Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 22 Października 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gąska czy gęsior - co wybrać ?
Autor Wiadomość
Trophy 

Województwo: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-01-07, 15:45   

No to załatwione. Kupiłem mojemu Taśkowi półroczną gąskę też rasy landejskiej. Jest zupełnie inaczej niż się spodziewałem. Tasiek generalnie jest bojowy. Jak zobaczył 1 raz gąskę to zgłupiał. Boi się jej. Ta lgnie do niego łazi za nim a on syczy i ucieka. Jak zamachała skrzydłami to Taśiek ze strachu omal o ławkę się nie zabił. Wiem to wina że wychował się między ludźmi. Ale sobie szybko przypomniał kto go wychował. Był niedotykalski a teraz jak mnie widzi to od razu do mnie leci i łazi przy mojej nodze zupełnie jak kiedyś jak był mały. Nie wiem czy aż tak się boi gąski czy poczuł się zagrożony że innego pupila zamiast niego przyprowadziłem i teraz jest przydupas nr1
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2018-01-18, 19:29, w całości zmieniany 3 razy  

Xerax 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2018-01-18, 19:26   

Hej Trophy ten twój gąsiorek to jest landes ?. Na wiosnę planuje zakup paryi takie siwaki mi się bardzo podobają.

Trophy 

Wysłany: 2018-02-09, 23:31   

Tak, landejski.
Gąska zniosła już 6 jajek. Nie za bardzo wiem co z nimi zrobić. Znosi co 2 dzień. Wybieram je z gniazda co sama sobie zrobiła bo na podwórku w nocy po -7 i -10 st.C. Taśiek straszny egoista. Cholernik nie dzieli się jedzeniem. Przegania gąskę. Muszę jej osobno dawać jedzenie. A ta bida chodzi za nim jak cień. Taśiek jest od niej większy o 1/3 albo nawet więcej! Taki wielki wyrósł że ludzie się już go lekko boją- ja sam też się dziwię..Ale to może złudzenie bo ma opierzenie zimowe. Zaczął boksować skrzydłem -prawym ale to musi być już poważnie wkurzony... :diabel::
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2018-02-10, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  

przemek321 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2018-02-17, 14:09   

Witam. Mam pytanie do doświadczonych hodowców gęsi. Dwa lata temu posiadałem parkę gęsi kubańskich . Gęś bardzo dobrze się niosła ale nie chciała siąść na jajkach więc włożyłem je do inkubatora. Po tygodniu prześwietliłem jaja i okazało się że na 20 jajek tylko dwa są zalężone. Byłem zdziwiony ponieważ gąsior kopulował z gęsią. Kiedy gąsiątka się wykluły postanowiłem dokupić pięć zwykłych gęsi. Na następny rok zostawiłem jednego gąsiora z tych dwóch wyklutych( kubańskiego) jedną białą gąskę i tą samą kubańską. Znowu tym razem obie gęsi zaczęły się nieść lecz tym razem biała gąska usiadła na 10 jajach, 5 swoich i 5 od gęsi kubańskiej. I znowu sytuacja z nowym gąsiorem się powtórzyła ponieważ tylko jedno jajko z 10 było zalężone i w dodatku się nie wykluło więc byłem zmuszony dokupić gąsce gąsięta. Nie wiem dlaczego jajka były niezalężone drugi rok z rzędu. Martwię się że w tym roku będzie tak samo chociaż zostawiłem nowego gąsiora. Jak myślicie co mogło być przyczyną niezalężenia jaj. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Trophy 

Wysłany: 2018-03-05, 23:30   

Ciekawostka.
U Taśka i Taśki było Radio Szczecin :)
http://radioszczecin.pl/1,367915
Wywiad udzieliła moja Mama która mnie czasem odwiedza. Ja akurat byłem w pracy.
Ostatnio zmieniony przez Trophy 2018-03-05, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  

blazek 
blazek

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2018-03-07, 19:51   

Mają wodę do dyspozycji ... gdzieś słyszałem że gęsi muszą kopiować na wodzie .... może gąska jest za mloda albo Gąsior miał coś nie tak

Trophy 

Wysłany: 2018-05-04, 23:43   

Taśia zniosła ok 30 jaj. Nie ma jeszcze roku bo jest podobno z czerwca. Żadne jajko niezalężone. Siedziała na gnieździe chyba z 5 tygodni. Zeszła kilka dni temu. Taśiek chyba nie robił roboty. Choć ostatnio widziałem że gąska ma powyrywane pióra z tyłu szyi.
Czy to normalne że gęś naśladuje gęsiora? Kiedyś była taka spokojna a teraz poluje przy płocie na ludzi i pieski i wydaje z siebie krótkie raz po raz głośne "szczeknięcie" jak ja to nazywam. Taśiek zawsze tak robi- lezie piłuje dzioba w opór i na koniec takie krótkie szczeknięcia. Ta robi teraz to samo...

18marcinnn 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2018-05-05, 13:52   

Trophy napisał/a:
Taśia zniosła ok 30 jaj. Nie ma jeszcze roku bo jest podobno z czerwca. Żadne jajko niezalężone. Siedziała na gnieździe chyba z 5 tygodni. Zeszła kilka dni temu. Taśiek chyba nie robił roboty. Choć ostatnio widziałem że gąska ma powyrywane pióra z tyłu szyi.
Czy to normalne że gęś naśladuje gęsiora? Kiedyś była taka spokojna a teraz poluje przy płocie na ludzi i pieski i wydaje z siebie krótkie raz po raz głośne "szczeknięcie" jak ja to nazywam. Taśiek zawsze tak robi- lezie piłuje dzioba w opór i na koniec takie krótkie szczeknięcia. Ta robi teraz to samo...

Pewnie w związku z okresem lęgowym tak się zachowuję, broni bardziej terenu bo ma gniazdo z jajami. A ile wysiadywała tych jajek, wszystkie 30? Powinna mieć zostawione tylko kilkanaście, tyle ile jest w stanie całkowicie obsiąść i ogrzać.
Ostatnio zmieniony przez 18marcinnn 2018-05-05, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  

Trophy 

Wysłany: 2018-05-06, 07:46   

Zostawiłem jej 4 jaja , 6 dałem znajomemu do inkubatora, 6 na pisanki, resztę rozdałem. Podobno bardzo smaczne.

Odpowiedz do tematu