylko w dużej wolierze , nie ma problemu
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

cole 
przyszły hodowca :)

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: 2015-12-12, 14:03   

Chińskie tylko w parach japońskie mozesz trzymac kogutek + kilka kurek, ale

sylwekw 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-07-31, 11:28   

Opiszę sytuację a może ktoś z Was podpowie jak to interpretować (co się mogło dziać).

Otóż mam w wolierze (3m x 2m) parkę przepiórek chińskich razem z 11 sztukami przepiórek japońskich (są tam tez faliste ale to chyba akurat nie gra roli w opisywanej sytuacji).
Jakiś czas temu chińska zaczęła składać jajeczka. Pierw było jedno, potem drugie ... Niestety japońskie "dokładały" do nich swoje. Co prawda codziennie wieczorem wybieram jajka japońskich ale jednak przez cały dzień leżą razem w dołku.
Pomyślałem, że chińska nawet gdyby miała ochotę usiąść na swoich to raczej nie usiądzie jeśli będzie z nimi kilka jajek japońskich.
W tym momencie nie chciałem jej już nigdzie przekładać (oddzielać), żeby jej nie zniechęcić do niesienia kolejnych i ewentualnego wysiadywania.
Wpadłem na pomysł, że na tym dołku gdzie je składała postawiłem taką malutka skrzyneczkę w której były dwa wejścia ale na tyle małe aby tylko chińska się tam zmieściła. Liczyłem, że może chińska dalej będzie swoje dokładać a japończyki nie będą mogły tego zrobić bo się tam zwyczajnie nie mieszczą.
Jakie było moje zdziwienie gdy na drugi dzień znalazłem jajka chińskiej poza skrzyneczką ... coś w jakiś sposób je stamtąd wyturlało :-) (były już trzy ale leżały sobie w różnych miejscach woliery.
Włożyłem je z powrotem pod skrzyneczkę. ... kolejny dzień to samo.
Uznałem "skrzyneczka jej się nie podoba" zabieram zostawiam jajeczka w samym dołku.
teraz japończyki znowu dokładały swoje jajka.
Kolejny dzień i jest czwarte jajeczko ale znowu porozrzucane w różnych miejscach.
Włożyłem je w jeden dołek.
Kolejny dzień - jajka "rozrzucone" ale już tylko trzy znalazłem.
Zostawiłem nie ruszałem.
Kolejnego dnia (chyba a może za dwa dni) znajduję jedno jajeczko chińskiej ale w dołku w którym japończyki do tej pory składały jajka (nie w tym gdzie składała chińska i japończyki się dorzucały) a inne dwa rozrzucone gdzieś po wolierze.
Zostawiłem, nic nie ruszałem, tylko zabrałem jajka japońskich przepiórek.
Dzień lub dwa dni później nie było już wolierze ani jednego jajka przepiórki chińskiej.

Czy ktoś ma pomysł o co tu chodzi?
Które z nich (japońskie czy chińska) i dlaczego mogły się tymi jajkami tak "bawić" - dodam że tylko jajka chińskiej były tak porozrzucane - japończyków cały czas, niezmiennie tylko w dwóch dołkach do których zawsze składają?
Czy kurka przepiórki chińskiej umie jakoś "przenosić" jajka (nie wiem między nóżkami, turlać albo jeszcze jakoś inaczej?)
Czy możliwe aby jajeczka zniknęły tak kompletnie bez śladu - gdyby je rozdziobały to chyba bym widział jakieś resztki skorupek albo co?

Whitedive 

Województwo: Lubuskie
Wysłany: 2017-08-01, 16:32   

Szukam osoby w woj. Lubuskim która ma przepiórki chińskie. Potrzebuje młodej samiczki. Moja uciekła na pole, przez co samczyk mniej chce jeść i jest zbyt spokojny

Odpowiedz do tematu