Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 24 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bawka
2017-01-04, 19:48
Pasze pełnoporcjowe dla kur
Autor Wiadomość
JABOL1986 
specjalista

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2017-01-04, 19:28   Pasze pełnoporcjowe dla kur

Potrzebuje informacji jakiej firmy pasz używacie/używaliście w hodowli.
Może polecacie którąś szczególnie (najlepsze wyniki) lub na jakiej firmie mieliście złe doświadczenia (jakie?)
Prywatnie prowadzę sklep z paszami dla zwierząt i poszukuje najlepszej oferty.
Nie tylko pod względem cenowy ale też i jakościowym.
Pozdrawiam i dzięki za opinie.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 117 razy
Wysłany: 2017-01-04, 20:10   
   Nr Tel.: 601 654 364

W ubiegłym sezonie stosowałam gotowe pasze holenderskiej firmy De Heus (czyt. de housz czyli prawdziwy ;) ). W odchowie naturalnym (z kwoką) i w odchowalni. Byłam zadowolona. Kurczęta odchowały się w 90-ciu paru procentach. Nie stwierdziłam objawów kokcydiozy czy pterofagii.
Stosowałam również pasze dla niosek - w okresie zbierania jaj i pierzenia.
Mój wybór spowodowany był dostępnością danej paszy, a nie jakąś konkretną przesłanką jak cena czy jakość.
Nie porównywałam tych paszy z paszami innych firm.

AndrzejS 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2017-01-04, 20:53   
   Nr Tel.: 665 243 797

Kieruje się podobnie jak Bawka dostępnością paszy i... obrotem jaki ma dany sklep/skład pasz. Kupuje w dużym punkcie, gdzie pasze są sprowadzane na bieżąco i nie leżą miesiącami na magazynie, głównie pasze firmy "Kurka Naturka".

Andrzej

JABOL1986 
specjalista

Wysłany: 2017-01-11, 18:47   

Dzięki za opinie. Do tej pory w mojej dość jeszcze krótkiej karierze sprzedawcy pasz korzystałem z usług firmy ProBio oraz RolPol. Z obu firm nie do końca byłem zadowolony. Więc współpraca została zakończona. Poza tym głownie sprzedaje paszę z Sano ale drobiówka tam jest bardzo droga, choć efekty są rewelacyjne (tę paszę zamawiam tylko dla siebie). Jednak jeśli miał bym to sprzedawać to nie był bym konkurencyjny.
Teraz zmieniłem dostawce na Farmera. Jest bardzo tani ale choćby nioska którą w tym momencie mam na stanie spełnia oczekiwania klientów. Nie wiem finalnie na co się jeszcze zdecyduje, ponieważ szukam czegoś co by spełniło moje oczekiwania i klientów czyli jakaś firma niezbyt droga ale może taka która ma jakieś dodatki ziół czy czosnków itp.
Byli u mnie z Cargila ale mają dość drogo. Dokładnie to chodzi o linie pasz Kokoszka smakoszka z Provimi. Nutrena jest poza moim zasięgiem ze względów bliskości innego delera.
Rozmawiam też z Ekoplonem. Mają dość zadowalającą mnie linie pasz z wyciągiem z płatków nagietka oraz suszoną lucerną. Brzmi w sumie ciekawie. Zwróciłem też uwagę na ofertę De heusa po wpisie Gosi ale jeszcze nie było u mnie przedstawiciela wiec nie wiem jaki to połap cenowy. Choć podejrzewam jest dobra jakościowo, może mieć też ciekawy program dla rozwoju firm z tego co na stronie zaobserwowałem.
Bawka, A jak płaciłaś u nich za worek tak z ciekawości?
Ostatnio zmieniony przez JABOL1986 2017-01-11, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2017-01-11, 19:13   

http://specdrob.pl/produkty-de-heus
to strona mojego sklepu (ta część oferty z produktami De Heus).
Trzeba zwrócić uwagę na formę paszy (sypka, granulat, kruszonka). Opakowania - 25 kg.

JABOL1986 
specjalista

Wysłany: 2017-01-11, 19:36   

Bawka, Dzięki. Z tego co widzę to okrutnie drogo. Jak by w około konkurencji nie było.
Chyba że to wynika z cennika De Heus.

kubakurak 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2017-01-11, 19:41   

Ja też kupuję paszę De Heus i jestem zadowolony. U mnie w pobliskim sklepie paszowym to niektórzy chcą tylko taą kupować, a nie inną.

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2017-01-11, 19:59   

JABOL1986 napisał/a:
Bawka, Dzięki. Z tego co widzę to okrutnie drogo. Jak by w około konkurencji nie było.

Nie ma konkurencji. Oczywiście można kupować przez Internet.
Nie kupuję więcej jak 5-6 worków przez rok. Karmię głównie pszenicą, puszczam na wybieg.
Teraz mam eksperymentalny "własny" granulat ;)
Taki wybór :)

JABOL1986 
specjalista

Wysłany: 2017-01-11, 20:07   

Bawka, To trafiłem z tym brakiem konkurencji :) Nie to żebym się reklamował ale dla porównania u mnie Nioska 16% białka 35 zł/25 kg to jednak różnica.
Też duże eksperymentuje z różnymi skutkami ale dla kurcząt to zawsze pasza pełno porcjowa. Najlepsze wyniki miałem na Sano Chicki 1 ale jak pisałem drogo. W sprzedaży gdybym to miał to worek 25 kg około 60 zł.
Ostatnio zmieniony przez JABOL1986 2017-01-11, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  

Robi_Robson 
Robi_Robson

Województwo: warmińsko-Mazurskie
Wysłany: 2017-02-12, 10:47   

Skoro temat powstał i sami sprzedawcy chcą opinii , to ...
... najwyżej narażę się Administracji :D
Pasze pełnoporcjowe - granulowane zarówno dla królików (zimą) ,
jak i dla ptaków kupuję od dwóch sprzedawców (z Wielkopolski i z Kujawsko-Pomorskiego) .
Obydwoje są przedstawicielami firmy Piast .
Płacę za worek 25kg. od 32 do 36zł.
Dla przykładu ta karma kosztuje 34zł.

Przesyłka Pocztex-em 8zł.
lub KEX-em 10zł.
Co tak naprawdę jest dla mnie tańsze niż kupienie u miejscowego wiejskiego weterynarza .
I nie muszę nawet wychodzić z domu .
Dostawę mam pod drzwi :)

Ale żeby być uczciwym dodam , że zdarzyło mi się , że w worku trafiła się partia paszy jak sądzę z dna silosu i było w niej dużo frakcji pylistych .
Na moje szczęście sprzedawca okazał się profesjonalistą i po mojej informacji (nawet nie reklamacji) przysłał mi kolejny worek paszy GRATIS .

Do JABOL1986 .
Nie udało mi się kupić , bo nie ma u mnie w okolicy żadnej sprzedaży detalicznej pasz z firmy WIPASZ . Choć sama firma ma siedzibę niedaleko .
Hurt z kolei mnie nie interesuje .
Ale znajomy weterynarz , który kiedyś z tą firmą współpracował, a jest specjalistą od chorób ptaków bardzo chwali te pasze i jak twierdzi okoliczni hodowcy drobiu często bazują na paszach z Wipasza.
Możesz spróbować nawiązać z nimi współpracę .

Koledzy z Mazowsza wspominali coś o firmie Cedrob , ale nie miałem okazji testować .
Pozdrawiam.
Robert
Ostatnio zmieniony przez Robi_Robson 2017-02-12, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  

Mario029 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2017-09-29, 10:28   

Witam,
Gdzie można kupić (wysyłkowo) 25-30 kg poekstrakcyjnej śruty sojowej BEZ GMO. Ewentualnie stacjonarnie na Podkarpaciu.

Odpowiedz do tematu