Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 21 Października 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Bawka
2017-05-31, 07:34
Gołębie zamojskie
Autor Wiadomość
Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2017-12-26, 22:02   Gołębie zamojskie

Zgodzę się z Krzyśkiem że ten na trzecim zdjęciu najbardziej odpowiada ,tylko mały mankament nie rozwinięta dostatecznie lotka. Jest to wadą szczególnie u tych gołębi. Lotki pierwszorzędowe są odpowiedzialne za główny napęd w locie.

Seb_92 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2018-02-03, 15:07   

Niektóre gołębie tak mają z lotami jeśli były trzymane w murowanych gołębnikach (typu stara obora), u mnie często te ptaki po pierzeniu już mają normalne pióra, także u Ciebie też tak może być. Sam poznasz jak weźmiesz gołębia w rękę, że pióra inne ( sprężyste i dobrze napudrowane). Albo może to być jakaś wada genetyczna . Sam mam samca co 3 ostatnie lota pierwszego rzędu z pół roku zrzuca a podaję i witaminy z fosforem, dostęp do piasku itd. Młode po nim pierzeją normalnie. Jako, że on dłuższy od reszty stada to go nie chętnie gonię do lotu ( nie nadąża za resztą i rozbija lot), ale ze względu na wygląd i odchów jeszcze go mam. Czarny graniasty fajny. Mam podobnego tylko ma bardziej plecy ciemnie i wygląda jak by ktoś mu to narysował ( wyraźne przejście z czarnego do białego).

Seb_92 

Wysłany: 2018-04-02, 19:24   

Witam jak lęgi koledzy?? U mnie młody grudniowy pierzeje mocno, 3 młode po 3tygodnie i dziś 2 nowo wyklute. Ale żeby nie było zbyt kolorowo jednego też z grudnia jastrząb wygonił a jego siostra z gniazda przy odrobaczaniu padła.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2018-04-02, 19:53   Gołębie zamojskie

U mnie 14 młodych czysto białych, zimowo wiosennych wychodzi na dach, następne w jajkach.

Seb_92 

Wysłany: 2018-04-02, 20:18   

No to pogratulować. Mi jakoś dobrze z tymi zamojszczakami nie idzie a jest teraz 7 par w sumie jak będzie 12 młodych przez sezon to uznam to za sukces. Chociaż na plus, że w 5 parach jedno z pary to u mnie wykluty gołąb co latać chce.
Dziś właśnie wykluły się młode po mojej białej samicy, wyszła po siwym graniastym (którego już nie mam, bo latać nie chciał) i grochowej (ta po rozganianiu ponad 2 godziny każdy lot). Sparowana z czarnym białolotem.

kieron 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2018-05-12, 22:02   

Kilka moich zamojskich

kieron 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2018-05-12, 22:03   

Jeszcze jeden samczyk

Odpowiedz do tematu