Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 14 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-14, 20:49
PROGRAM KARZEŁEK POLSKI-LILIPUT
Autor Wiadomość
Dyvid 
Dawid Grzesik

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2017-10-30, 15:18   

Grzesiek ja akurat sledze temat miedzy innymi tej rasy od niemal początku. Karzełek polski jako rasa został zarejestrowany w 2009 r z tego co pamiętam . Wcześniej to były zwykłe liliputy jakie np. albertoo, hoduje i pamięta z podwórka babci i idea żeby liliputy z prostym grzebienie, bez czubków i piór na skokach odszukać i zarejestrować jako rasę . Liliputy w zależności od regionu polski miały niektóre czubki , albo pióra na nogach . To że karzełek polski wywodzi się od liliputów to nie znaczy że każdego liliputa można nazwać karzełkiem polskim . Nikomu nie zabraniam hodować co mu pasuję, ale jest inny temat, jeśli ktoś nie koniecznie hoduje ze wzorcem liliputy .

grzesiek13 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-10-30, 16:00   

Bo widzisz prawda nie zawsze jest jedna Twoja prawda co napisałeś jest najprawdziwszą prawdą ale moja też jest prawdziwa. W moich stronach to były zawsze liliputy lub japonki ( nie wiem czemu chyba przez to że małe) były z pojedyńczym grzebieniem i bez łapci. Ktoś kto nie wie że istnieją jakieś wzorce i związki hodowców zawsze nazwie go liliputem lu innym cwergiem i tego nie przeskoczymy. CHWAŁA TYM CO WPROWADZILI KARZEŁKA POLSKIEGO NA SALONY.

JABOL1986 
specjalista

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2017-10-30, 19:02   

Podstawowym problemem barwy "pstrej" jest to że jest nieprecyzyjna. Stosowaliśmy to określenie jak nie mieliśmy pojęcia o barwach. Dam przykład obrazowy kilku kur pstrych które przez te lata hodowli już miałem na prawde rozmaite. Wszytki będą pstre ale każda będzie inna i nie będzie tu chodzić o ilość kropek na piórach :D

Odnośnie kropek na wszystkich piórach... a jak nazwać taką kurę? Bardziej "pstra" w tej nomenklaturze czy złocistoszyja?

SuperHodowca 

Wysłany: 2017-11-04, 18:41   

Młoda parka :D
Ostatnio zmieniony przez SuperHodowca 2017-11-04, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-11-09, 21:54   

Pierwszy z tegorocznych wypierzonych kogutków.

W tym roku dopieszczałem swoje karzełki w kierunku utrwalenia pięciu ząbków, niepofalowanego grzebienia, odcięcia w grzywie (góra ciemniejsza, dół jaśniejszy), no i przede wszystkim pracowałem nad ogonem, który u moich karzełków jest bardzo długi, niemalże na równiej wysokości z głową, a także zwarty, bez charakterystycznych przerw miedzy sterówkami.
Jest to moja stara linia, od samego początku, poza dwoma przypadkami dla wyrówania typu (Jabłoński i Dudek) bez dolewu krwi karzełków z innych linii hodowlanych.

Niestety zdjęcie słabe pod wzgledem technicznym, bo dzisiaj było słabe światło.

przemo-196 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2017-12-05, 18:51   
   Nr Tel.: 605-884-444

Wystawa we Wrocławiu 2017r. moje karzełki

JABOL1986 
specjalista

Wysłany: 2017-12-09, 08:56   

sroszkowski, Widzę że coś nieśmiało z tymi zdjęciami :) Po tak długim nie dzieleniu się tym co się dzieje w stadzie to przydało by się więcej zdjęć. Choć jak byłem ostatnio u Ciebie to faktycznie dzikusy te karzełki. Musisz popracować nad oswojeniem, bo tak o zdjęcia to będzie trudno.
przemo-196, Bardzo podobają mi się Twoje karzełki polskie. Zarówno kura jaki i kogut prawdopodobnie będą gwiazdami nadchodzącej wystawy krajowej, lecz przygotuj się na konkurencje inni również nie próżnują. ;)

Ostatnio zmieniony przez JABOL1986 2017-12-09, 08:58, w całości zmieniany 2 razy  

SuperHodowca 

Wysłany: 2017-12-09, 13:32   

JABOL1986, piękne te twoje karzełki :D Może masz jakieś kurki na zbyciu?

Mateusz :) 

Wysłany: 2017-12-09, 19:27   

Moje ;)

SuperHodowca 

Wysłany: 2017-12-10, 08:38   

Mateusz :) , świetne! A jak ładnie się prezentują :d

JABOL1986 
specjalista

Wysłany: 2017-12-10, 09:42   

SuperHodowca, Prawdopodobnie coś będzie. Muszę tylko mieć chwilę czasu na selekcję.
Mateusz :) , Przepiękny kogut, szczególnie barwa robi wrażenie. Jedynie grzebień nie do końca dobry. Z reszto tak samo jak u mojego ze zdjęcia.

SuperHodowca 

Wysłany: 2017-12-10, 13:52   

Świetnie :D Daj znać jak zrobisz selekcję :)

Mateusz :) 

Wysłany: 2017-12-10, 14:59   

JABOL1986, SuperHodowca, dzięki Panowie za miłe słowa. To mój pierwszy rok z karzełkami, zobaczymy co z nich będzie ;)

przemo-196 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2017-12-10, 20:33   
   Nr Tel.: 605-884-444

Myślę, że mi brakuje jeszcze parę lat doświadczenia do Was i to nie jest fałszywa skromność tylko zdrowy rozsądek. Mimo wszystko cieszę się, że moje ptaki zostały tak dobrze ocenione we Wrocławiu, bo dużo pracy w to włożyłem.
Mateusz :) ten kogucik ma prezencję wystawową.

JABOL1986 
specjalista

Wysłany: 2017-12-10, 21:21   

SuperHodowca, Ok. A jaka barwa interesuje?
Mateusz :) , Duże masz stado? Tylko złocistoszyje ?
przemo-196, Wszystko przyjdzie z czasem. A z doświadczeniem nie jest tak źle, jak już wychodzą takie sztuki. Są one jeszcze wypadkowo pracy innych hodowców ale każdy kiedyś musi zacząć. Moje pierwsze ptaki pochodziły z linii Stanisława Roszkowskiego i Michała Dudka. Pomyśleć że już tyle lat je hoduję... ale jak napisał ostatnio jeden z kolegów hodowców. "Czym większe masz doświadczenie tym dalej do ideału". To bardzo mądre słowa. Co roku przeważnie mamy coraz lepsze ptaki, a mimo wszytko coraz trudniej nas zadowolić. Reasumując to dobra cech, grunt to się tylko nie przejmować niepowodzeniami którego na pewno każdego spotykają. Każdy z nas wie że nie każdy rok w hodowli niesie postęp. Czasem mamy duży wybór kur, kogutów. Czasem też źle dobierzemy ptaki i mamy niedosyt że nie wyszło tak jak byśmy tego chcieli. Wiec życzę sukcesów przede wszystkim ale też przestrzegam czasem będzie gorzej. Grunt to się nie poddawać.

Odpowiedz do tematu