Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 22 Maja 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuce
Autor Wiadomość
Rafeel96 
Ptactwo

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2018-05-06, 10:41   Kuce

Witam mam działkę 800m² plus mały budynek 20m² i mam pomysł aby kupić kucyka szetlandzkiego aby kosił mój trawniki chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce ponieważ mam drzewka i chciałbym żeby urosły a nie zostały zjedzone dodam że chciałbym wiedzieć wszystkie naprawdę wszystkie plusy i minusy trzymania kucyka może dwóch tylko klacze .

Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2018-05-07, 12:49   

Czy kuc miałby przebywać cały czas wyłącznie na tych 8 arach i poza koszeniem nic więcej nie robić? Jeśli tak, to takie "pastwisko" jest o wiele za małe żeby go wyżywić - trzeba będzie dostarczać paszę (+ siano na zimę!). Wszystko będzie szybko wygryzione do korzeni i wydeptane (po deszczu błoto!!!). Drzewka bez zabezpieczenia raczej będą zniszczone. Obornika też trochę będzie. Plusy takie, że "obsługa" kuca prosta, lis czy byle kundel go nie zagryzie i można go paść w pastuchu. Konie nie jedzą jaskrów i na pastwiskach ta roślina się rozsiewa, zgryzają za to wszelkie turzyce, sity, trzcinniki, które zostawiają owce i kozy.
Jeden koń jest łatwiejszy do ogarnięcia, sam zwykle szuka kontaktu z człowiekiem, dwa i więcej mają "swoje sprawy" niekoniecznie spójne z naszymi oczekiwaniami. Jeśli klacze wybierasz myśląc o przychówku, to odradzam (nie klacz, tylko rozmnażanie), więcej z tym kłopotów niż pożytku (formalności, zbyt)!
Ostatnio zmieniony przez Garullus 2018-05-07, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu