Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 14 Sierpnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Koroniarz polski-odmiany barwne,odmiany rasowe
Autor Wiadomość
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2018-01-09, 21:18   
   Nr Tel.: 660803277

Tak w ogóle , to ptak wygląda na szegedyńskiego, lub coś w tym rodzaju.

radek.g 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2018-01-30, 09:09   

Dla urozmaicenia tematu koroniarze z wystawy w Kielcach.
https://photos.app.goo.gl/iMx2ZrzZYJJWUy7p2

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2018-01-30, 12:08   

Czarny świetny. Nie ma się do czego przyczepić. Czerwony też niezły choć nie w moim guście. Zbyt okrągła głowa i nierówna, nisko osadzona korona. Rzuca się w oczy złamanie na linii przejścia czoła w dziób. Mimo wszystko i tak naprawdę niezły.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2018-02-20, 16:37   

https://m.olx.pl/oferta/golebie-ozdobne-fajfry-zamowienia-na-mlode-2018magajace-CID103-IDsar1L.html
Ciekawe ptaki. Jeśli rzeczywiście wywracają, to są bardzo cenne. Można by się pokusić o krzyżówkę z dobrej jakości sercatymi. Chodzi mi nie tylko o zdolność wywracania, ale również barwę niebieską. A właśnie niebieskie w tym ogłoszeniu są moim zdaniem najcenniejsze, ze względu na barwę i zdolność wywracania. Te ptaki to prawdziwe żywe wykopalisko.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2018-02-20, 19:47   Koroniarz polski-odmiany barwne,odmiany rasowe

Dla mnie te gołębie o sroczym rysunku z linku Mańka , identycznie przypominają ,, rollery sikarskie " a podpisane że fajfry, nie bardzo mi to pasuje.

columbus53 

Województwo: Europa środkowa
Wysłany: 2018-02-20, 21:58   

SISAK PREVRTAČ / Sisaker Roller
https://www.youtube.com/watch?v=06FxS1nKaNQ

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 124 razy
Wysłany: 2018-02-20, 22:15   
   Nr Tel.: 601 654 364

EE 938 Sisaker Roller / Rouleur de Sisak / Sisak Roller
- Sisački prevrtač - roler sisak - wywrotek sisacki (miasto Sisak/Chorwacja)

http://www.cro-golub.com/...id=64&Itemid=73

bywają w Nitrze ;)

momo1351 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2018-02-21, 08:34   

Tak samo uważam ze to sisaker :)

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2018-02-21, 09:19   

Jak to mówią - diabeł tkwi w szczegółach.
Ilu jest w Polsce oficjalnych hodowców tych "sisakierów"? Szukałem informacji na temat polskich hodowli, ale nic nie znalazłem. Jak ktoś dysponuje POTWIERDZONĄ informacją kto i gdzie to niech się podzieli. Same konkrety, bez ściemniania, że ktoś tam gdzieś coś słyszał. Nie twierdzę, że gołębie z linku nimi nie są, ale jak na polskie "warunki" jestem raczej ostrożny w określaniu rasy jedynie na podstawie zbliżonego wyglądu. Nawet pomimo tego, że w ostatnich latach pojawiają się w kraju rasy, które do niedawna uważane były za "egzotyczne" jak na polskie "warunki".
Tak jak wspominałem - diabeł tkwi w szczegółach. Wiele ras gołębi jest do siebie podobnych a nimi nie są. Weźmy choćby nasze winerki i trawnickie. Bardzo podobne, a jednak co innego. Uważam że w takiej ocenie kluczowe jest rzeczywiste występowanie danej rasy na danym obszarze, w tym przypadku występowanie tych "sisakierów" na terenie Polski.
Dla mnie, tak jak już wcześniej napisałem - zwłaszcza niebieskie z linku są najbardziej zbliżone budową do słabych sercatych, i w porównaniu do innych mają krótsze dzioby, ładniejszą głowę szerszy kąt osadzenia dzioba. Gdybym hodował sercate to ze względu na kolor i zdolność wywracania (którą to koroniarze posiadały) - bez wątpienia pokusiłbym się o krzyżówki z dobrymi sercatymi. Mając już rysunek i zbliżoną budowę, to prosta droga. Myślę, że już pokolenie F2 byłoby przyzwoite jak na polskiego sercatego. Może jeszcze nie na wystawę, ale i raczej nie byłoby się czego wstydzić.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2018-02-21, 09:38, w całości zmieniany 2 razy  

columbus53 

Województwo: Europa środkowa
Wysłany: 2018-02-21, 11:58   fajfer kontra koroniarz sercaty

Jak zwykle najciemniej jest pod latarnią.
Gołębie na OLX posiadają wyraźnie czerwoną brew. Natomiast sisaker ma brew raczej jasną.
Z porównania cech zewnętrznych te tzw. fajfry to raczej słabej jakości koroniarze sercate.
Ponadto tzw. fajfry świetnie wywracają , czyli mogą być pierwotnym typem koroniarza sercatego.
Na załączonym porównaniu wyraźnie różnice rasowe.

Edek 

Wysłany: 2018-02-21, 14:07   Koroniarz polski-odmiany barwne,odmiany rasowe

Panie Gilarski to tylko przypuszczenia, tak do końca nikt nie wie, mogą być również w jakimś stopniu mieszańcami. W okolicach Siedlec są takie dość często spotykane jak i na czysto białych ogonach również, dobrze wywracające. zwią je tam fajframi. W lubelskim obecnie już spotyka się te doskonałe wywrotki mniej , nazywając je kamizelczakami.

momo1351 

Wysłany: 2018-02-21, 18:36   

w sumie maja teraz zauwazylem ...i tak na prawde nie wiemy co to jest ..rowniez moze byc krzyzowka udana powiedzmy to sobie . a odnosnie wrzorca sisaker...wystraczy popatrzec jak u nas rozne sa wrzorce a to co kudzie trzymaja ;)

momo1351 

Wysłany: 2018-02-21, 18:41   

ManiekP jeszcze bys sie zdziwil jakie w polsce sa rasy gołebie tylko hodowcy czesto maja gdzies to zeby sie chwalic tym na internecie

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2018-02-21, 19:06   

Znalazłem te "sisakery " w jednej z książek pod nazwą wywrotek chorwacki. Przedstawiony tam gołąb rzeczywiście jest zbliżony wyglądem do tych z ogłoszenia. Ma również matowo czerwoną brew. Aczkolwiek w tekście wspomniano, że rasa ta dopiero od niedawna występuje w Niemczech i ma niewielkie pogłowie.
Nawiązując jednak do wyglądu ptaków z ogłoszenia warto pamiętać, że dawniej polskie koroniarze nie były tak krótkie jak dziś, podobnie jak większość polskich ras krótkodziobych. Zresztą i dziś w głównej mierze większość populacji koroniarzy sercatych i końcatych stanowią ptaki średniej i słabej jakości, które dość wyraźnie odbiegają od wzorca.
Mimo wszystko, tak jak wspominałem wcześniej - gdybym hodował sercate, to pokusiłbym się o krzyżówki tych gołębi z dobrymi sercatymi. Oczywiście, jeśli te z ogłoszenia rzeczywiście wywracają. Dodatkowo barwa niebieska.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2018-02-21, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  

Edek 

Wysłany: 2018-02-21, 19:30   Koroniarz polski-odmiany barwne,odmiany rasowe

Ze zwykłej ciekawości dzwoniłem do sprzedającego . W rozmowie wyjaśnił mi że że to,, boćki fajferki *. Robią wywroty pojedyncze , jak i co większość kilkakrotnie.

Odpowiedz do tematu