Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 14 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kura zagrodowa (chłopska)
Autor Wiadomość
ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-11-23, 20:47   

marcin91218, lubię mądrych ludzi. Mądrze piszesz. I tak trzymaj.
Absolutnie nie jestem osobą, która w jakikolwiek sposób się bulwersuje, zwłaszcza jeśli chodzi o temat tak niewinny, jak temat kur. ;)
Moja wypowiedź jest kierowana do panów wyżej. Po prostu nie lubię i nie pozwolę na to by ktoś wciskał mi kit, nieudolnie zresztą próbując przy tym zrobić ze mnie jakiegoś oszusta czy bajkopisarza. A akurat pewna grupka forumowiczów od początku ma jakiś bezpodstawny problem do mnie i do moich ptaków. Wystarczy przejrzeć album i poczytać komentarze pod moimi zdjęciami.

Ja nie mam nic do ukrycia. Gdyby sytuacja wyglądała tak, jak przedstawiają to co jakiś czas panowie alberto i Majek - to nie brałbym udziału w tej dyskusji. Jestem moderatorem i gdybym chciał - to już dawno usunąłbym moje dawne wpisy i zdjecia, które wywołują takie emocje i zapalnik do wymyślania historyjek u tych dwojga. ;) Ale nie usunąłem i nie usunę - bo ja nie mam nic do ukrycia. Nie szufladkuję mojej hodowli. Nie mam również powodu, dla którego miałbym w jakiś sposób kłamać, czy tworzyć historię do moich kur. Piszę krótko jak jest. Co innego gdybym dążył do rejestracji. Albo gdybym chociaż handlował i szukał klientów. Wtedy pewnie bym napisał, że moje kury ze zdjęć wywodzą się z podwórka mojej ś.p prababci, która przywiozła je z Galicji i tak zostały w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Itd itd. Na pewno byłaby to ciekawsza i bardziej kolorowa historia, a nie taka prosta. ;)
Ale ani nie zmierzam do pisania wzorca i rejestracji, ani nie handluję, bo przy stadzie złożonym z kilkunastu sztuk - nie ma tak na prawdę czym handlować. ;)

Jestem hodowcą gołębi rasowych. Pracuję nad ginącą polską rasą. Ostatnio nawiązałem kontakty hodowlane za granicą, co mnie bardzo ucieszyło. Mam wystarczająco dużo pracy przy gołębiach, żeby jeszcze brać się za kury. Kury są, bo mam do nich sentyment. Głównie dlatego, że pochodzą z podwórka moich rodziców, ze wsi, na której się wychowywałem i dorastałem. Nie mogę ich zaprzepaścić i nie zamieniłbym je na żadne inne rasy. I na pewno nie w głowie mi jakieś reklamy.
Ucinam spekulacje i pomówienia, bo choćby z racji powagi i jakiegoś tam doświadczenia życiowego i hodowlanego - po prostu na to nie pozwolę.

Co do różności i odmienności hodowli i ich zawartości w różnych częściach kraju - to ja akurat to rozumiem. I przypominam, że nie ja ten spór wywołałem. Ale jeśli zostałem wywołany do tablicy - to nie wnoszę sprzeciwu i potrafię użyć argumentów, a nie jakichś frustracji.

Kłócić też się nie zamierzam, bo nie ma o co. Rasy jako takiej nie ma, wzorca nie ma, każdy może hodować to co mu się podoba. Monopolu na te kury też nikt nie posiada. Dlatego też nie do końca rozumiem, o co chodzi w tych frustracjach i spekulacjach.

Pozdrawiam,
Mariusz

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-11-23, 21:31   

Alberto - nie masz monopolu na nazwę "zagrodówka". Ale nie widzę problemu, jak dla mnie, to te moje mogą się nazywać Mańkowe kury chłopskie. ;) Nie prowadzę sprzedaży, ani fermy ani uniwersytetu przyrodniczego, więc co mi za różnica. Sprzeczać się nie ma o co. Grunt, że to wiejska kura chłopska. Zresztą bardziej mi się podoba nazwa kura chłopska niż "zagrodówka", która kojarzy się raczej z metodą utrzymywania zwierząt, aniżeli z rasą samą w sobie.

Zaś co do mojego bycia moderatorem na forum - to możesz być pewny, że przyczyną nie była nasza dyskusja. Zresztą ja się nie prosiłem o to by być moderatorem. Powiem więcej - kilkakrotnie prosiłem o to, by moje konto usunąć. Tak więc daruj sobie kolejne "domysły" na mój temat, bo słabo ci to wychodzi ;)

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-11-23, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

Hodowca kur 
Hodowca kur

Województwo: Śląskie
Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2017-12-09, 22:51   

Mial by ktos na sprzedaz koguta lub pare tych kurek ? :D :?: :?:

Odpowiedz do tematu