Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 14 Sierpnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-14, 00:03
Orpington
Autor Wiadomość
darko
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 22:27   

Imona, Oba koguciki mają problem ze świerzbowcem na łapach, widać facet Cię wykiwał- Nie dosyć, że oszukał co do płci, to jeszcze ten świerzb. Jeśli kupiłaś przez internet, to opisz faceta w odpowiednim dziale tutaj na forum, a jeśli na giełdzie to wybierz się tam i porozmawiaj z nim ;)

Imona 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2014-08-03, 16:53   

Dziękuję bardzo za radę ;) . Szkoda tylko, że koguty są strasznymi dzikusami i żeby zastosować im kurację będziemy musieli się z nimi naszarpać :/ , a jeszcze gorsze, że jak miały przejść kwarantannę to dostały się do indyków i tydzień z nimi siedziały więc i im będę musiała przeprowadzić profilaktyczne leczenie.

Imona 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2014-08-14, 09:13   

I do tego koguty są zawszawione :/

Shichi 

Województwo: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2014-08-22, 17:22   

Witam , wraz z mama założyłyśmy mini hodowle orpingtonów (wyłącznie dla przyjemności) mamy teoretycznie 5 kurek i jednego kogutka.
Przywiozłyśmy je tydzień temu mają teraz około 2,5 miesiąca (kogut jest o miesiąc starszy), ładnie jedzą , są oswojone - jedzą nawet z ręki. Karmione są trzy razy dziennie rano karmę dla kurcząt (przywiezioną od hodowcy) w południe pszenicę całą i śrutowana a na kolację znowu karmę ( oczywiście w między czasie dostają "smaczki" w postaci zieleniny - buraczki , marchewka , cukinia, ziemniaki , pokrzywa ). Kury są cudowne tak jak wszyscy piszą - rasa idealna dla amatora, mamy tylko jeden problem.
Nasze kury uwielbiają siedzieć w kurniku, czy to jest normalne u tej rasy?
Jak jest ładna pogoda wyrzucamy je z kurnika , zamykamy wejście jeżeli siedzimy z nimi na podwórku wtedy faktycznie siedzą na zewnątrz i chetnie skubią trawę , chodzą w okół nas i oglądają świat , ale gdy wychodzimy z woliery one chowają się pod kurnik lub do środka i nie chcą chodzić po całym wybiegu. Czy kury same regulują sobie czas spędzony w kurniku i na podwórku?
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale kolacje i śniadanie dostają w kurniku.
Z góry dziękuje za odpowiedź ; )

danielek3123 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2014-10-16, 20:15   

Shichi, to prawda - Orpingtony są idealnymi ptakami dla amatora. Też osobiście od tej rasy zaczynałem i bardzo jestem zadowolony. Chętnie zobaczyłbym Twoje ptaki - poślij nam proszę tutaj jakieś zdjęcia.
Jeśli chodzi o Twoje zamartwienie - wydaje mi się, że ptaki nie są jeszcze całkowicie oswojone z nowym miejscem, może musisz im dać trochę czasu. Moje Orpingtony na samym początku też niechętnie opuszczały kurnik, a aktualnie jakby słońce świeciło im 24/7, to cały czas byłby na wybiegu. (na pewno nie jest to kwestia tego, że ptaki karmione są w kurniku - ja też karmie kury w pomieszczeniu) :)

leszek m 

Województwo: mazowieckie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2014-11-30, 17:24   orpington z wystawy powsin

orpington z wystawy powsin
Ostatnio zmieniony przez leszek m 2014-11-30, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  

renuard 

Województwo: slaskie
Wysłany: 2014-11-30, 17:52   

Ten kogot byl oceniany, czy tylko pokaz?.

leszek m 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2014-11-30, 20:42   

Pokaz,ale i tak były ładne :o

Shichi 

Wysłany: 2014-12-05, 14:34   

Cześć ;)
Od zakupu naszych dinozaurów minęło już sporo czasu. Mają teraz 7 miesięcy i dużo się zmieniło. Dzieciaki siedzą teraz głownie na dworze a w sumie to pod naszym domem domagając się "czegoś smacznego"- niekoniecznie paszy dla kury. Do kurnika trzeba je zapraszać a tak naprawdę wchodzą dopiero gdy robi się ciemno. Kurki zaczęły się już nieść - mamy na swoim koncie aż 3 jajka .
Teoretycznie miałyśmy mieć 1 koguta w praktyce się okazało , że jednak są trzy na pięć kur ... Dlatego postanowiłyśmy dokupić 2 kolejne kurki - czarną i niebieską od bardzo miłej pani z Jarocina. Dwa nowe maluchy , które miały być dwoma dziewczynkami i mieć około 4 mc niestety przyjechały jako ledwo 2mc kurczaki co gorsza wygląda na to , że jeden znowu jest kogutem. Przyjechały do nas kurierem i o dziwo pomimo naszych wszelkich obaw nic złego im się nie stało. Są cudowne, oswojone, tulą się do ręki. Ale znowu mamy o jednego koguta więcej. Co gorsza są tak małe , że boimy się , że starsze mogą je skrzywdzić dlatego na razie siedzą oddzielnie. W jakim wieku najlepiej je połączyć i jak to zrobić?
Zastanawiamy się czy macie jakieś doświadczenie z innymi kurami również ciężkimi o charakterze podobnym do tych, które można byłoby rozróżnić w 100% że to jest kogut a to kura już w młodym wieku gdyż na wiosnę chciałyśmy dokupić dwie kurki. Myślimy trochę o jarzębiatych Maransach czy ktoś coś o nich wie ?
W załączniku ( mam nadzieję ) wstawiam zdjęcia naszych kogutów i nielicznych kurek oraz dwóch maluchów , które teraz mają około 10- 11 tygodni.

Mateusz Rosa 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2014-12-05, 14:51   

Shichi, Zacne ptaszki ;)

Bawka 
admin spec.wet.

Pomogła: 124 razy
Wysłany: 2014-12-05, 21:42   
   Nr Tel.: 601 654 364

Gładkie ptaki, zdrowe. Ale... - duży rozrzut w kolorze (żółta czarnołuskowana mieszana z żółtym), sztywne ogony.
Młode: jasne (niebieskie?) wygląda na kurkę, czarne - na kogucika.
Shichi, rozróżnienie płci to kwestia doświadczenia. Kochiny olbrzymie, orpingtony, marany czy olbrzymy z Jersey to rasy, u których dosyć szybko i jednoznacznie można rozróżnić płeć. Opatrzysz się i będzie łatwiej. :)
Sztywnego przepisu na łączenie ptaków młodszych ze starszymi - nie ma. Trzeba to zrobić "na czuja", połączyć i obserwować. Na razie są zbyt małe, potrzebują lepszej karmy, ciepła i lepiej żeby nie zostały nadepnięte przez któregoś z kogutów.

leszek m 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2017-03-03, 08:49   

Ja mam żółte czarno łuskowane mam je z 5 lat bardzo fajne ptaki tylko trudno u nas dostać odpowiedniej jakości ptaków raz widziałem w Monorze piękne koguty wielkie mocne bomby takie podobają mi się najbardziej,ale głupi nie wziołem :diabel:: sam nie wiem dlaczego.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-09-28, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  

qurczak 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2017-04-14, 21:15   

Witam! Mam pytanie do hodowców orpików. Od kilkunastu dni jestem dumnym właścicielem 4 kur oraz koguta :) 3 kurki jeszcze młode 3-4 mc. Jedna dorosła i kogut zeszłoroczny. Te dwa ostatnie poznały się 5 dni temu i od razu zostały nierozłączną parą. Cudowny widok ;) .
Kurka zdążyła już znieść 3 jajka. Kogut jej przy tym towarzyszy jest bardzo delikatny ale kiedy tylko jajko zostanie zniesione wypycha kurę i jajko z gniazda ( może rozumie, że to jeszcze nie jego ? ) Zauważyliście takie zachowanie kiedyś ? Zmieni się z czasem ?

MORIA17 
MORIA17

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2018-01-29, 21:29   

Moje, nie są może czyste kolorem , ale i tak się z nich cieszę , bo wyhodowane od jajka w inkubatorze :d Moje pierwsze orpingtony :!: Teraz będę prowadzić selekcję , pod kątem budowy , swoją drogą , są to bardzo smaczne kury , dobrze umięśnione i naprawdę warte zachodu , jajek jeszcze nie niosą więc nie wiem jak ta strona użytkowania ;) .
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2018-01-29, 22:28, w całości zmieniany 2 razy  

kdr 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-03-19, 20:17   

MORIA17
Mogę zapytać skąd masz jajka orpików? Szukam jakiegoś dojścia do jaj lęgowych rasowych, niespokrewnionych orpików żółtych czarno łuskowanych lub żółtych, a nigdzie nie mogę znaleźć :(
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2018-03-19, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu