Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 22 Października 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 23:18
Koziarze wszystkich krajów łączcieeeee się ;)
Autor Wiadomość
mikser 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2016-12-31, 20:44   
   Nr Tel.: 660-696-094

Ja nie wierzę że te kozy ze zdjęcia tyle dają. Kozy które dają powyżej 7 litrów na dobę powinno się doić 3 razy dziennie. Co do zależności wielkości kozy do jej mleczności to nie prawda. Jest wiele kóz drobnej budowy o znakomitej mleczności i jeszcze więcej wielkich kóz o miernej mleczności. Mleczność jest wynikiem odpowiedniej selekcji kóz i krycie ich odpowiednimi kozłami po bardzo mlecznych matkach.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-01, 19:49   Koziarze wszystkich krajów łączcieeeee się ;

Nigdy nie miałem kozy ani styczności z nimi , z tego co powiadają to że koza ma zimne mleko. że nie ma ogona i jej podwiewa.

polikarp89 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2017-08-20, 16:37   

Naszło mnie w piątek na zakup mleka koziego, w ręce wpadł produkt pewnej firmy, mleko UHT w kartonie 0,5l. Przyjechałem do domu nalałem do szklanki i moje wnioski: mleko bez zapachu, za to smak obrzydliwy, czuć było kozę, masakra. Mam w związku z tym pytanie czy to prawda, że kozy anglonubijskie nie posiadają tego specyficznego zapachu mleka czy to tylko jakiś bajer marketingowy?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-08-20, 18:50   
   Nr Tel.: 660803277

Nie tylko anglonubijki, ale praktycznie wszystkie uszlachetnione rasy kóz i ich mieszańce mają mleko "bez zapaszku". W sumie, to obecnie znaleźć kozę, której mleko ma ten charakterystyczny kozi zapach, jest coraz trudniej, bo ludzie z powodu tegoż zapaszku kozy takie już dawno polikwidowali. Problem tkwi gdzie indziej - przyczyną ujawniania się "zapaszku" w mleku, które na surowo, nie przetworzone, w ogóle go nie posiada, jest obróbka termiczna. Praktycznie każde kozie mleko po procesie gotowania lub nawet po jego podgrzaniu, "ujawnia" ten kozi " zapaszek". Dlaczego tak się dzieje - nie mam pojęcia, nie znam też metody pozwalającej tej niedogodności uniknąć. Tak po prostu już jest, dlatego my pijemy mleko 'prosto od kozy", bez żadnej obróbki, żona robi też twarogi, a gdy jest sporo mleka, także coś w stylu "koziego oscypka".
Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2017-08-20, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  

mikser 

Wysłany: 2017-08-20, 19:01   

Kozie mleko wcale nie ma "koziego" zapachu, ani smaku kozy. Może śmierdzieć lub być niesmaczne jeśli kozy leżą w gnoju, są karmione kiszonkami, sa nieumiejętnie dojone lub dojone bez zachowania odpowiedniej higieny. Prędzej w smaku lub zapachu mleka krowiego wyczuje się krowę niż w kozim mleku kozę.

albertoo 

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-08-21, 18:14   

Wszytko zależy od kozy, ja mialem dwie mleczne, jedna dawała mleko z kozim posmakiem a druga pyszne słodkie bez koziego posmaku. Do tego specyficznego smaku idzie sie przyzwyczaić, potem gdy już zrezygnowaliśmy z kóz było ciężko sporwotem przestawić się na mleko krowie, bo.. i tu rację przyznam mikserowi, było czuć krową.
Ostatnio zmieniony przez albertoo 2017-08-21, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  

polikarp89 

Wysłany: 2017-08-22, 05:54   

A czy problem nie leży w przyzwyczajeniu do specyfiki tego mleka? Większość koziarzy chwali swoje produkty od kozy, a ja jako wychowany na mleku krowim po zmianie mleka zaraz czuję ten kozi posmak. mikser, Ja tam piję krowie mleko prawie 30 lat i nigdy nie natrafiłem na krowie z zapachem, więc może przyzwyczajenie robi swoje?

mikser 

Wysłany: 2017-08-22, 09:35   

Ja od małego piłem mleko krowie i byłem przyzwyczajony do jego smaku i zapachu, był dla mnie obojętny. Od dwóch lat piję kozie i właśnie od tego czasu zacząłem wyczuwać "gówniany" posmak i zapach mleka krowiego gdy muszę się go napić. Także mając porównanie w smakach mleka zdecydowanie wolę kozie i to jeszcze z jednego powodu. Kozie mleko nie powoduje problemów gastrycznych typu biegunka lub wzdęcia.

blazek 
blazek

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2018-02-04, 18:47   

Ile mierzy min koza ?? Co myślicie o trzymaniu kurz z kurkami?? Jeżeli przypuszczalnie miał 2 kozy i capka kozy by się wykocily to czapek nie zabije młodych ??
Ile koza miniaturowa ma mleka ??
Chodzi o to że przesledzilem cały temat i tam padło stwierdzenie ze były mieszane z miniaturowymi i mają mniej mleka
Jaka może polecacie chodzi o cenę jak i o mleko wiecie nie za drogą ale żeby miała dużo mleka

Odpowiedz do tematu