Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Stycznia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
jastrzębiate niebieskie ?
Autor Wiadomość
wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-01-02, 10:28   

Krzysiek napisał/a:
Te czubatki e+/e+ są w takim samym stopniu ER jak ta eb/eb powyżej.

Rodzice tych czubatek na fotografiach byli e+/e+. Dwa ptaki e+/e+ nie moga dac potomstwa o genotypie ER (generalna zasada dominacji). Ptak który wyglada na e+ moze tylko produkowac gamety "mniejsze lub równe e+", czyli w tym przypadku e+, e^b, e^bc, e^y. Ptak e+ nie moze produkowac gamet E, E^R, czy e^Wh.

Krzysiek 

Wysłany: 2017-01-02, 16:50   

wieslawl59 napisał/a:
Krzysiek napisał/a:
Te czubatki e+/e+ są w takim samym stopniu ER jak ta eb/eb powyżej.

Rodzice tych czubatek na fotografiach byli e+/e+. Dwa ptaki e+/e+ nie moga dac potomstwa o genotypie ER (generalna zasada dominacji). Ptak który wyglada na e+ moze tylko produkowac gamety "mniejsze lub równe e+", czyli w tym przypadku e+, e^b, e^bc, e^y. Ptak e+ nie moze produkowac gamet E, E^R, czy e^Wh.

Właśnie dokładnie o to mi chodziło.

Krzysiek 

Wysłany: 2017-01-02, 16:55   

grzesiek13 napisał/a:
Czy o takie Ci chodziło?
https://www.olx.pl/oferta...html#0ee25bc1da

Są podobne , ale nie są bursztynowe , na kurce nie widać jastrzębiatościa a kogut nie ma brązowego trójkąta w skrzydłach . I raczej nie są niebieskie.
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek 2017-01-02, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  

Mateusz :) 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-12, 17:19   

Panie Krzysztofie, a co powie Pan na temat tego koguta? Może jest ciemniejszy, ale wydaje mi się, że w jakimś stopniu można "podciągnąć" go pod bursztynowe? Może nie jest Bóg wie jakiej jakości, ale niewątpliwie jest to kochin ;) Zdjęcie zapożyczone z fb ;)

Krzysiek 

Wysłany: 2018-01-13, 17:24   

Mateusz :) napisał/a:
Panie Krzysztofie, a co powie Pan na temat tego koguta? Może jest ciemniejszy, ale wydaje mi się, że w jakimś stopniu można "podciągnąć" go pod bursztynowe? Może nie jest Bóg wie jakiej jakości, ale niewątpliwie jest to kochin ;) Zdjęcie zapożyczone z fb ;)

Trudno mi określić ze zdjęcia, czy on jest niebieski, ale niech będzie, słowo się rzekło.

Mateusz :) 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-13, 19:07   

Krzysiek, co mam rozumieć przez stwierdzenie, że "słowo się rzekło"? :)

Krzysiek 

Wysłany: 2018-01-14, 09:38   

Mateusz :) napisał/a:
Krzysiek, co mam rozumieć przez stwierdzenie, że "słowo się rzekło"? :)

To proste. Wcześniej napisałem, że jak ktoś znajdzie zdjęcie kochina niebieskiego bursztynowego to mu sprezentuję parkę, no chyba, że nie jest zainteresowany tą rasą. Co prawda na zdjęciu widać tylko jastrzębiatość, ale może to bardzo ciemny niebieski, choć na piersi powinien być jaśniejszy, dlatego się nie wycofuję z obietnicy. Z Polski ten kogut? W tym roku dwa wywędrowały z mojego podwórka, lecz zwykłe byrsztynki, nie niebieskie, ale ten nie jest mój.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek 2018-01-14, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu