Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 14 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamil Kowalski
2007-03-05, 20:54
Komentarz do zawartej transakcji -TYCH CO NIE POLECAMY!
Autor Wiadomość
morowadziewczyn 

Województwo: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2017-07-10, 14:43   APEL!!! Wielka prosba o pomoc RADĘ!!!!

Drodzy forumowicze. Kupujący i sprzedający!

Mam ogromny problem i potrzebuję Waszej rady.

Otóż zakupiłam dokładnie miesiąc temu u sprzedawcy w okolicy 27 sztuk kur i 3 koguty. Ptaki rzekomo czyste rasowo, sprzedawca weterynarz z własnym gabinetem. Zależało mi na samych nioskach, sprzedawca przekonał mnie jednak ze koguty są potrzebne. Zrozumiałam, dlatego też zamiast 30 kurek zamówiłam 27 kurek i 3 koguty. Płatność była przelewem. Korespondencja przez e-mail. W niej dokładnie precyzowałam ze ma być 27 kurek i 3 kogutki. Umówiłam się na odbiór. Były 3 koguty, 7 kur 16 tygodniowych i 20 kur 12 tygodniowych (wiek deklarowany przez sprzedawce). Sprzedawca powiedział ze co do max dwóch może mieć wątpliwości czy to będzie kura czy kogut. Powiedziałam ze 1, max 2 koguty więcej przeżyję ale więcej będę reklamować. jako konkretny laik nie umiem ocenić wieku ani płci, zawierzyłam hodowcy weterynarzowi. Obcując z kurkami juz na 3 dzień nasuwały mi się pewne watpliwości ale jako laik bardziej wierzyłam sprzedawcy niż swej intuicji. Jednak po dwóch tygodniach zwróciłam się do sprzedawcy z wątpliwościami co do faktu że zamiast zamawianych 3 kogutów mam ich najprawdopodobniej AŻ 10 8)
Dwa tygodni utrudnionej komunikacji kończy się na tym ze sprzedawca nie chce mi ich zamienic na kury, choc to kury były głównie przedmiotem, a koguty tylko 3 umowy, ani nie chce przyjać zwrotu kogutów. Duże koguty gnębią mi te małe. Nie mam jak ich odizolować. Nawet gdyby miały iść na rosół to ni wiem czy dotrwają. tani nie były bo srednio za sztukę wyszło 30zł a były małe naprawdę (znajomi stwierdzili ze na 12 tygodni za Chiny nie wygladają, sprzedawca tłumaczy ze nie były karmione masą białka i paszą z antybiotykami dlatego ich przyrost jest naturalny). W żaden sposób nie mogę z nim dojść do porozumienia. twierdzi że ma hodowlę przydomową i żadne prawa konsumenta mnie nie obowiązują a on nie gwarantował mi ze to będą kurki bo on nie jest sekserem. Na OLX jdnak już pisklaki określa płciowo i precyzuje jasno ile ma kur a ile kogutków
Pomijam czystość rasową gdzie karmazyny mają jasnorózowe nogi a włoszki czarno-siwe i wyglądają jak australopy. Ale ja jestem laik przecież.
Co byście drodzy Państwo poradzili?

morowadziewczyn 

Wysłany: 2017-07-10, 17:39   

Bawka napisał/a:
Poproszę o link do ogłoszenia lub inny namiar na nieuczciwego sprzedawcę.

przenoszę posty do już istniejącego tematu

https://www.olx.pl/oferta...html#5dc76211bd

Nie chcę z góry kogoś oskarżać o nieuczciwość ale nie wiem co mam myśleć o takim zachowaniu.
Powiedzcie mi proszę, jak mogę wyegzekwować swoje prawa kupujacego jeśli umowa była jasna i konkretna. Naprawdę nie chce zgłaszać sprawy na policję ale dla mnie to nie mała kwota. poza tym brak poczucia jakiejkolwiek odpowiedzialności u sprzedawcy jest nie do zniesienia, wrrrrrr

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 167 razy
Wysłany: 2017-07-11, 10:44   

morowadziewczyn, nie wiem, co możesz zrobić, umowa była ustna, nie masz nic na piśmie,chyba nie masz rachunku wiec bardzo trudno będzie coś zrobić
teraz jedynie dobra wola sprzedającego -zawsze z pewną rezerwa podchodzimy do ogłoszeń, gdy nie znamy lub nie mamy żadnych o nim opinii

morowadziewczyn 

Wysłany: 2017-07-11, 14:11   

AL napisał/a:
morowadziewczyn, nie wiem, co możesz zrobić, umowa była ustna, nie masz nic na piśmie,chyba nie masz rachunku wiec bardzo trudno będzie coś zrobić
teraz jedynie dobra wola sprzedającego -zawsze z pewną rezerwa podchodzimy do ogłoszeń, gdy nie znamy lub nie mamy żadnych o nim opinii

korespondencja była prowadzona przez e-mail i tam było wyraźni z mojej strony napisane że zamawiam 27 kur (nie kurcząt) i 3 koguty. Płatność przelewm.

Zastosowałam odstapienie od umowy ze względu na wade sprzedanej rzeczy (niezgodność z umowa)

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-07-11, 17:08   

morowadziewczyn, ciężko mi powiedzieć coś co ułatwi sprawę. Trafiłaś na nieuczciwego sprzedawcę i w tym jest problem. Rzeczywistość jest smutna, ponieważ przy zakupie zwierząt, ptaków głównie - panuje taka swoista zasada, że zawsze winien jest klient, a nie sprzedawca. Klient musi być na tyle obeznany z tematem, by nie dać się wpuścić w maliny. Podam prosty przykład. Pojechałem na targ, kupiłem dwa gołębie tej samej rasy, które miały być parą. Tak zapewniał sprzedawca. Po powrocie do domu okazało się, że są to dwa samce. Facet nieuczciwy, ale wina moja - bo to ja nie poznałem się na tym czy aby na pewno jest to samica i samiec. Dodam tylko, że w przypadku gołębi rozróżnianie płci bywa czasem kłopotliwe, zwłaszcza gdy kupuje się nowe sztuki i nigdy gwarancji nie ma.
To samo gdy kupi się chorego ptaka. Wina klienta, bo się nie znał na tyle, by nie dać się złapać na haczyk. Jak to mówią - "Widziały gały co brały".
Taka jest niestety rzeczywistość. Prawo prawem, dobra etyka etyką, ale jak jest naprawdę - można się przekonać czasem na własnej skórze.
Gdyby facet był uczciwy i honorowy, to wiedzialby jak postąpić, zgodnie z formułą - "Klient nasz pan".
Niektórzy oszukani klienci po prostu wystawiają opinię by ustrzec innych kupujących i zatrzymać nieuczciwy proceder.
Pozdrawiam serdecznie.

Pozdrawiam,
Mariusz

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2017-07-12, 07:02   
   Nr Tel.: 502108250

Tylko 2 sposoby:
1. demonstancja przed jego domem, ale z hasłami za które nie mozna by pozwać za szkalowanie dobrego imienia - wtedy z uwagi na wstyd przed sasiadami można coś osiągnąć (niebezpieczne)
2. pozwanie i sprawa sądowa (kosztowne)

morowadziewczyn 

Wysłany: 2017-07-12, 07:43   

Dziękuję za cenne rady.
Z początku myślałam ze to może ja jestem dziwna że domagam się jednak od sprzedawcy właściwej reakcji na fakt że oczekuję kur a nie kogutów i żeby z tym coś zrobił. Ja też niejednokrotnie występowałam po drugiej stronie, jako sprzedawca ale zawsze wychodziłam z założenia że "nasz klient nasz pan" i nawet głupie reklamacje starałam się rozpatrywać tak by klient był zadowolony. Ostatecznie zawsze przyjmowałam zwrot. Niestety tu mam wrażenie że sprzedawca mi chce kit wcisnąć ze od samego początku informował mnie że nie daje gwarancji co do płci. Bo ja głupia kupiłabym średni po 30 dychy za sztukę kurczęta o niepewnej płci. Z pewnością. :D
Ponieważ zamówienie mam w korespondencji @ i przez sms a płatność była przelewem mam wszystko czarno na białym. Wystosowałam poleconym odstąpienie od umowy i złoże pozew po prostu (koszt 30zł) Zobaczymy jak sie ma prawo w naszym kraju. Kurczak to kurczak a kura to kura.

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2017-07-12, 08:20   

Jeśli w korespondencji użył słów, że nie daje 100% pewności co do płci, to gdybym ja rozpatrywał sprawę jako sędzia i gdyby rzeczoznawca sądowy stwierdził, że u tej rasy w tym określonym wieku nie można w 100% zdiagnozować płci, to rację przyznałbym sprzedającemu.

morowadziewczyn 

Wysłany: 2017-07-12, 08:41   

Jerzy Cwik napisał/a:
Jeśli w korespondencji użył słów, że nie daje 100% pewności co do płci, to gdybym ja rozpatrywał sprawę jako sędzia i gdyby rzeczoznawca sądowy stwierdził, że u tej rasy w tym określonym wieku nie można w 100% zdiagnozować płci, to rację przyznałbym sprzedającemu.

Absolutnie nie użył.
Próbuje mi wmówić że podczas rozmowy telefonicznej.
W korespondencji ja piszę że zamawiam 27 kurek i 3 koguty. Sprzedający pisze że ma dla mnie 10 szt włoszki, 10 leghorna, 7 karmazyna i 3 koguty obce do tego. Temat korespondencji to KURY NIOSKI

morowadziewczyn 

Wysłany: 2017-07-12, 09:38   

kaczak napisał/a:
morowadziewczyn,
;)
(w sumie wyszło ci tylko 7 kogutów więcej więc nie jest tak źle)

Ależ jasna sprawa :-D 10 kogutów na 19 kur hahahaha
O co ja mam pretensje w ogóle?

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2017-07-12, 09:58   

Jesli nie użył i rozmowa jest o nioskach, to jako sędzia przyznałbym rację kupującemu :d No, ale u nas nie ma sędziów pokoju, którzy by rozpatrywali takie prozaiczne sprawy, biorąc pod uwagę zwykłą przyzwoitość. Więc, co zrobi "polski sąd" to wie tylko dobry Pan Bóg i znajomi sędziegiego oraz ludzie znający postępowania w takich sprawach. Ja nie mam pojęcia 8)

Robi_Robson 
Robi_Robson

Województwo: warmińsko-Mazurskie
Wysłany: 2017-11-22, 19:56   

morowadziewczyn napisał/a:
Wystosowałam poleconym odstąpienie od umowy i złoże pozew po prostu (koszt 30zł) Zobaczymy jak sie ma prawo w naszym kraju. Kurczak to kurczak a kura to kura.

Jestem ciekawy czy sprawa została załatwiona pozytywnie ?
Czy Stan przyjął reklamację ?
Ten sprzedający ogłaszał się latem , że dowozi kury po trasie Czarnia - Szczytno - Olsztyn .
Jako , że w Olsztynie i Szczytnie (moje rodzinne miasto) mam rodzinę i często w nich bywam , to chciałem u niego zrobić spore zakupy . Głównie Australorpy
Po przeczytaniu opinii w tym temacie zrezygnowałem .
Kasa to nie wszystko . . .

Odpowiedz do tematu