Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 19 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieśność na poziomie ~0,2 dziennie?
Autor Wiadomość
JABOL1986 
specjalista

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-03, 21:52   

Bez obrazy ale takich cudów jeszcze nie słyszałem żeby lek stosować co cztery tyg. i to tylko jeden dzień, to idiotyczne.... A komu Ty te jajka sprzedajesz z tym antybiotykiem? Przecież nie ma żadnego leku dopuszczonego do stawania w stadzie niosek... Stosujcie witaminy, zakwaszacie, sok czosnkowy, probiotyk no ale na litość boską nie leki co 4 tygodnie. Normalnie załamka z taką wiedzą.

hajtowow 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-11-03, 23:11   

To dziwne, chcesz numer do pani doktor? Wytłumaczy Ci. Muszę stosować co 4 tygodnie (nawet na leku jest napisane, że stosować co 3-4 tyg), inaczej mykoplazma będzie co chwile wracała, a w ten sposób odwlekam ją. Jajka mogę sprzedawać, bo na lek który stosuję karencja wynosi 0 dni. Wybacz, ale to chyba Ty kulejesz z wiedzą, a niżeli firmy farmaceutyczne i specjalistka od ptactwa?

Disentin:
"Tiamulina nadaje się do stosowania u kur niosek i ptaków hodowlanych, nie wykazano negatywnych skutków dla wytwarzania jaj, płodności czy wykluwalności jaj u kur lub indyków."

"Leczenie przewlekłych chorób układu oddechowego oraz zapalenia worków powietrznych wywołanych przez M. gallisepticum oraz M. synoviae u brojlerów, młodych kur wchodzących w okres nieśności, niosek i kur hodowlanych. 0,025 % wodorofumaranu tiamuliny (250 mg/1 litr) w wodzie do picia przez 3-5 dni."

"Profilaktyka: kury niosące się i hodowlane: Stężenie wodorofumaranu tiamuliny w wodzie do picia 0,0125% (125 mg-205 mg/1 litr) przez 3 dni co 4 tygodnie od rozpoczęcia okresu nieśności, stosownie do poziomu ryzyka."

"Okres (-y) karencji
Kury
Tkanki jadalne: 2 dni
Jaja: Zero dni"

Jak inaczej miałbym trzymać stado w kondycji, skoro bez podawania leku choroba znowu atakuje kury?
Ostatnio zmieniony przez hajtowow 2017-11-03, 23:19, w całości zmieniany 3 razy  

JABOL1986 
specjalista

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-04, 19:27   

hajtowow, W takim razie zwracam honor. Przyznam szczerz że nie znałem tego środka. Dobrze wiedzieć tak na marginesie że taki jest.

Jeśli coś mógł bym jeszcze doradzić to przy dużej wilgotności jaka była do tej pory kolejne zakażenie mykoplazmą jest bardzo prawdopodobne. U mnie profilaktycznie "obsuszam" pomieszczenia preparatem Sanosan który również odkażą podłogę. Ewentualnie bardzo dobrym środkiem jest Lubisan.

kurzela 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-11-04, 19:54   
   Nr Tel.: 663679753

Ja Disentin stosuję już drugi sezon i jestem zadowolony, tylko dostałem trochę inne wskazówki od lekarza.
W pierwszej dobie pierwsza dawka , później kolejno w co 3 tygodnie do osiągnięcia szczytu nieśności , ale zawsze 4 dni podaję lek. Odpukać w tym roku miałem tylko kilka kur z objawami, ale były to kurczaki kupione na giełdzie.

hajtowow 

Wysłany: 2017-11-04, 21:13   

JABOL1986, nie ma problemu, tylko niepotrzebny ten atak. :d i dzięki za pomoc, zwrócę uwagę na tę wilgotność bo masz rację.

kurzela, czyli też niesność maleje z powodu tej choroby u Ciebie, aż do podania leku z powrotem?
Co 3 tygodnie podajesz lek na 4 dni, tak? Dzięki, na pewno wezmę to pod uwagę. Jeszcze mam pytanie: ile masz kur i ile masz z nich jaj? Mimo mykoplazmozy normalnie się niosą jak każda, zdrowa kura?
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-11-04, 21:43, w całości zmieniany 2 razy  

kurzela 

Wysłany: 2017-11-06, 19:11   

Kilka lat temu miałem wyraźny spadek nieśności przez to choróbsko, ale vet nauczył mnie szybkiego reagowania (najskuteczniejsza była metoda pustego portfela ;) ). Później jak tylko zaczynały kichać i pojawiał się specyficzny zapach dawałem lek.
Disentin podaję tak jak już pisałem do chwili kiedy wszystkie kury się rozniosą, stado nie jest duże wiec w miarę łatwo wyczuwam ten moment.
Na dzień dzisiejszy mam około 150 sztuk z czego 40 to koguty do selekcji i jakieś 20 kokoszek z końca czerwca które jeszcze nie niosą. Pozostałe 90 sztuk to w większości lutowe kurki i kilkanaście starszych. A niosą się na poziomie 60/70 jaj dziennie.

clarson 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-11-09, 18:34   

Tiamulina dystrybuowana jest w całym organizmie i wykazane zostały jej stężenia w wątrobie i nerkach (punktach wydalania) i płucach (30-krotność poziomu w surowicy) oraz w jajach. Wydalanie odbywa się głównie przez żółć (55-65%) i nerki (15-30%) głównie w postaci nieaktywnych mikrobiologicznie metabolitów, i następuje dość szybko -99% dawki w ciągu 48 godzin.
https://imeds.pl/disentin-125-mg-ml-roztwor-doustny-125-mg-ml Pyszne wiejskie jajeczka.

jerzy030349 
Specjalista

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2017-11-09, 19:53   

clarson napisał/a:
nieaktywnych mikrobiologicznie metabolitów, i następuje dość szybko -99% dawki w ciągu 48 godzin

48 godzin to znacznie mniej niż dwa tygodnie lub 30dni.Proszę mi wskazać lek dopuszczony do obrotu o krótszym terminie karencji od Disentinu. 48 godzin to można sobie darować i jajek nie przeznaczać do konsumpcji.

clarson 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-11-10, 08:25   

Zgadzam się karencja super 48 godzin poezja.Ale czy o to chodzi?NIE.Antybiotyk to antybiotyk .Ja mając 15 kurek nie zjem tych jajek, wyrzucę je ,ale ktoś kto ma 400 ,1000 i więcej zrobi to? Co 4 tygodnie.Ludzie kochani jeżeli nawet swoje kury będziemy faszerować antybiotykami to jaki jest sens hodowli kurek na zdrowe wiejskie jajeczka.Te jajka jem ja , moja rodzina i moi bliscy.Jestem nawiedzona :d może tak.Nie wymagajmy od innych czegoś czego sami nie robimy. ,,CO KURZE DASZ TO W JAJKU MASZ'' :d

kurzela 

Wysłany: 2017-11-10, 23:21   

clarson, nawet przy 100 kurach można odłożyć jajka w trakcie i po kuracji. Ja nie mam z nimi problemu bo gotuje je i daje ptakom. Na czwarty dzień po podaniu ostatniej dawki jajka przeznaczam do spożycia.

Szamot88 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2017-11-13, 12:32   

Witam, mam pytanie do Was którzy stosujecie ten lek. Czy on jest dostępny? Dzwoniłem do weterynarzy w mojej okolicy i albo o nim wogole nie słyszeli albo tylko jest pod zamówienie. Mam niewielkie przydomowe stado i kicha i ma katar i wolałbym zastosować lek który ma krótszą karencję. Zawsze doradzano mi oksytetracyklinę która przynosiła efekty i mówiono, że nie można spożywać jajek przez 21 dni od zakończenia podawania.

kurzela 

Wysłany: 2017-11-13, 13:39   

DISENTIN 125 to lek na bazie tiamuliny, jest w litrowych opakowaniach, ale mój znajomy weterynarz poleca DENAGARD 45 % opakowanie 111g cena ok 55 zł.

hajtowow 

Wysłany: 2017-11-14, 23:53   

Szamot88 napisał/a:
Witam, mam pytanie do Was którzy stosujecie ten lek. Czy on jest dostępny? Dzwoniłem do weterynarzy w mojej okolicy i albo o nim wogole nie słyszeli albo tylko jest pod zamówienie. Mam niewielkie przydomowe stado i kicha i ma katar i wolałbym zastosować lek który ma krótszą karencję. Zawsze doradzano mi oksytetracyklinę która przynosiła efekty i mówiono, że nie można spożywać jajek przez 21 dni od zakończenia podawania.

Mnie też dwóch miejscowych weterynarzy polecało ten środek, z długim okresem karencji. Na szczęście dowedziałem się o disentinie. Myślę, że nie będzie problemu aby którykolwiek weterynarz Ci go zamówił, mimo, że nawet go nie znają. Ale jest on dostępny w 1l opakowaniu (jak wyżej kolega) i kosztuje ~150+ zł

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2017-11-15, 00:42   
   Nr Tel.: 601 654 364

Dwa leki z tą samą substancją czynną. Jeden w płynie, drugi w granulacie. Inna postać, inny producent.
Jeden może przebadał, drugi pewnie - nie i napisał - bez karencji. Stąd różnice w ulotkach.
A tiamulina pozostaje tiamuliną...

Szamot88 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2017-11-20, 20:53   

Witajcie, niestety Disentin nie był dostępny. Lekarz zamówił mi lek Mutilan, identyczny skład jak Disentin więc myślę, że pomoże. Mam tylko problem bo moje kury podczas takiej pogody jaka panuje na zewnątrz bardzo mało piją przez co wydaje mi się, że pobierają mało leku. Spróbuję może im podać bardziej suche jedzenie.

Odpowiedz do tematu