Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 14 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Oswojona rudosterka w wolierze
Autor Wiadomość
malami1001 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-11-16, 14:56   Oswojona rudosterka w wolierze

Mam ogromny problem, z którym czuję się podle. Jestem zmuszona oddać moją rudosterkę zielonolicą. Niestety ale papużka przez większość czasu jest samotna, na towarzystwo może liczyć jedynie wieczorami. Dodatkowo praca zmianowa powoduje, że nie jestem w stanie się wysypiać w dzień po nockach gdyż domaga się głośnym krzykiem wypuszczenia z klatki, a przenoszenie ciągle klatki z pomieszczenia do pomieszczenia, w którym musi być ciemno bo inaczej można zapomnieć o śnie nie jest z pewnością właściwym postępowaniem. Ptaszka mam już kilka lat dlatego ta decyzja jest dla mnie bardzo trudna i tak jak mówię czuję z tym potwornie podle. I teraz mam pytanie. Mam możliwość oddać ją do wspaniałych warunków do woliery zewnętrznej gdzie byłaby z wieloma gatunkami papug. Ptaki na okres jesienno - zimowy są przenoszone do ogrzewanego pomieszczenia. Opiekunem ptaków jest pan na emeryturze i mam pewność, że nie handluje ofiarowanymi mu ptakami, sprzedaje ewentualnie młode. Nie wiem tylko czy oddanie papużki w takie środowisko nie spowoduje, że umrze. To jest oswojony, domowy ptak. Czy nie zaszkodzę mu bardziej oddając do woliery niż znajdując osobę, która przygarnie ptaszka do domu? Czy to dobre rozwiązanie? Proszę Państwa o jakieś wskazówki.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 167 razy
Wysłany: 2017-11-16, 16:31   

malami1001, zła decyzja, rudosterki nie lubią innych gatunków bywają bardzo agresywne , gyyby nowy właściciel miał już rudosterke i zapewnił im oddzielna wolierkę, wtedy by było super, mam rudosterki- parkę i miałam samotną oswojoną i nigdy bym sie nie zdecydowała na taki krok, znając ich charaktery

malami1001 

Wysłany: 2017-11-16, 16:58   

A to dziwne co piszesz ponieważ zanim rudosterka została sama miałam nimfe, która niestety odeszła że starości. Na dłuższe wyjazdy do rodziców zabieram papugę że sobą, tam też są dwie nimfy i nigdy nie było żadnej ptasiej awantury. Wręcz przeciwnie, moja papuga po zamknięciu nimf w klatce nie dawała im spokoju, chciała wejść do nich ale niestety, jedna z nimf nawet nie pozwala wody wymienić kiedy ona urzęduje w klatce. Może to taki egzemplarz mi się trafił. Bardziej chodzi mi o to czy papużka nie umrze z powodu braku człowieka skoro oswojona trafi do woliery. Pań wprawdzie zapewnia że jest u papug kilkanaście razy dziennie gdyż na emeryturze mu się nudzi, a ja nie darowałabym sobie gdyby była nieszczęśliwa. To dla mnie bardzo przykra sytuacja.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2017-11-16, 18:27   

malami1001, na pewno nie padnie z tęsknoty, o to możesz być spokojny

malami1001 

Wysłany: 2017-11-17, 08:17   

Bardzo nie chciałabym ptaszkowi zaszkodzić. Czy będzie szczęśliwszy ze mną osamotniony czy w wolierze z innymi ptaszorami? Długo będzie cierpiał po rozstaniu? Wiem, że może infantylnie to brzmi ale naprawdę czuje się z tym podle, jestem zdania, że jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoimy i zawsze wydawało mi się, że można znaleźć rozwiązanie. Jak widać nie zawsze.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2017-11-17, 16:56   

malami1001, tego nie wiesz niestety, ale powinien szybko się przyzwyczaić,

Odpowiedz do tematu