Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 25 Kwietnia 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki chińskie
Autor Wiadomość
sylwekw 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2018-04-02, 07:57   

Ja osobiście nie mam przekonania do wysyłania ptaków "paczką" ale wiele osób tu na forum z tej formy korzysta i nie narzeka.

Musisz tylko liczyć się z tym, że kupujesz wtedy trochę "kota w worku" szczególnie jeśli nie znasz sprzedawcy.
Ostatnio zmieniony przez sylwekw 2018-04-02, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  

Bizoonik 

Województwo: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2018-04-02, 10:34   

To zależy od sprzedawcy. Ja kupowałem przez internet z końca Polski. Były to młode, miały wode i jedzenie. Wszystkie przeżyły. To wszystko zależy od osoby która wyślę i od transportu bo jak zaczną rzucać paczką to będzie nie fajnie.

pawel20 

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2018-04-02, 10:56   

No właśnie tego się trochę obawiam że jak zamówię to przyjdą mi pokaleczone albo wcale dwóch samców a nie parkę. No ale cóż wezmę tego kota w worku, spróbuję wybrac najlepszą ofertę. A teraz mam inne pytanie odnośnie klatki, nie może mieć odstepu miedzy drutami 3 cm?

Bizoonik 

Województwo: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2018-04-02, 13:32   

Poproś jeszcze żeby na poczcie zaznaczyli że ostrożnie bo to żywe ptaki. Co do tych 3 cm to ja mam tak przednią ściankę w klatce zimowej. Wkładają głowy miedzy te druty i jedzą z karmnika. Aczkolwiek młode osobniki potrafią się przecisnąć. Zależy w jakim wieku będą ptaki. Jeśli dorosłe to spoko te 3 cm nie powinno im zaszkodzić. Jeszcze kwestia drapieżników. Jeśli masz koty to powyciągają ci za głowę przepiórki albo poodgryzają. Niestety miałem taki przypadek. Więc może lepiej drobniejszą siatkę dla ich bezpieczeństwa i twojego spokoju.

pawel20 

Wysłany: 2018-04-02, 15:25   

Ok dzięki, tak sobie myślałem że dam siatkę tylko w przodu i z jednej strony z boku. Z boku dam taką z małymi oczkami , jednak z przodu będzie ta z odstępem 3 cm, bo mniejszej nie dam bo z przodu klatka się otwiera

sylwekw 

Wysłany: 2018-04-14, 22:20   

Bizoonik napisał/a:
...Ja kupowałem przez internet z końca Polski. Były to młode, miały wode i jedzenie. ....

Zastanawiam się jak można w paczce zapewnić ptakom wodę żeby się nie wylewała i żeby mogły ją pić ??

No dobrze ale moje zasadnicze pytanie.
Spotykam się z opiniami, żeby na czas wysiadywania jajek przez kurkę chińską oddzielić od niej kogucika. Podobno może ją niepokoić do tego stopnia, że zejdzie z jajek.
Czy ktoś z Was może potwierdzić z praktyki taką potrzebę?
Moja naniosła już 10 jajeczek, mam wrażenie, że powoli zaczyna się przymierzać do siadania a kogucik wydaje się wcale jej nie dokuczać. Zastanawaim się czy naprawdę może być konieczne oddzielenie kogucika?

quaglia 

Województwo: Wielkopolskie
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2018-04-15, 07:37   

Nie ma konieczności rozdzielania ptaków. Koguciki też uczestniczą w odchowywaniu młodych. Mogą się jednak zdarzyć jakieś agresywne koguciki i wtedy trzeba interweniować.

sylwekw 

Wysłany: 2018-04-16, 12:52   

Dziękuję za odpowiedź, właśnie wolałbym aby oddzielanie nie było konieczne. Chciałbym móc obserwować taką całą rodzinkę podczas wychowu młodych (o ile w ogóle coś z tego będzie).

Zastanawiam się jeszcze ile jej zostawić jajeczek do wysiadywania, żeby była w stanie je dobrze i spokojnie okryć o ogrzewać.
Ostatnio zmieniony przez sylwekw 2018-04-16, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  

pawel20 

Wysłany: 2018-04-23, 21:41   

Jednak poszedłem za waszymi radami i zrobiłem klatkę 90x40x40 troche zajęło mi czekanie na dostawę frontu, ale myślę że wyszło mi zajebiście xD teraz w najbliższy weekend pojade na najbliższą giełdę i kupie chińskie albo japońskie w zależności co będzie ( osobiście wolałbym chińskie, ze względu na wysiadywanie jaj) ale nie chce zamawiać przez pocztę, bo sie troche obawiam, dlatego wezmę co będzie, może wcale mi sie przyfarci i trafi sie japonka ktora wysiaduje

szymon11 
szymon11

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: 2018-04-23, 22:22   

Co jest lepsze dla przepiórek? Piach w wolieri czy siatka na podłodze z szufladą. :hmm:

sylwekw 

Wysłany: Wczoraj 5:03   

Moim zdaniem - z punktu widzenia przepiórek - zdecydowanie piach. To jest dla nich naturalne i korzystne.
Z Twojego punktu widzenia (sprzątanie itd) pewnie wygodniejsza będzie siatka.

Sam oceń co ważniejsze.

szymon11 
szymon11

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: Wczoraj 12:06   

Gdybym zastosował piach to sprzątanie wyglądało by jako wymiana piachu?

sylwekw 

Wysłany: Wczoraj 12:21   

Można piach wymieniać, można przesiać i wykorzystać ponownie.

Odpowiedz do tematu