Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 14 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Koroniarz polski-odmiany barwne,odmiany rasowe
Autor Wiadomość
merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2016-10-11, 20:12   

Odkąd tylko zacząłem interesować się tym gołębiem,to zastanawiało mnie w jaki sposób został wyhodowany taki końcaty. Literatura współczesna milczy. Ktoś powie że takich gołębi jest multum.Ale gdy patrzę na tego gołąbka to muszę powiedzieć że jest to swoisty majstersztyk.Biała czapeczka na barwnym tle,soczyste kolory ,piórka mieniące się w słońcu.Wszystko fajnie "zgrane" w jedną całość.W zasadzie ciężko jeszcze cokolwiek zmieniać by czegoś nie popsuć. Szkoda tylko że przy nowelizacji wzorca nie odważono się na zmianę zapisu odnośnie barwy obwódek ocznych z matowoczerwonych na np. ognistoczerwone. Gołąb wg mnie wygląda jeszcze bardziej efektownie. Czyżby znowu przywiązanie do tradycji?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2016-10-12, 09:07   
   Nr Tel.: 660803277

Raczej pójście na łatwiznę, bo o ptaki z jasną brwią dużo łatwiej niż o te z soczyście czerwoną. Co do pochodzenia, źródła milczą na ten temat, spotkałem się jednak z turecką rasą wywrotków, bliźniaczo podobnych do naszych końcatych. Praktycznie różnica między nimi jest taka, że te tureckie mają białą brew. Skoro większość ras z południowej i środkowej Europy ma wschodnie pochodzenie, można by założyć, że nasze końcate mogą być z tymi tureckimi wywrotkami spokrewnione.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-05-06, 12:35   

Dla odświeżenia tematu.

Pozdrawiam,
Mariusz

Rogas 

Województwo: kuj-pom
Wysłany: 2017-11-02, 22:38   

Fajne ptaki masz może kolego coś na zbyciu ?

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-11-03, 09:08   

A ile sztuk i jakie kolory Cię interesują? Z czerwonymi i czarnymi raczej nie powinno być problemu, gorzej z żółtymi i niebieskimi, z tych raczej nadwyżki mieć nie będę, choć kto wie. Ptaki w końcowej fazie pierzenia, więc w połowie miesiąca będzie można powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam,
Mariusz

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2017-11-08, 20:09   

Ogoniaki to nie moja bajka😊.
Potrafi wrócić do domu z odległości dwóch tysięcy kilometrów.Jeśli warunki mu sprzyjają mknie jak pocisk,osiągając nawet 100 kilometrów na godzinę. Stworzenie,które fascynuje wielu ludzi...gołąb pocztowy.

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-11-09, 15:26   

Fajne i nasze, Mariusz tak trzymaj.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-11-12, 13:31   

Koroniarze barwnoogoniaste to rasa z którą praktycznie mam same miłe wspomnienia. Były to jedne z pierwszych gołębi jakie miałem za dzieciaka. Rasa potwornie zaniedbana i zdegradowana. Przez ostatnie lata hodowli przewinęło się u mnie sporo tych gołębi, głównie ptaki dobrej jakości. Niestety zainteresowanie tą rasą jest praktycznie żadne. Klienta na nadwyżki trzeba szukać długo, bo mikroskopijny odsetek hodowców słyszało kiedykolwiek o tej rasie. Jeszcze mniejszy odsetek potrafi znaleźć różnice pomiędzy koroniarzem barwnoogoniastym, a zwykłym sztołsem/ dryjerem.
Jakieś 8-10 lat temu praktycznie dobrych koroniarzy było jak na lekarstwo. Teraz dobrych ptaków jest znacznie więcej, a zainteresowania brak. To rasa, która raczej za kilka, może kilkanaście lat wyginie, jeśli zainteresowanie nią będzie takie jak w tej chwili. Szczerze mówiąc to mnie osobiście też już nie kręcą jak kiedyś. Głównie dlatego, że nie ma zapalonych wielbicieli tej rasy, a hodowanie, selekcjonowanie i oddawanie naprawdę dobrych jakościowo gołębi za grosze w przypadkowe ręce - nie jest dla mnie motywującą satysfakcją.
We wrześniu, albo na początku października przyjechał do mnie facet spod Lublina i wziął 17, albo 18 sztuk, już nie pamiętam dokładnie. Było kilka słabszych, kilka średniaków i kilka naprawdę dobrych gołębi. Poszły za cenę dobrego piwa każdy. I szczerze mówiąc cieszyłem się, że się tylu pozbyłem. Tak więc taka hodowla, gdzie robi się coś za nic i dla nikogo - to mija się z celem, bo jaki sens jest hodować, selekcjoniwać, wkładać w to czas, serce i pieniądze, a później oddać dobre stado za pół darmo i cieszyć się, że znalazło się klienta. :d

Pozdrawiam,
Mariusz

Rogas 

Wysłany: 2017-11-12, 13:43   

A dla mnie kiedy te zdjęcia zrobisz? :hmm:

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-11-13, 16:33   

Rogas, postaram się w ten tydzień. Muszę się przyjrzeć w tygodniu ile jest samców, a ile samic, żebyś mnie później nie klnął. :d

Pozdrawiam,
Mariusz

Rogas 

Wysłany: 2017-11-14, 17:19   

No myślę że coś tam lepszego sortu dla mnie wybierzesz 8-)

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-11-19, 21:43   

Rogas, nie gniewaj się, ale chyba tej jesieni nic Ci nie sprzedam. Jak to mówią - pochwaliłem się. Zrobiłem przegląd w tygodniu i będzie chyba przewaga samców. Byłoby co prawda kilka sztuk do odrzucenia, ale nie dam Ci ich nawet za darmo, bo to odpad hodowlany, mówiąc szczerze. Średniaków z żabotami albo na kartoflowatych głowach Ci nie dam, bo nic poczciwego z tego nie wyciągniesz, a mnie jako hodowcy byłoby nawet wstyd.
Zapytam u znajomych, bo będę w weekend. Jeśli nie ode mnie, to od znajomych, postaram się coś dla Ciebie załatwić. Jak hodować to już coś porządnego. Nie rzucam słów na wiatr. ;)

Pozdrawiam,
Mariusz

Rogas 

Wysłany: 2017-11-19, 22:14   

Trudno widać że gość z klasą jesteś nie pali mi się może w przyszłym roku coś się uda 8-)

Rogas 

Wysłany: 2017-11-27, 17:47   

Czy to koroniarz czy dryjer? https://www.olx.pl/oferta...html#098573f03b

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-11-27, 19:09   

Przyjemny ptak. Z całą pewnością koroniarz. Miła główka, czoło niewysokie, czyli takie jak być powinno. Piękne czerwone, dwurzędowe brwi. Brak żabotu - a w obecnym wzorcu to cecha pożądana. Cena też niewygórowana, bo w tej rasie wysokie ceny się nie zdarzają. Bynajmniej jak na razie.
Jeśli sprawna, to ptaszek na pewno warty hodowli.

Pozdrawiam,
Mariusz

Odpowiedz do tematu