Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 25 Kwietnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wajandota - Pogaduchy
Autor Wiadomość
gęsifan 
tylko naturalne lęgi

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-05-25, 13:19   

A no to jak w mieście to klops, nie wyhodowano jeszcze niemych kogutów niestety. No ale powodzenia w hodowli. Wajandoty są przesympatyczne, a myślę też że wiele problemu mieć z nimi nie będziesz.

emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-05-25, 15:18   

gęsifan dzięki ;) :d
Kto wie może kiedyś takie koguty powstaną :P

brahma666 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-05-25, 15:25   

gęsifan, w pierwszym zdaniu posta podkreśliłem, że mam 6 szt. To już wynikałoby nawet nie z czytania bez zrozumienia tylko z nieumiejętności czytania jakby po tym co napisałem ktoś stwierdził to co starałeś się wyprostować :D Ale no zwracam honor bo wszystkiego można się spodziewać :D

emiemi8, mam tę rasę w wersji olbrzymiej, złote czarnołuskowane.

emiemi8 

Wysłany: 2017-05-25, 16:27   

brahma666 pytam się bo też zamierzam hodować wersję olbrzymią ;) z tego co piszesz wynika, że masz same kury, nie ma problemu, że nie mają koguta? Chyba, że źle to zinterpretowałam :D

kubakurak 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2017-05-25, 16:48   

emiemi8, wajandot obecnie nie hoduje. Mam narazie tylko kilka jaj w inku. :)
brahma666, chyba złociste czarno łuskowane. ;)

Moje ulubione rasy to: jedwabiste i czubatki polskie brodate kuropatwiane miniaturowe, no i inne też lubię...

Cieszę się, że mimo 14. lat i licznych sprzeciwności mogę spełniać swoją pasję.
Pozdrawiam Kuba
Ostatnio zmieniony przez kubakurak 2017-05-25, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  

brahma666 

Wysłany: 2017-05-25, 18:10   

emiemi8, mam razem z kogutem tylko tego nie uwzględniłem. Hoduje kury z celem rozmnożenia, ale mogę powiedzieć, że znajoma na wsi trzymała kury bez koguta przez dłuższy czas i były już tak, że tak powiem zdesperowane, że siadały przed nią żeby ona robiła za koguta... Były takie rozlazłe i prosiła mnie abym jej odsprzedał koguta; nie mogła przejść przez wybieg, kury tarasowały jej drogę.
Wiesz poza tym dużej różnicy chyba nie powinno być. Jako tako w fermach niosek raczej kogutów nie ma i kuty żyją co nie? Nic się nie powinno stać.

emiemi8 

Wysłany: 2017-05-25, 18:39   

brahma666 raczej nic :D
A u Ciebie często i głośno pieją koguty tej rasy? ;)
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-05-25, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

brahma666 

Wysłany: 2017-05-25, 19:23   

Czy często? Zależy od dnia. Raz pieją jakby jutra nie było a raz tak, że nawet nie wiem czy mam koguty na podwórku. Czasem uszy puchną od piania ale mam 4 koguty więc to też jest inaczej niż jak wtedy kiedy jest tylko jeden.

Czy głośno? Zależne od koguta. Jedne pieją, bardzo piszcząco i słychać je nader głośno inne pieją ciszej i spokojniej. U mnie mam tylko jednego co pieje delikatnie i cicho.

gęsifan 
tylko naturalne lęgi

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-05-26, 05:52   

brahma666 uwierz mi że są takie osoby które nie czytają wszystkiego, a ja na studiach miałem osoby, które na kolokwiach pisały, że kury znoszą dziennie od sztuki 6-7 jaj, choć miały to wcześniej wyjaśnione. Dlatego dmucham na zimne, bo w czasach gdy je się jaja tylko z żuków w kropki (tak by nie reklamować żadnego sklepu), ludzie niektórzy nie mają bladego pojęcia ile jaj znosi kura ;) . Poza tym jak napisałeś; po ludziach można spodziewać się wszystkiego.
Na fermach kury żyją w klatkach na ogół, więc właściciel niema bezpośredniego kontaktu z nimi, a długość życia nioski fermowej to trochę ponad rok, więc za nim zacznie porządnie marzyć o kogucie to już jej niema ;( .
Co do siadania pod nogami to masz rację. Jest to kłopotliwe bez koguta. Kury potrzebują koguta, a bez niego, najbardziej dominująca, będzie próbowała deptać koleżanki. A i tak część będzie siadać pod nogami właściciela. Drób można wypuszczać później gdy już wszyscy wstaną. Wówczas nie powinno być wielkiego problemu, zawsze kurnik trochę tłumi. Poza tym przy szczelnych oknach to też się niweluje.
Wszystkie koguty najchętniej pieją wcześnie rano pod oknem właściciela :D . Zresztą ja jeszcze jak mieszkałem w mieście stwierdziłem że spokojnie kury hodować bym mógł. Psy sąsiadów, tak szczekały, że jeden kogucik to byłaby melodia dla uszu. Nie wiem jak u innych ale u mnie to koguty pieją najczęściej gdy usłyszą innego koguta, do puki gdzieś na wsi nie zapieje to i moje są w miarę cicho (nie licząc wczesnych godzin rannych). Jeśli idzie o hałas to musisz też pamiętać, że kura poz niesieniu jaja, oraz przed gdy gniazda są zajęte, dość głośno i uporczywie gdacze, tak że pianie koguta, to przy tym nic. A gdy zaczną się nakręcać i kilka zacznie gdakać, to wtedy to już ból głowy murowany, szczególnie dla ucha niewprawionego :d .
Ostatnio zmieniony przez gęsifan 2017-05-26, 05:53, w całości zmieniany 1 raz  

emiemi8 

Wysłany: 2017-05-26, 18:03   

gęsifan, cóż zobaczymy jak to będzie :d
Jakby co to na pewno napiszę na forum. Wszystkim dziękuję za pomoc :D

Rogas 

Województwo: kuj-pom
Wysłany: 2017-11-11, 18:53   

Witam mam zamiar hodować 4 sztuki wajandoty olbrzymiej jaki wybieg i kurnik potrzebny jest da takiego stadka ) ?
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-11-11, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  

toyotacorolla 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2018-03-25, 11:01   

Witam czy u kurczaków tej rasy po wykluciu mozna rozróżnic płec

Odpowiedz do tematu