Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 14 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gąska czy gęsior - co wybrać ?
Autor Wiadomość
Xerax 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2017-06-23, 06:36   

Miałem tak niedawno u kaczora piżmowego cieknące oko piana aż przymykał je i wcześniej tez się zdarzyło u innych kaczek. Pomogły krople do oczu Gentamicin Wzf 0.3 % Vet kupione u weterynarza. Jeżeli to nic poważnego to powinne pomoc.

Trophy 

Województwo: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-07-09, 02:34   

Z okiem już OK. Dzięki za radę. Ale niestety mam inny problem- Taśiek nagle stracił apetyt i ma biegunkę - w zasadzie wylatuje z niego "sama woda". Zaczęło się nagle wczoraj. Rano ma zawsze wilczy apetyt a teraz nic nie je.Chodzi po dworzu ale nie skubie trawy :/
Ostatnio zmieniony przez Trophy 2017-07-09, 02:35, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 118 razy
Wysłany: 2017-07-09, 06:57   
   Nr Tel.: 601 654 364

Proponuję skonsultować jutro - jak najszybciej - z lekarzem wet. Wcześniej obserwować, czy nie ma innych objawów: duszności, objawy nerwowe, kulawizny. Ważny też jest kolor odchodów. Można spróbować podać węgiel leczniczy (rozkruszony, w wodzie) lub coś przeciwbiegunkowego - Nifuroksazyd lub Sulfaguanidyna.

Nie ma apetytu, a jak z pragnieniem?

Trophy 

Wysłany: 2017-07-10, 06:13   

Cześć Bawka !
Tak na szczęście pije wodę.Już wczoraj udało mi się dostać do weterynarza. Stwierdził że to jest albo jakaś bakteria albo wirus. Dał mi antybiotyk w proszku który podaje Taśiowi w wodzie.Od wczoraj zlikwidowałem wszystkie jego poidła i ma tylko tą jedną wodę z antybiotykiem. Jak go biorę za podbrzusze na ręce to czuję i słyszę że się tam mu źle dzieje wiec musi go brzuch boleć. Ale może będzie dobrze bo dziś rano jak zwykle robił sobie z podwórka pole startowe , kilka razy "zapiał" jak to mówią moi sąsiedzi i o dziwo zaczął lekko skubać koniczynę którą nielubi.Nadal mu burczy w brzuchu i się przelewa. Kupy rzadkie wodniste z zawiesiną jakiegoś przetrawionego pokarmu. Wczoraj to sama czysta woda z niego leciała.Czasami trzęsie się mu szyja ale to prawie zawsze tuż przed tym zanim kogoś capnie i ugryzie - taki ma odruch nerwowy.
Ostatnio zmieniony przez Trophy 2017-07-10, 06:23, w całości zmieniany 1 raz  

Trophy 

Wysłany: 2017-07-14, 03:59   

Idzie ku dobremu. Płetwiaczek od wczoraj ma znowu wilczy apetyt. Odchody jeszcze nie wyglądają za dobrze ale jest znacząca poprawa. Dalej podaje mu antybiotyk w w wodzie w stosunku 0,50g. na 1 L wody. Nie wiem skąd podłapał tą bakterię.... :/

Trophy 

Wysłany: 2017-07-16, 21:09   

Czy wasze gęsi też tak potrafią spać na jednej nodze??
Ostatnio zmieniony przez Trophy 2017-07-16, 21:13, w całości zmieniany 2 razy  

Trophy 

Wysłany: 2017-11-27, 00:05   

Cześć ! Dawno mnie tu nie było a mam pytanie: jakbym na przyszły rok Taśkowi kupił dziewczynę to jakie jest większe prawdopodobieństwo; że się polubią czy że się będą gryzły? Zwierze od 2 miesięcy nerwowe. Co mu naleje wody to wylewa i jeszcze kubełkiem miota. Szufelkę podrzuca, miotłę potrafi capnąć za włosie i ciągnąć po ogrodzie. Zrobił się niedotykalski i ciężko go złapać na spanie. Jak pada to chodzi i moknie- a ma gdzie się schować. Chodzi w koło domu i się drze niemożliwie głośno. Może się mu nudzi jak jestem w pracy i potrzebuje towarzystwa?

grzesiek13 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-11-27, 08:30   

Bo to ptak stadny jest ,potrzebuje jakiegoś partnera.

CHI 

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2017-11-27, 08:34   

Polubią się :P :D
Gęsi to ptaki stadne. Tylko gąska musi być dorosła, aby jej "nie zalubił" :D

Teraz jest dobry moment. Ludzie wybijają stada na święta. Wiosna będzie gorzej.

Zeddicus 
Zedd

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2017-11-27, 10:39   

Trophy, naprawdę super pomysł z gąską jako pupilem, co prawda ja bym się nie odważył aby takiego przyjaciela trzymać w domu, ale w ogrodzie SUPER. Co do kupna kolejnej gąski ja na Twoim miejscu poczekałbym do wiosny i dopiero wtedy zainwestował w małego towarzysza. A to dlatego, że jak kupisz teraz podrośniętą gąskę to na pewno nie będzie ona przyzwyczajona do ludzi tak bardzo jak Twój Tosiek i będzie Cię ignorować, a on stworzy z nią stado i zejdziesz na dalszy plan. Kiedy natomiast odchowasz kolejną gąskę od pisklaka to tak łatwo nie wykluczą Cię ze stada.
Jednak oczywiście dorosłego będziesz musiał separować przez jakiś czas od pisklaka i łączyć tylko pod kontrolą, bo tak jak ktoś wyżej napisał, mógłby go "zalubić".

CHI 

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2017-11-27, 12:11   

Zeddicus, miałeś kiedyś gęsi?
Jak długo Trophy, będzie trzymał pisklaka oddzielnie? Pół roku?
I ma 2 problemy wkurzonego sfrustrowanego gąsiora i pisklę na które trzeba uważać...

Ja ostatnio "ćwiczyłam" samotnego gąsiora. A wcześniej miałam gęsi i stare i pisklęta...
Mam ok 7 letniego gąsiora kubańskiego, tyle że podwórkowego. Lis lub pies załatwił jego towarzyszkę. Pętał się z kaczkami, ale był wyraźnie nieszczęśliwy. Jak mi się trafiło dokupiłam mu gęś tej samej rasy. Co prawda mało brakowało aby gęś spotkała się ze mną na obiedzie :diabel:: bo przez pierwsze 3 dni dziób jej się nie zamykał (tęskniła za stadem), ale na szczęście jej przeszło.

A teraz mam ubaw - bo "odmałpia" zachowanie gąsiora. Jak wołam to leci do mnie razem z gąsiorem.
Ostatnio zmieniony przez CHI 2017-11-27, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

Zeddicus 
Zedd

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2017-11-27, 14:22   

CHI, Pierwszą parkę kubańskich miałem jakieś 12 lat temu. Poza kubańskimi miałem jeszcze kołudzkie, a aktualnie mam parę kołudzkich i gąskę landejską. Tak jak napisałaś, pół roku byłoby odpowiednim okresem, chociaż pewnie dałoby się połączyć je wcześniej. Lepiej przemęczyć się pół roku ze sfrustrowanym gąsiorem niż przez dekadę mieć za pupila pół-dziką gęś. Poza tym odchowywanie gąsiątka dostarcza dużo przyjemności. :) (nie wliczając ścierania odchodów z paneli :D )
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-11-27, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  

18marcinnn 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-11-27, 18:46   

Tak i teraz czekać do wiosny a potem kolejną sierotę przez pól roku trzymać samą, gęsi potrzebują stale towarzystwa, moje nie opuszczają się od pisklęcia nawet na krok.
Trophy, kup temu biedakowi towarzystwo. Ja od początku patrzyłem na ten temat sceptycznie, żeby odchowywać samotnie jedną małą gąskę, dwie zawsze lepiej by się chowały a byłyby tak samo zżyte z właścicielem.

Odpowiedz do tematu