Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 14 Grudnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurczak nie wciągnął żółtka
Autor Wiadomość
eloremro 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2017-08-22, 08:33   Kurczak nie wciągnął żółtka

Wylęgnął mi soę kurczak, sam. Lecz nie ma wciągniętego żółtka chyba. Taka czerwona kulka o średnicy ok. 1cm. Mam coś zrobić?

kubakurak 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2017-08-24, 12:02   

Najlepiej wstaw zdjęcie, bo niewyraźne mi się że taka kulka to nie ściągnięte żółtko. Niewciagniete żółtko to taki blady woreczek zwisający z brzuszka. Przy okazji napisz jak reszta piskląt, bo czekam na wynik.

Moje ulubione rasy to: jedwabiste i czubatki polskie brodate kuropatwiane miniaturowe, no i inne też lubię...

Cieszę się, że mimo 14. lat i licznych sprzeciwności mogę spełniać swoją pasję.
Pozdrawiam Kuba

eloremro 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2017-08-24, 18:50   

A więc, była to jednak taka "gulka" i jak on ją przebił o coś to wyszły z tego jelita. Tak jakby z dupki mu te jelito zbudpwało się poza ciałem.

Tak samo miałem jeszcze z jednym, lecz miał to na ... Głowie. Tak samo. Przebił i krew się tylko polała. Przykry widok.

Lecz lęgi.. Nawet, nawet. Na 32 jajka (zalęgnięte, po prześwietleniach) 28 kurczaków. No ale 2 odpadły

netrick 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2018-04-08, 12:30   Kurczaki z niewciągniętym żółtkiem?

Witam, w tym roku znajomy namówił mnie na kury, pożyczył inkubator oraz dał 20 jaj na początek, 13 zalężonych, 12 się wykluło, 7 pierwszego dnia, 4 w nocy, ostatni dziś rano, 1 jajko obumarło gdzieś pomiędzy 18 dniem a dziś.

5 ostatnich kurczaków miało problem z wystającym czymś z pępka, u 4 to nie było duże u ostatniego był wielki worek, raczej na pewno z żółtkiem ponieważ rozlało się to w inkubatorze zanim zauważyłem, że coś mu dolega. Chciałem go dobić żeby się nie męczył (o zgrozo), zanim to zrobiłem, to przedzwoniłem do znajomego, stwierdził, że u zielononóżek to normalne i żebym zostawił, że wydobrzeją, według mnie taki stan rzeczy nie jest u nich normalny.

wszystkie kuraki, które się wykluły żyją, 5 ostatnich jeszcze schnie, wszystkie zostały zdezynfekowane na pępku i w okolicach Octeniseptem zgodnie z radą znajomego

Wracając, nie wydaje mi się, że taki stan kurcząt, które SAME wykluły się z jaj jest normalny. Co mogło pójść nie tak w procesie inkubacji lub czego to może być wina?

Zdjęcia (uwaga, widok nie jest najprzyjemniejszy): https://imgur.com/a/7zUxe

p.s. znajomy po obejrzeniu zdjęć nadal twierdzi, że to normalne
Ostatnio zmieniony przez netrick 2018-04-08, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  

mikser 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2018-04-08, 20:38   
   Nr Tel.: 660-696-094

Jak na moje oko za duża wilgotność w czasie inkubacji.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 128 razy
Wysłany: 2018-04-08, 20:57   
   Nr Tel.: 601 654 364

Nie, to nie jest normalne.
Normalnie - kurczęta mają wciągnięte żółtko, a "pępek" jest mnieszy.
Traktowanie "pępka" Octeniseptem czy gencjaną służy dezynfekcji i wysuszaniu tych okolic.
Rzeczywiście, zwykle maluchy dają radę i jeżeli nie dojdzie do zakażenia czy innych powikłań, rozwiają się prawidłowo.

Prawdopodobnie inkubator nie grzeje równomiernie. Część maluchów kluje się normalnie, część nie zdąży wykorzystać żółtka, bo są niedogrzane.

mikser 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2018-04-08, 21:27   
   Nr Tel.: 660-696-094

Jakby były niedogrzane lub w inkubatorze temperatura była by nierównomierna to by się lęgły po terminie lub w przeciągu kilku dni.

saper 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-09, 11:32   

Problemy "z żółtkiem" akurat są teraz notoryczne można zaobserwować w innych tematach u siebie też je doświadczyłem, ktoś wspominał że to wina dość dużych mrozów.

Odpowiedz do tematu