Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 14 Października 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Barwa gołębi
Autor Wiadomość
merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2017-03-02, 18:19   

Spoko ja do zeszłego roku również.
Potrafi wrócić do domu z odległości dwóch tysięcy kilometrów.Jeśli warunki mu sprzyjają mknie jak pocisk,osiągając nawet 100 kilometrów na godzinę. Stworzenie,które fascynuje wielu ludzi...gołąb pocztowy.

Rogas 

Województwo: kuj-pom
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2017-12-08, 13:56   

Mam takie pytanie posiadam samicę rysia żółtą na białych pasach i samca czarnego na białych pasach czy mogę je sparować i czy młode będą w dobrym kolorze?

grzesiek13 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-12-08, 14:16   

Jeżeli w czystych kolorach to jak najbardziej.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-12-08, 19:32   

Jeśli chcesz eksperymentować z kolorami to oczywiście możesz tak łączyć. Ale jeśli chcesz uzyskać dobry kolor, to trzeba łączyć ptaki w tej samej barwie. Czarny ryś = czarny dziób. Żółty ryś = jasny dziób. Łącząc ciemnego rysia z żółtym najczęściej wychodzi bury z ciemnym dziobem. Taki ni kawowy ni czerwony, płowy też to nie jest. Z braku laku można tak połączyć i się pobawić, ale jeśli zależy Ci na czystym kolorze, to obowiązkowo trzeba parować pod kolor.

grzegorz_szp 

Województwo: opolskie
Wysłany: 2017-12-10, 14:16   
   Nr Tel.: 530728394

ManiekP napisał/a:
Jeśli chcesz eksperymentować z kolorami to oczywiście możesz tak łączyć. Ale jeśli chcesz uzyskać dobry kolor, to trzeba łączyć ptaki w tej samej barwie. Czarny ryś = czarny dziób. Żółty ryś = jasny dziób. Łącząc ciemnego rysia z żółtym najczęściej wychodzi bury z ciemnym dziobem. Taki ni kawowy ni czerwony, płowy też to nie jest. Z braku laku można tak połączyć i się pobawić, ale jeśli zależy Ci na czystym kolorze, to obowiązkowo trzeba parować pod kolor.

Nie do końca tak jest , to tylko jedna z możliwości . Równie dobrze mogą wychodzić bardzo dobrze umaszczone :P

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-12-10, 23:04   
   Nr Tel.: 660803277

Dokładnie. W hodowli stawaków na przykład, łączenie czarnego z żółtym , zapobiega powstawaniu "muchy" na dziobach czarno ubarwionych osobników, a już pojawiający się czasami w wyniku połączenia kawowy, jest najcenniejszym kolorem w hodowli.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-12-11, 10:34   

Kawowy zazwyczaj bierze się z takiego właśnie połączenia, tj żółty & czarny. Ale jak żyję - tak nie widziałem kawowego rysia.

Miałem dawniej rysie, ale nigdy w kolorach nie mieszane, więc z własnej autopsji się nie wypowiem. Zaś mój dobry znajomy, który rysie hoduje bodajże od czasów wyjścia z wojska, czyli od ok 1979 roku - ma je we wszystkich kolorach, oprócz tych najnowszych. Z braku ptaków do pary w tym samym kolorze też kojarzył kilka lat temu ciemne rysie z jasnymi i młode jeden w jeden wychodziły tragiczne w kolorze. Może w drugim pokoleniu gdyby połączył je odpowiednio, to coś by mogło z tego wyjść, ale pokolenie F1 kompletnie tragiczne, w kolorze, który ciężko nawet zdefiniować.
Ale już u mnie np po czarnej samicy i żółtym samcu mewek polskich miałem młode czarne, żółte i czerwone. Z czego czerwone były w najlepszym, wręcz wiśniowym kolorze. A to dlatego, że samica była po parze czarny & czerwony. Sama zaś była w barwie do kitu - czarna bez połysku, z rudymi przebiciami.
Tak więc wszystko zależy od przodków. Jeśli były mieszanki, to młode mogą wyjść różne. Ale jeśli były hodowane w czystym kolorze, a tak pewnie było w przypadku rysi kol. Rogas - to pokolenie F1 do ładnie ubarwionych należeć nie będzie. W tej rasie takie mieszanie kolorów to już ostateczność. Co innego czerwone łączyć z żółtymi, choć często wychodzą blade, ale jednak w kolorze dla oka przyjemnym. Najlepiej jest samemu spróbować i się przekonać, bo teoria nie zawsze pokrywa się z praktyką. Ja osobiście takiego łączenia u rysi odradzam.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-12-11, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-12-11, 21:33   

Piękne rysie w różnych nietypowych kolorach, m.in. żółtopłowe, czerwonopłowe, kawowe, w nieokreślonym kolorze brązowe itp. miał pewien hodowca z Poznania. Niestety zlikwidował tą rasę, gdy jakiś czas temu zmieniono wzorzec i zaczęto promować tym niemieckiego brojlera, a jego ptaki , dotychczas biorące czołowe nagrody, zaczęły być krzywdzone na wystawach, jako nie pasujące do niemieckiego trendu. W 2006, gdy likwidował hodowlę, nabyłem od niego żółtopłowe i kawowe łuskowane.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2017-12-11, 21:42   

Chciałbym zobaczyć te kawowe. "Czekoladowe" widziałem, widziałem nawet płowe. Ale typowo kawowych jak żyję tak nie widziałem. Jak ktoś ma jakieś fotki, to poproszę.

grzegorz_szp 

Województwo: opolskie
Wysłany: 2017-12-12, 07:13   
   Nr Tel.: 530728394

ManiekP napisał/a:
Chciałbym zobaczyć te kawowe. "Czekoladowe" widziałem, widziałem nawet płowe. Ale typowo kawowych jak żyję tak nie widziałem. Jak ktoś ma jakieś fotki, to poproszę.

Problem jest w tym ,że mało kto ma podstawową znajomość barw . Barwa kawowa ? Czyli jaka ? Dilute spread i brązowy spread wyglądają podobnie . Może kawa z mlekiem ? :P -khaki połączenie tych powyżej . Mój znajomy ma brązowe rysie . Niestety nie dysponuję zdjęciami .

Rogas 

Województwo: kuj-pom
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2017-12-12, 11:10   

Coś jak ten straser z prawej strony? https://www.olx.pl/oferta...html#cac342fc79

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-12-12, 22:31   

Nie, nie takie.

Odpowiedz do tematu