Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 21 Września 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kogut nie może chodzić i ma zaropiałe oczy
Autor Wiadomość
aronia 
aronia

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2018-03-07, 11:08   Kogut nie może chodzić i ma zaropiałe oczy

Mam problem z 4 letnim kogutem zielononóżki. Bardzo kiepsko chodzi. Chwieje się na nogach Myślałam, że to stawy ale dziś miał jakby zaropiałe oczy. Stawy smaruję maścią przeciwzapalną. Dałam aspirynę, chociaż są różne opinie na temat jej podawania. Reszta stada zdrowa i energiczna. Jak mu pomóc? Podać antybiotyk? Weterynarze w mojej okolicy zajmują się psami i kotami.
Ostatnio zmieniony przez aronia 2018-03-07, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  

emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-03-07, 17:12   

Od jak długiego czasu słabo chodzi? Ja miałam taki przypadek z 8 miesięcznym kogutem silki który dopiero pokazywał że jest kogutem. Bodajże 2 dni co najmniej prawie nie chodził (już dokładnie nie pamiętam). Też pod koniec miał zaropiałe oczy, zwłaszcza jedno. pojechałam z nim do weta który zna się na ptakach ale nie za bardzo umiał stwierdzić co mu jest. Podał zastrzyk. Nocy niestety nie przeżył. Być może było to związane z poprzednim przypadkiem. Bo około pół miesiąca do miesiąca wcześniej inna kurka padła na ciężką chorobę. Kurka ta była jego ulubienicą. Gdzieś wtedy przeczytałam że u kur mogą przeżyć stres związany właśnie ze stratą partnera. A jak wiadomo stres nie wpływa pozytywnie na zdrowie kur. Ale równie dobrze jego śmierć mogła być związana z okresem dojrzewania (kurka stawała się wtedy kurka a wspomnianemu kogucikowi rósł grzebyk). Bo w moim wypadku właśnie wtedy najwiecej kur choruje. Jakie odchody ma ten Twój kogucik?
Niestety nie mogę Ci powiedzieć co dokładnie może być Twojemu kogucikowi. :|
Ostatnio zmieniony przez emiemi8 2018-03-07, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  

Jesion 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2018-03-07, 21:36   

emiemi8 napisał/a:

Niestety nie mogę Ci powiedzieć co dokładnie może być Twojemu kogucikowi. :|

Myślę, że nikt Ci nie odpowie na to pytanie, no chyba, że wróżka.
Radzę mimo wszystko zgłosić się do lecznicy, już choćby z tego względu, że posiadają różne leki i może zaczną leczyć objawowo. Przy okazji obserwuj pozostałe sztuki.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-03-07, 22:22   

Jak wyglada to kiepskie chodzenie? Podnosi noge do góry i nie wie jak postawic z powrotem? Jak zolnierze na defiladzie?(Jesli tak to moze byc choroba Mareka).
Sprawdziles podeszwe czy sa ropienie? (gronkowiec zlocisty, koniecznosc podania antybiotyków)
Zaropiale oczy nie musza miec zwiazku z nogami.
Ptaki z olbrzymia iloscia robaków w jelitach moga miec problemy z chodzeniem.
Ostatnio zmieniony przez wieslawl59 2018-03-07, 22:25, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu