Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 24 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Amadyna zebrowata (zeberka)
Autor Wiadomość
AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 166 razy
Wysłany: 2016-10-18, 15:54   

blazek napisał/a:
Czy polecacie trzymanie gołąbków diamentowych z zegarkami i metkami japońskimi :)

niby po co trzymać gołabki z zegarkami ? która godzina jest im zupełnie obojętne, metkami -co to jest ?
jeżeli miałeś na myśli zeberki, to odradzam, bo zeberki wyskubują piórka gołąbkom, szczególnie młodzikom w gniazdach, mewki też mogą je skubać

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2017-04-29, 14:31   

mimo brzydkiej i zimnej aury ,w wolierach wszystko zmierza w dobrym kierunku, spadki temp. do kilku stopni ptakom nie zaszkodziły anie nie spowodowały problemów w legach

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2017-05-21, 13:42   

karmienie

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-10-11, 19:10   

Droga AL proszę o fachową opinię ;) Kupiłem tegoroczne zeberki. Ma być parka, samiec standard, samica biała. No i właśnie tu nie jestem pewien, samica jest wyraźnie większa od samca, dziób ma taki sam kolor jak u samczyków, a z tego co wiem, to powinna mieć jaśniejszy. Ma co prawda łezki pod oczami, ale samce też te łezki mają. :d Bywam na giełdach i zauważyłem, że niektóre zeberki, zwłaszcza w innych mutacjach barwnych - są nieco większe, jakby bardziej wyrośnięte od standardów. Czy to jest jakoś uwarunkowane, czy po prostu pierwsze z lęgu się kluły i dlatego są lepiej odkarmione, a co za tym idzie - większe? Dodam jeszcze, że moje siedzą razem, śpią jedna przy drugiej, ale mam wątpliwości co do płci. Postaram się jutro wrzucić fotki.
Mam zamiar od tego samego hodowcy dokupić krasnogonki oliwkowe/ trzciniaki. U nich akurat płeć powinienem odróżnić i nie dać się wpuścić w maliny. Ciekawe tylko, czy w jednym pomieszczeniu z zeberkami będą żyć w zgodzie.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-10-11, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2017-10-12, 09:26   

wielkosc to cecha osobnicza, nie ma to nic wspólnego z karmieniem młodych, u białych samiczek dziób może być czerwony, łezka tez jest lub jej nie ma - w zależności od mutacji, nie ma problemu aby trzymać trzciniaki z zeberkami

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-10-21, 11:23   

AL, serdeczne dzięki za odpowiedź. ;)

Pozdrawiam,
Mariusz

Odpowiedz do tematu