Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 22 Sierpnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Temperatura wysiadywania
Autor Wiadomość
Nana 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2017-08-11, 18:54   Temperatura wysiadywania

Czy bywa tak, że kwoki mogą mieć różne temperatury ciała przy wysiadywaniu jaj?
Mam dwie kwoki i zauważyłam że jedna ma dużo cieplejsze jaja od pierwszej.Pilnowałam, siedziały równo przez 15 min i sprawdziłam.Na dotyk było czuć, że pierwsze są lekko ciepłe a drugie baaardzo ciepłe.Nawet jak je równo wypuściła to po 5 minutach te pierwsze były ledwo ciepłe a drugie jeszcze bardzo ciepłe.
Ta kwoka z zimnejszymi jajkami siedzi już 13 dni i na 10 jaj żywe zarodki zostały w 3.Ta druga siedzi 4 dzień i na 10 jaj w ośmiu już widzę żywe zarodki a w dwóch jeszcze muszę poczekać bo są ciemniejsze skorupki i słabo widać.

kamiloss181 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2017-08-11, 19:15   

Witaj. A budowa gniazda jest podobna?kwoki zdrowe? Dobrze skrywają jajka? Czasem sadze 3-4 naraz i w sumie rozbieżności jakiejś nie mialem.
Ostatnio zmieniony przez kamiloss181 2017-08-11, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  

Nana 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2017-08-11, 19:21   

Gniazda mają identyczne, tak samo karmione, o tych samych porach wypuszczane.Nie widzę, żeby którejś coś dolegało.Ta pierwsza siedzi na trzech i nie są tak ciepłe jak ta co ma 10.Naprawde jest wyczuwalna różnica.Jedynie ta pierwszą je troszkę mniej i nie je zielonki.Bardzo mnie to dziwi bo sprawdzam to już od 4 dni .

Odpowiedz do tematu