Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 20 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Silka zatłukła kurczęta
Autor Wiadomość
vinduriharinu 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2017-07-24, 17:33   Silka zatłukła kurczęta

Szanowni Państwo,

moja kurka jedwabista zakwokała po raz pierwszy. Wykluły się cztery kurczątka, z czego dwa pierwsze zatłukła na śmierć, a już dwa kolejne jej pasowały i wodziła chyba ze dwa miesiące. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem lub wie, z czego wynika takie zachowanie? Dodam, że kurczątka nie były jej rasy.

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-01-14, 01:42   

Mozna spotkac na internecie fora, gdzie ludzie wymieniaja takie przypadki, ale z racji tego , ze trudno otrzymac odpowiedz od kury dlaczego to zrobila, nikt jeszcze nie wyszedl z jakas sugestia. U mojego znajomego kura sussex wytlukla wszystkie kurczeta(kilkanascie). Opisane przypadki dotyczyly w wiekszosci kur, które zostaly matkami po raz pierwszy, i czesciej takie opisy mozna znalezc na forach osób hodujacych kury bojowce.
Ostatnio zmieniony przez wieslawl59 2018-01-14, 01:53, w całości zmieniany 1 raz  

betik63 

Województwo: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2018-01-15, 13:13   

Dwa lata temu miałam podobny przypadek. Kwoka dręczyła jednego z pisklaków. Dziobała i odpychała go od pozostałych kurcząt. Nie pozwałała wejść pod skrzydła. Zabrałam go pod oddzielną lampę ale był zdecydowanie słabszy od pozostałych i po dwóch dniach padł. Zastanawiam sie czy kwoka czuła chorobę pisklaka ? Czy broniła może resztę stadka przed chorobą? A może to tylko przypadek i tego nieboraka sobie upatrzyła do dręczenia. Kwoką była też pierwszy raz.

Odpowiedz do tematu