Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 22 Sierpnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkodzioby garbonos polski. Tzw.garbonos-orlik.
Autor Wiadomość
adon 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2016-11-29, 00:11   Orzełki z mojej hodowli.
   Nr Tel.: 512-921-557

Starych hodowców w tej rasie jest coraz mniej, ptaki coraz częściej mieszane z zagranicznymi rasami (mewki angielskie, egipskie, orientalne, antwerpskie "wystawowe"). Czy uda się zachować czysto rasowe orzełki? Mam nadzieję, że tak. Przynajmniej ja będę się starał takie mieć i będę nakłaniał kolegów do hodowania jedynie takich. Coraz bardziej smuci fakt, że część hodowców, niszczy rasę poprzez jej "pogrubianie" i powiększanie, celem zwiększenia przychodów ze sprzedaży. Cóż, przypuszczam, że w każdej rasie znajdzie się hodowca, który nadał "niezdrowy" nowy trend hodowlany, który podłapali inni hodowcy, ale najważniejsze to mieć swój styl i założenia.
Ot ciekawostka, od hodowców antwerpskich. :) Coraz częściej słyszę od nich, że widzą podział pomiędzy antwerpskim wystawowym a orzełkiem (przez nich zwanym orlikiem, garbonosem).

Zdjęcia z 27. 11. 2016 r.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-02-11, 20:21   
   Nr Tel.: 660803277

Dla rozwiania wątpliwości, dla tych, którzy uważają, że orzełek i antwerpski wystawowy to to samo - antwerpskie wystawowe z wystawy we Francji : https://www.youtube.com/watch?v=AmlB5N6TKAk Dla porównania - płowe z wystawy w Lipsku : https://www.youtube.com/watch?v=5WRrh-4xrfk Zwróćcie uwagę na to, jak potężne sa to gołębie. Poza tym - takie charakterystyczne detale jak typowo "angielski" układ woskówek, identyczny jak u innych ras angielskich, spokrewnionych blisko z antwerpskim wystawowym - show homera i exhibition homera. Kolejnym detalem, dotychczas u nas nie uaktualnionym, jest barwa oka. U antwerpskiego wystawowego, podobnie jak u jego wyżej wymienionych krewniaków, barwa tęczówki musi być biała, ciemne oko mają jedynie osobniki białe. To chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości, że orzełek i antwerpski wystawowy to dwie całkiem różne rasy.
Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2017-02-11, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-02-11, 20:40   

C.d. antwerpskich : https://www.youtube.com/watch?v=xgGBcmrUIjc https://www.youtube.com/watch?v=8bjGwcPEV8Y

adon 

Wysłany: 2017-08-10, 19:58   

Orzełek polski 2017 r. Obrączka EE ;) Oczywiście jest więcej młodych, ale to w swoim czasie będą pokazane.

Zjak1 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2017-08-14, 12:14   

Krzysztof ma rację odnośnie antwerpskich wystawowych. Są to gołębie masywne w budowie, o czym może świadczyć chociażby nr obrączki 11/EE/, bo w Polsce zmniejszono nr obrączki na 10 na prośbę jednego hodowcy /wiem kogo/, bo u jego gołębi obrączki spadały z nóg. A nr 10 też opiera się na palcach. Można to zobaczyć na zdjęciach z wystawy w Kielcach prezentowanych w biuletynie.
Krzysztof - sprawdziłem w katalogu z Metz, ale tam antwerpskich nie było, chyba, że filmik jest z innej wystawy we Francji.

Orzełki mają chyba obrączkę nr 7 lub 8.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2017-08-15, 05:36   » Krótkodzioby garbonos polski. Tzw.garbonos-orlik.

To że Krzysztof ma racje to z ogółu i tak niczego nie zmieni. Jest takie powiedzenie , czego Jaś nie zrozumie i nie chce się nauczyć to i Jan nie będzie wiedział. . Zazwyczaj to się sprawdza określając to w dziedzinie gołębiarstwa,gdzie następuje .wymyślne, błędne wypowiadanie się o przynależności rasowości danej rasy . W efekcie to błędne naśladownictwo dla wielu ciągnie się latami .

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-08-15, 19:03   

Obrączka dla orzełka - moim zdaniem zdecydowanie 8 mm. 7 mm będzie za ciasna, bo to jednak jest ozdobna forma gołębia pocztowego. Nawet nieco mniejsza i delikatniejsza niż orzełek mewka jednobarwna ma obrączkę 8 mm. Z kolei 9 mm byłaby za duża, to nie są wielkie i masywne ptaki.

adon 

Wysłany: 2017-08-15, 22:41   

Ja obrączkuję tylko nr 8 i dotychczas nie zaobserwowałem, aby któremuś gołębiowi spuchła noga od tego rozmiaru, chociaż przyznać muszę, że czasem spotykam w sprzedaży samce z nr 9, a obrączka wtedy nie jest za luźna.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-08-16, 18:57   

Jak na mój gust, osobniki u których obrączka 9 mm nie jest za duża, są zbyt masywne, jak na klasyczne orzełki. Osobiście wolę te drobniejsze.

Odpowiedz do tematu