Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 09 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaparcie jaja u kury silki
Autor Wiadomość
emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-10-21, 09:00   Zaparcie jaja u kury silki

Witam
Wczoraj nabyłam dwie nowe kury. Jedna z nich biała druga czarna. Czarna ok. Biała nieziemsko głośno gdacze, chodzi z głową w dole. Nie jestem specjalistką ale czuje tak jakby jajko, bo chyba w okolicach kupra nie ma żadnej kulistej kości :D . Z tego co wyczytałam na internecie pierwszą pomocą jest masowanie kury. No więc masowałam i zamiast jajka usunęła :P . Martwi mnie tylko jej pozycja, bo wszędzie piszą że przy zaparciu ma pozycję pingwina. A ona z głową w dole chodzi. Dziękuję za odpowiedź ;)

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-01-14, 01:20   

Mialem kury z zaparciami jaj i zadna z nich nie robila pozycji pingwina. Jajo u kury bardzo latwo swierdzic wsadzajac palec do pupy (kury) . Chodzenie z glowa w dól (jak atakujacy gasior) zdarza sie przy zatruciu jadem kielbasianym, co wymaga szybkiej interwencji.

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-01-14, 23:28   

Chcialem jeszcze dodac, ze zaparte jajo niekoniecznie musi sie znajdowac u samego "wylotu", Do zaparcia moze dojsc glebiej (na ukos w dól, caly palec prawie wchodzi). W takim przypadku nie mozesz sam/sama nic zrobic.

Czasami podczas macania kury mozna wyczuc twardy obiekt, który poczatkujacy moga wziac za jajo. Jest on twardy jak powiedzmy napiety miesien i "kulistawy".
Guzy takie wystepuja czesto u kur chorych na bialaczke i mozna takie kury spokojnie skasowac, bo nic z nich nie bedzie. Guzy takie przydarzyly mi sie miedzy innymi u czubatek dworskich(matka i córka, czyli najprawdopodobniej przekazane pionowo przez jajo)
Ostatnio zmieniony przez wieslawl59 2018-01-14, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu