Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 19 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurka dziobie inne kury
Autor Wiadomość
emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-02-18, 12:29   Kurka dziobie inne kury

Witam
Mam nową kurę silkę. Dziobie inne kury ale tylko w okolicy dzioba. Podchodzi do koleżanki (najczęściej w kurniku gdy niektóre już leżą) i celuje po czym dziobie w dziób, grzebyk nad dziobem albo w okolice oczu. Jedna kurka ma już ranę na grzebyku. Na szczęście jest nie duża. Inne kury też się dziobią czasami ale jest to raczej pokazanie pozycji i słabe dziobnięcie w grzbiet lub szyję a nie w głowę.
Do jedzenia dostają pszenicę kukurydzę jęczmień i inne zboża + kreda pastewna lub muszle jako uzupełnienie wapnia. Raz w tygodniu witaminy do wody. Wybieg nie jest duży ale nie jest przepełniony. Mają tam usypane kupki siana by mogły się czymś zająć w trakcie zimy.
W kurniku obsada kur na m2 jest optymalna. Nawet jest ich mniej niż mówią normy.
Nie mam koguta same kurki. Malutkie stadko.
Wie ktoś co powinnam zrobić lub zmienić by dalej nie dziobała innych? Pozdrawiam

Namor 

Województwo: Kujawsko - pomorskie
Wysłany: 2018-02-20, 20:22   
   Nr Tel.: 606-261-867

Wyjąć z tej woliery na 1 - 2 tygodnie do izolatki, a potem wpuścić ponownie, powinna być wtedy dziobana przez stare lokatorki, a jeżeli to nie pomoże to chyba pozostaje tylko skrócić o głowę.

robert wysocki 

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2018-02-22, 19:23   

A czy te kury nie mają jakichś ran? U mnie jak koguty się pobiją i mają pokrwawione grzebienie i dzwonki to kury pochodzą i starają się dziobać właśnie te miejsca. A tak w ogóle kury bez koguta? Może on wprowadzi tam porządek. :d
Ostatnio zmieniony przez robert wysocki 2018-02-22, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  

emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-02-23, 15:32   

Kury po zakupie żadnych ran nie miały ani jedna (dziobiąca) ani druga (podziobana). Kurki były kupione we dwie i dołączone do nowego stada gdzie także były 2 kurki. W tym moim nowym stadzie były tylko dwie kurki bo w sumie kupiłam 4, 2 niestety zdechły w tym 1 kogucik który przez przypadek został kupiony jako kura. A że mieszkam w zabudowie jednorodzinnej raczej za kogutem na razie się nie oglądam ;) (no chyba że są koguty silek niepiejących, w co wątpię :D )
Dziobana kurka to 1 z 2 kurek które zostały dokupione miesiąc temu. Dziobiąca to ta druga dokupiona.
Stąd mnie dziwi że dziobie swoją "koleżankę" a nie którąś z pozostałych. Krew u niej na grzebieniu pojawiła się gdzieś 2 tygodnie po zakupie i dołączeniu do stada.
Dodam że kurka dziobana ma największy czub ze wszystkich i u niej teoretycznie grzebień jest najmniej widoczny. Jest także najbardziej spokojna. Poza grzbieniem nie ma żadnych innych ran. :o
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez emiemi8 2018-02-23, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu