Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 11 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysylka golebi
Autor Wiadomość
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-12-21, 21:15   
   Nr Tel.: 660803277

Mam to szczęście, że mam na poczcie kolegę - listonosza, który jest również hodowcą. Niezbyt często kupuję ptaki przez internet, ale gdy już się zdarzy, kolega bierze je do siebie do domu. Odbieram - kiedy mogę, przeważnie już napojone i nakarmione.

Matihan 

Województwo: Kuj-Pom
Wysłany: 2017-12-31, 19:17   

Witam może mi ktoś polecić jakieś firmy kurierskie które podejmą się wysyłki gołębi za jakaś rozsądniejszą cenę niż na poczcie?
W wcześniejszych postach wspominaliście o takich.
Wysyłka z domu nawet bardziej by mi odpowiadała bo pracuję do późna a tak to przygotowałbym paczkę i żona by wysłała. Kiedyś płaciłem 30zł za 10 gołębi teraz za parkę życzą sb z 60zł albo i więcej. Odkąd zmieniono przepisy nie wysyłałem ptaków ale teraz mam takie przepełnienie że jestem zmuszony pozbyć się części ptaków co bez wysyłki nie będzie łatwe...

kubakurak 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2018-01-01, 00:19   

Szczęśliwego 2018 roku!!!

Moje ulubione rasy to: jedwabiste i czubatki polskie brodate kuropatwiane miniaturowe, no i inne też lubię...

Cieszę się, że mimo 14. lat i licznych sprzeciwności mogę spełniać swoją pasję.
Pozdrawiam Kuba

Namor 

Województwo: Kujawsko - pomorskie
Wysłany: 2018-01-02, 22:25   Wysyłka gołębi.
   Nr Tel.: 606-261-867

Jeżeli masz w domu drukarkę i konto bankowe to możesz skorzystać z usługi firmy kurierskiej Pew-EX-Koło.
adres mailowy: kolo@pew-ex.pl
lub SMS na nr tel. 697 909 817
Na podanego wyżej maila zamawiasz przesyłkę żywych ptaków na konkretny dzień podając następujące dane:
- imię i nazwisko nadawcy;
- dokładny adres zamieszkania nadawcy;
- tel. kontakt. nadawcy;
- nr konta bankowego nadawcy;
- imię i nazwisko odbiorcy;
- dokładny adres odbiorcy;
- tel. kontakt. odbiorcy.
Wpisać trzeba również kwotę pobrania np. 138 zł ( 100zł to cena ptaków a 38zł koszt przesyłki).
Firma kurierska przesyła Ci list przewozowy, który drukujesz i naklejasz na paczkę. Między godz. 11 a 13 przyjeżdża kurier POCZTEX i zabiera żywe ptaki.

bodek16 

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2018-01-03, 13:37   

Wysyłałem przez tą firmę gołębie tydzień temu i czekam na pieniądze przyznam że się trochę nie cierpliwie, ale jeszcze trochę zaczekam

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2018-01-03, 14:57   

bodek16, czeka sie trochę długo, ale zawsze w końcu pieniądze trafiają na konto u mnie max 10 dni to trwało

bodek16 

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2018-01-03, 15:24   

Dlatego czekam, ale myśli różne są

Matihan 

Wysłany: 2018-01-04, 22:25   

Dziękuję bardzo za odpowiedz:)
Mam jeszcze jedno pytanie czy cena przesyłki jest stała czy zależna od wymiaru i wagi przesyłki (żeby wiedzieć jaką kwotę wpisać)
Byłem w tym tygodniu na poczcie i za wysyłkę 4 ptaków wyszło 20 pare złotych.
Niestety są dwa haczyki trzeba powiedzieć pani w okienku że to pisklęta drobiu (gołebie to też drób) i nie można wysłać za pobraniem.
Natomiast za pobraniem jedynie Pocztex i ceny 60+

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-01-05, 07:55   

zależy od wagi, jedna cena jest chyba do 5 kg. ale to musisz sprawdzic w cenniku PP
co poczta to inne przepisy, jedni biorą za pobraniem bez różnicy czy Pocztex czy inaczej, ale cena 20 zl. za przesyłke ? gdzie tak tanio ???? i ptaki docieraja na drugi dzień ?>

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2018-01-05, 09:30   

AL napisał/a:
ale cena 20 zl. za przesyłke ? gdzie tak tanio ???? i ptaki docieraja na drugi dzień ?>

Tak, ja mogę potwierdzić. Wysyłka zwykłą paczką priorytetową wynosząca do 1 kg kosztuje 14 zł.
Tylko nie na każdej poczcie to przejdzie. Zależy kto siedzi po drugiej stronie okienka. ;)
Paczka to priorytet, czyli od dnia nadania ma 24 godziny na dotarcie do adresata. Z taką paczką muszą się obchodzić tak samo delikatnie jak w przypadku tej najdroższej z opcją "ostrożnie", bo są w niej "żywe pisklęta". ;)

Matihan 

Wysłany: 2018-01-05, 14:06   

Takie są przepisy że można wysyłać tylko pszczoły i pisklęta drobiu paczką priorytetową. Kolega mi podpowiedział żeby tak zrobić i faktyczne działa tylko nie można mówić że to gołębie tylko pisklęta ewentualnie pisklęta gołębi.
Po zmianie przepisów jak przyszedłem na pocztę i jak zwykle powiedziałem że mam do wysłania gołębie to pani powiedziała że jedynie pocztex teraz ta sama pani nie miała żadnych obiekcji gdy powiedziałem że to pisklęta gołębi.
Niestety nie można wysyłać w ten sposób za pobraniem.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2018-01-05, 21:06   Wysylka golebi

Ja wysyłam inaczej, Mam numer do kuriera , bądż piszę maila , przykładowo dzwonię do kuriera i mówię że chcę jutro wysłać gołębie. Podaję adres odbiorcy, jak i nadawcy, wartość gołębi . Przesyłka wynosi za pobraniem 38 zł, bez pobrania 35 zł, nie ważne ile paczka waży, nikt nie sprawdza. Kurier na maila wysyła mi list przewozowy . który muszę wydrukować . Kurier odbiera z domu paczkę między 12 a 14 godz. jak i ten list przewozowy , pozostawiając potwierdzenie. Gołębie dochodzą na drugi dzień, nieraz na rano ,ale zazwyczaj w godzinach popołudniowych do odbiorcy. Jak do tej pory jest wszystko jak należy.

A jeszcze, jak bez pobrania to kurier poda nr konta na które należy przekazać 35 zł, . jak za pobraniem to kurier od całości sumy odciąga sobie 38 zł ,pozostałą wartość przesyła do nadawcy .

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2018-01-06, 17:32   

Edek, ale to podmiot PP, to kurierzy PP przyjeżdzaja po ptaki i oni je dostarczają, widocznie PP opłaca zatrudniać się podwykonawce, unikając przetrzymywania ptaków w placówce pocztowej, bo kurierzy odwożą je do punktow zbiorczych przesyłek pocztowych

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2018-01-06, 17:39   Wysylka golebi

Mnie to też zastanawiało . U mnie kurierzy odwożą na punk zbiorczy we Wrocławiu.

Odpowiedz do tematu