Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Stycznia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AL
2011-08-08, 14:45
Rozella białolica (Platycercus eximius)
Autor Wiadomość
AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 167 razy
Wysłany: 2017-05-14, 15:15   

musticus1, nie, , bo może to być samczyk a nie samiczka, bo nie znam tej mutacji i nie potrafię okreslić płci tego ptaka . u tego gatunku samiczki sa znacznie spokojniejsze i łagodniejsze od samców, nigdy nie było przypadku aby samiczka zabiła samca, ale że samiec zabił nową partnerkę to się czasami zdarza- gdy do zadomowionego samca dajemy nowa samiczkę,
zawsze to do samiczki dajemy nowego samca

musticus1 

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: 2017-05-14, 18:47   

Faktycznie mogłem trochę w poprzednim poście za uogólnić ale chodziło mi właśnie o przypadki ptaków , które trzymane przez dłuższy czas w odseparowaniu od swojego gatunku są zaburzone behawioralnie i wykazywać np.agresje. Ja odnoszę się do konkretnego przypadku tego ptak a nie do całego gatunku jakim są rozelle białolice ,sam miałem styczność z podobnym przypadkiem dlatego też napisałem, że samiczka jest agresywna w stosunku do innych ptaków, przedstawicieli własnego gatunku. Co do płci Pan Jerzy mógłby się wypowiedzieć gdyż to jest fachowcem w tej dziedzinie jeśli chodzi o egzotykę-uwaga to nie jest złośliwy komentarz ale komplement. Natomiast dla mnie wygląda mi to na samiczkę raczej 4-letni samczyk miałby bardziej masywniejszy dziób i większa głowę w stosunku do reszty ciała aczkolwiek mogę się oczywiście mylić.

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2017-05-14, 19:31   
   Nr Tel.: 502108250

Ja przez 40 lat hodowałem głównie rozelle, a zdarzyło mi się przez 2 sezony legowe trzymać 2 samce mutacji opalin (czerwone) rozelli białolic jako parę. Rozpoznawanie płci rozell po wyglądzie jest obarczone sporą dozą błędu, szczególnie u mutacji.

aarrkkady 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-12-22, 23:12   
   Nr Tel.: 691662028

Szukam samczyka rozelli najlepiej standard albo czerwonego może ktoś ma na zbyciu ? Mam chyba 2 samice już z pół roku bo siedzą cicho i mijają się jak jedna siada na patyku to druga przeskakuje na inny. Latem były w dużej wolierze zewnętrznej na zimę przeniosłem je do domu do dużej klatki i bez zmian .

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2017-12-24, 21:50   

aarrkkady, jest dział Targowisko, napisz ogłoszenie.

Odpowiedz do tematu