Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 22 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki
Autor Wiadomość
inka886 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2016-06-12, 11:15   

Dziękuję za tak szybką odpowiedź :serduszka:
Jajka były by miłym dodatkiem do moich "dzieciaczków" :)
Mam jeszcze trochę czasu, to zrobię im oddzielną klatkę. Jakie wymiary byłby optymalne? - podkreślam że klatka będzie stała w domu bo zwyczajnie się o nie boję. Moje psy i koty sąsiadów mogły by szybko zrobić mi czystki. Klatka z możliwością wietrzenia bo przy drzwiach balkonowych) Pytanie tylko ile jest kurek a ile kogutków ;) Ale to się okaże z czasem. Nie wykluczone że jak podrosną to będę je sprzedawać- tzn kogutki. Bo sobie chce zostawić 1 sztukę samca.
Na paszę dla niosek zmienię ale niech troszkę podrosną :) Na razie cieszę się moimi puchatymi bączkami :D

A w sprawie żywienia?
Czy mogę im już teraz jakoś urozmaicić dietę poza tym co dostają? Jeśli nie, to kiedy i jakie pokarmy wprowadzać? Czy podawać im jakieś wapno? Np pokruszony szkielet mątwy ? Pisklaki mają 9 dni, skrzydełka zaczynają im obrastać piórkami. Są żwawe, bardzo ruchliwe, non stop ćwierkają, machają skrzydełkami i podskakują jak żabki.
Są po prostu przeurocze :)
Ostatnio zmieniony przez inka886 2016-06-12, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 117 razy
Wysłany: 2016-06-12, 19:47   
   Nr Tel.: 601 654 364

Powyżej tygodnia można podawać zielonkę (siekany mlecz, krwawnik, pokrzywę - do jajka), warzywa (marchew - tarta), owoce (jabłko - raczej nie o tej porze roku ;) ). Wapń - tak, ale dopiero nioskom, czyli kurkom, jak już będą niosły jajeczka. Wyparzone lub wyprażone skorupy jaj kurzych lub kruszone (drobno) muszle - też mogą być (lub gotowy dodatek dla kur niosek).

inka886 

Wysłany: 2016-06-12, 20:20   

A koperek lub natka pietruszki z własnego ogródka?
100% ekologiczne ?
http://www.forum.woliera....p=395833#395833

Bawka 
admin spec.wet.

Pomogła: 117 razy
Wysłany: 2016-06-12, 21:18   
   Nr Tel.: 601 654 364

Tak, ale to rośliny bardziej aromatyczne i trzeba zacząć od niewielkich ilości i obserwować ptaki, czy im odpowiadają.

inka886 

Wysłany: 2016-06-12, 22:18   

To moje "dzieciaki", tzn większość z nich. 2 szt nie chciały pozować do zdjęcia :d Najadły się i przykładają się spać :)
Ostatnio zmieniony przez inka886 2016-06-12, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  

rafalw84 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2017-03-19, 08:21   

Witam wszystkich posiadam przepiórki i japońskie od roku i usiadła na jajeszkach

KamilM 
Hodowca drobiu

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2017-03-19, 09:31   

rafalw84, A nanosiła sobie jajeczek czy tak sobie siadła ? Bo tez mam przepiorki ale mi coś nie siedzą...

KamilM

Bizoonik 

Wysłany: 2017-04-16, 10:21   

Swojego czasu jak miałem przepiórki to też mi siadła. Naniosła jajek w wolierze i wysiedziała młode.

albertoo 

Województwo: podkarpackie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-05-03, 19:20   

Moje przepióreczki

DanielH 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2017-09-03, 18:44   

Jedna z moich przepiórek(Faraon) zaczeła robić rzadkie kupki, wiecie może co jej podać żeby jej przeszło?
Trzymając przepiórki w wolierze zewnętrznej trzeba ją na zimę jakoś zabezpieczyć? Myślałem o przykryciu folią tunelową.
Mam dwie przepiórki które dziobią pozostałe co z nimi zrobić?

sylwekw 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-09-11, 05:12   

Przepiórki japońskie dość dobrze dają sobie radę zimą.

A przy okazji dlaczego akurat folią - nie rozumiem skąd się ludziom biorą pomysły aby klatki/woliery okrywać folią?? Bardzo ogranicza wymianę powietrza, nie izoluje od zimna, wygląda beznadziejnie ??
Czemu akurat folia??

Jak chcemy osłony od wiatru to może być agrowłóknina, mata słomiana, cieniówka.

Kotola 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2017-09-12, 06:07   

Moje przepiórki zimowały w wolierze osłoniętej folią, tak folią, bo folia chroni przed wiatrem, poza tym w słoneczne dni zimowe przepuszcza ciepło. Tylko na drzwiach nie było folii i to wystarczało do zapewnienia cyrkulacji powietrza. Dwie ściany woliery są z polnych kamieni, a pozostałe osłonięte folią. Przepiórki robiły sobie tunele w słomie i się tam chowały, a w słoneczne dni wygrzewały w plamach słońca przepuszczanego przez folię.
Należy tylko wzbogacić im paszę i przygotować się na dzikich lokatorów typu myszy :P

Co do dziobania to jest kilka powodów. Ustanowienia hierarchii, za małe pomieszczenie, zła karma (brak białka). Przepiórki są małymi bestiami i potrafią wydziobać nie tylko pióra, ale oczy i kawałki ciałka.

Odpowiedz do tematu